Yurtd覺覺 Saat Al覺m覺 / Fiyatlar覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Yurtd覺覺 Saat Al覺m覺 / Fiyatlar覺

Mesaj serdarfb » 18 Tem 2012, 15:38

Selam Arkadalar ,

Ben imkan覺m olduu s羹rece saatlerimi yurtd覺覺ndan almay覺 tercih ediyorum. Bir癟ok markan覺n liste fiyatlar覺n覺n T羹rkiye'de pahal覺 olmas覺 ve vergi d羹羹m avantaj覺ndan dolay覺 benim i癟in her zaman daha hesapl覺 olduunu d羹羹n羹yorum.

Son seyahatim s覺ras覺nda bakt覺覺m 羹r羹nlerin fiyatlar覺n覺, indirim ve vergi avantaj覺ndan sonra ne kadara mal olduunu sizlerle paylamak istedim.

Listemizin ilk s覺ras覺nda forumumuzun neredeyse resmi saati olan 116610 LN var ;

Resim

Liste fiyat覺 , 7.000 euro ve 癟ok zorlanmadan %10 indirim al覺nabiliyor. 6.300 euro ya d羹en fiyat normal yolla tax free yap覺ld覺覺nda %15 lik bir fark oluyor.Yani maliyeti 5.350 euro oluyor.

Bu noktada dier saatlere ge癟meden belirtmek istediim 繹nemli bir nokta var. Asl覺nda Bir 癟ok 羹lkede KDV oranlar覺 %20 civar覺nda. Mesela l羹ks t羹ketimde 襤talya'da %21. Ancak normal Tax Free yap覺ld覺覺nda komisyon d羹羹ld羹羹 i癟in siz ancak %12 ila %15 civar覺nda bir tutar geri alabiliyorsunuz. Eer sat覺c覺 ile aran覺z iyi ise ya da bir ekilde becerebilirseniz bu %21 lik k覺sm覺n tamam覺n覺 繹dememe ans覺n覺z var. Sat覺c覺 羹r羹ne vergisiz bir fatura kesebiliyor. 116610 LN yi konuuyorsak fatura bedeli 4.900 euro oluyor. Siz eer bu faturay覺 normal Tax Free ileminde yapt覺覺n覺z gibi g羹mr羹e onaylat覺p sat覺c覺ya bir ekilde geri verebilirseniz ortada hi癟 bir problem olmuyor. Tabi sat覺c覺 sizi tan覺m覺yorsa bu biraz zor. Bu durumda ne yap覺yorlar, sizden saatin vergi dahil bedelini ( 6.300 euro) tahsil edip size 4.900 euro luk bahsettiim faturay覺 d羹zenliyorlar. Siz daha sonra ayn覺 sat覺c覺ya g羹mr羹kten onaylanm覺 faturay覺 geri g繹t羹rd羹羹n羹zde aradak覺 fark olan 1.400 euro yu size geri 繹d羹yorlar. Ben al覺veri yapt覺覺m bir 癟ok sat覺c覺y覺 senelerdir tan覺d覺覺m i癟in bu sistemi uygulamak 癟ok zor olmuyor. Sizlerle kullanabilirseniz fiyat i癟in ciddi bir avantaj olaca覺n覺 d羹羹nd羹羹m i癟in bu bilgiyi paylamak istedim. Ben bundan sonraki fiyatlar覺 normal Tax Free ye g繹re vereceim. Bu hesab覺 g繹z繹n羹nde bulundurarak dier hesaplamalar覺 siz yapars覺n覺z.

襤kinci saatimiz Daytona 116520 ;

Resim

Bildiiniz 羹zere Daytonada yakla覺k 1 sene s覺ra beklemeniz gerekiyor. ans eseri bir sat覺c覺da haz覺r bir tane buldum. Liste fiyat覺 9.850 euro idi. Tabiki indirim s繹z konusu deildi ve normal tax free ile maaliyet 8.300 euro oldu. Biraz piman覺m almad覺覺ma ama yine de Rolex'te tercihim Daytona deil.

Omega Seamaster Planet Ocean 232.30.42.21.01.001 ;

Resim

Liste fiyat覺 4.600 euro ve max. %15 indirim alabildim. Normal Tax Free den sonra maaliyet 3.300 euro. 2500 kalibrelerde ise fiyat 3.300 euro. maaliyet 2.400 euro. PO ile ilgili vereceim dier ayr覺nt覺da, saatime plastik kay覺 almak istedim. 襤stemez olayd覺m. Kay覺覺n fiyat覺 180 euro ve bu kay覺覺 kullanabilmek i癟inde klips alman覺z gerekiyorki oda 180 euro. 襤ndirim falan da yapm覺yorlar. Bilginize.

Forumda ilgi g繹rd羹羹n羹 d羹羹nd羹羹m dier bir saat ise TAG AQUARACER 500 M

Resim

Bu saattin fiyat覺da 2.000 euroya kadar d羹羹yor. + Tax Free . 1.700 euro

Birde Oris bakt覺m. ok g羹zel bir saat. Kolumda da harika durdu. ORIS AQUIS MALDIVES

Resim

Fiyat 1.900 eurodan 1.650 ye kadar d羹羹yor. Tax free den sonra maaliyet 1.400 euro. Kolumda g繹rd羹羹m en g羹zel diverlardan biriydi bu arada.

LONGINES HYDROCONQUEST

Resim

Quartz 39 mm olan L3.640.4.96.6 kodlu saat 630 euro. Tax free den sonra maaliyet 450 euro civar覺.
Otomatik olan 41 mm lik L3.642.4.96.6 kodlu saat ise 810 euro. 襤ndirim ve tax free den sonra 600 euroya mal olabiliyor.

bahsetmek istediim dier bir husus ise Italya'da mzellikle l羹ks t羹ketimde yeni 癟覺kan vergi kanunundan sonra 2. el ii tavan yapm覺 durumda. Yeni vergi kanununa g繹re 1.000 euro ve 羹zeri t羹m al覺variler kiisel vergi numaras覺 ile maliyeye bildirilmesi gerekiyor. Sene sonunda da beyan edilen vergi matrah覺na g繹re bu al覺verilerin hesab覺 sorulacakm覺 gibi bir fikir var ortada. Bu y羹zden insanlar l羹ks bir 羹r羹n al覺rken biraz 羹rkek davran覺yorlar. Ama ikinci el olunca insanlar覺n tavr覺 deiik olabiliyor. Benim al覺veri yapt覺覺m bayilerde bir dolu ikinci el saat vard覺 ki daha 繹nce hi癟 rastlamam覺tm. benim iime yaramad覺 癟羹nk羹 talep olduu i癟in fiyatlar neredeyse s覺f覺r d羹zeyinde ve vergi avantaj覺 haliyle kullan覺lam覺yor.

imdilik bu kadar beyler. Umar覺m birilerinin iine yarar bu bilgiler.
Kullan覺c覺 avatar覺
serdarfb

Ya: 53
Kay覺t: 17 Haz 2012, 18:26

Re: Yurtd覺覺 Saat Al覺m覺 / Fiyatlar覺

Mesaj vmetin » 18 Tem 2012, 15:50

Serdar 癟ok teekk羹rler, ger癟ekten forumda ilgi g繹ren pop羹ler modeller. Ben de bu aralar ciddi ciddi 襤talya ya gidip saat almay覺 d羹羹n羹yorum. Bilgiler 癟ok iime yarad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
vmetin

Ya: 89
Kay覺t: 13 Ara 2011, 17:37

Mesaj herofb » 18 Tem 2012, 15:53

emek verip arat覺r覺p paylam覺s覺n , 癟ok teekk羹rler :champ:

ama sanki fiyatlar 癟ok avantajl覺 deil gibi geldi
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj serdarfb » 18 Tem 2012, 15:57

vmetin, herojd11 :champ:

Yurti癟indeki fiyatlar覺 pek bilemiyorum. O y羹zden fiyatlar覺n avantaj覺 ile ilgilibirey diyemiyorum . Yazd覺覺m modellerle ilgili yurti癟i fiyatlar覺 bilen varsa paylas覺n daha iyi k覺yaslama ans覺m覺z olur.
Kullan覺c覺 avatar覺
serdarfb

Ya: 53
Kay覺t: 17 Haz 2012, 18:26

Mesaj onuratamer » 18 Tem 2012, 16:55

Super bir calisma olmus, cok tesekkurler. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
onuratamer

Kay覺t: 16 May 2011, 18:13

Mesaj Cemmd » 18 Tem 2012, 17:25

Serdarfb emeginize saglik, cok guzel fikir verici bir paylasim olmus :thumbup: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Cemmd

Ya: 33
Kay覺t: 02 Tem 2012, 11:12

Mesaj cenk » 18 Tem 2012, 17:29

癟ok iyi olmu serdar hocam elinize sal覺k :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Mesaj davinci » 18 Tem 2012, 17:52

emeiniz ve deerli bilgiler i癟in teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
davinci

Kay覺t: 07 May 2012, 21:21

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 116 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners