Saatlerimiz: Toplu Aile Fotoğrafı

Her An Her Yerde Saat Günlüğü

Re: Saatlerimiz: Toplu Aile Fotoğrafı

Mesaj Ufkynl » 05 Eyl 2019, 22:41

Ortaya koyulan bir fikre katılmamak onu ortaya koyan kişi gibi düşünmemek olumsuzluk değil farklılıktır. Bu gibi forumlarda benzer düşünen insanlar olabileceği gibi farklı düşünen insanlar da olmalıdır ki burası milletin birbirini pohpohladigi sanal bir kafe olmasin. Hangimiz foruma ilk üye olduğu gibi yaklaşıyoruz artik saat mevzusuna? Bunun sebebi farklılıkları bu mecrada okuyup araştırıp gelişim saglamak.
Ayrıca istediğimiz gibi düşünürüz yahu bunu mu savunacaz burada simidi :D
Dile getirdiğim mevzuyu da gayet kibar ve incitmeden aktarmaya çalıştım. Aslinda provokatif de yapabilirim bunu. 1 caps a bakar. Fakat burada herkes işinde gücünde belli seviyede insanlar. Amaç küçük düşürücü davranmak değil fikirleri paylaşmak.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj copycat » 05 Eyl 2019, 22:46

canzdmr yazdı:
copycat yazdı:
Serkanasn yazdı:Saatlerin birbirinden esinlenmesi gayet doğal aslında, dünya üzerindeki ülkelerin anayasaları, ceza kanunları, medeni kanunları bile birbirinden esinlenerken; saat üreticilerinin esinlenmemesi mümkün olacak birşey değil, bu gibi önemsiz detaylara takılmadan optik olarak size hoş gelen bir saati kullanmaktan keyif almak en güzel olanı.
Bravo. Alan kullanan kişi mutlu olduktan, yapılan uretimde de yasadışı bir durum olmadıktan sonra kimseye olumsuz konuşmak düşmez.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevgili Copycat,

Ben biraz olumsuz konustum ustteki postlarda. Burasi bir forum oldugu icin hakkim oldugunu dusunuyorum. Fikirlerimizi, dusuncelerimizi paylasmak en guzeli. Her zaman olumlu geri bildirimlerle de pek yol alabildigimizi dusunmuyorum.
Farkli bakis acilarina ve yorumlarina ihtiyacimiz var hayatin her alaninda. Kimseyi kirmadan tabi ki.

Aile fotograflari bolumude bunun icin cok uygun aslinda. Her koyulan fotografa cok guzel mukemmel demek yerine fikirlerimizi ve yorumlarimizi paylasarak farkli yonlere cekebiliriz bence.

Tasarim dili, yenilikcilik, sadelik adina ne derseniz deyin insanlari etkileyen belirli elementler oluyor. Kisi optik olarak hangi saati begeniyorsa tabi ki almali kullanmali. Ancak kult olmus bir saatin %99 unu aynen yapip piyasaya surmek yasal olsa dahi bence etik degil. Daha dogrusu benim gonlum el vermez. O tasarimi yapan kisiye, onu meshur eden markaya o saati o hale getirmek icin ugrasan herkese haksizlik gibi.

Bu tamamen kisisel bir yaklasim. Benim kendi gorusum. Alana takana saygim sonsuz yeter ki severek taksinlar mutlu olsunlar.

Fakat benim yorumlarimi da yapmama engel degil...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Değerli üstadım,

Benim mesajım bir miktar da olsa yanlış anlaşıldı. Ben orada olumsuz konuşulamaz derken, sizin ya da diğer üstatların şahsi zevklerini, tercihlerini, yorumlarını engelleme maksadını elbette taşımadım. Ki bu da kimsenin haddi değildir.

Benim kastım homage bir saat sahibini tahkir edici tarzda, onun tercihini ve zevkini aşağılar tutuma karşı çıkmaktı. Siz zaten açıkça alan, kullanana saygı duyarım demiştiniz. O yüzden asla muhatabım siz degildiniz. Lütfen alınmayınız.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj vysaknc » 05 Eyl 2019, 23:05

Belki de şöyle düşünmek en vasat görüş olabilir ,saat kategorilerinin en fazla sevilen ve kültlesmis modellerinin, başka saat markaları tarafından bazı küçük değişiklikler yapılarak yeni birtakım modeller ortaya çıkarılması ve farklı fiyat skalalarinda piyasaya çıkmaları ,bu saat markalarının belli kalite standartlarını sağlamaları şartıyla bizim gibi saat severler için çok güzel bir imkan olduğunu düşünüyorum,birtakım saat markalarının fiyatları ne yazık ki bizim toplumumuzun cok büyük bir kısmı için erişilebilir değil,mekanizması bilinen,cam, kasa kadran özellikleri yeterli bir saati uygun fiyat ile alabilmeyi olumlu olarak degerlendiriyorum,imkan meselesi tabii olarak belirleyici unsur,son tahlilde sahte saat olmamak kaydı ile bütçe beğeni dengesi çerçevesinde , kalite hissiyatı kişiyi tatmin edici saatleri (homage diye nitelendirilen bir saat olsa bile) her saatseverin gönül rahatlığı ile edinilebilecegini düşünüyorum,Selamlar .

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj Serkanasn » 06 Eyl 2019, 00:39

asuspc yazdı:Sayın canzdmr ,

Bir ufak ekleme ile devam edeyim . Hulk u almak istememizin sebebi nedir tabii ki rengi . O kendine has güzel yeşili . Benim tisell tercih etmemin sebebi rengi için . Yoksa birebir rolex kopyası olmasından dolayı değildir . Örneğin Pepsi aynı tonu omega PO ya koysun onu alırım . Mesela coke sevdam vardı steinhart aldım birebir rolex değil. Yeşil tonu birçok firma denedi ama benim en azından hoşuma gitmedi . En son arakadaşa oris aldık belki tonu tutsa bende alırdım. Kısacası herkes kendince haklı .benim tercihim rolex benzeri olduğundan değil o güzel yeşil tonundan dolayıdır .

Aslında bu mesele biraz göreceli yani renk olayından bahsediyorum, hulk'u bana tabiri caizse zorla sattılar 2013 yılında, butiklerde aylarca vitrinde bekledi her ay ikişer üçer hulk geliyordu ama hiç satmıyordu inanın ben aldığımda sadece aldığım butikte 7 adet hulk vardı merkezlerinde 20 ye yakın hulk olduğunu ama renginden ötürü kimsenin almadığını söyleyerek tam %20 indirimle sattılar, ki Batman'ı da aynı şekilde %15-20 arasında bir indirimle alan çok kişi var, her ne olduysa kör öldü badem gözlü oldu kapalıçarşıda butiktem %10 uyguna giden batman sadece 4 ayda listesinin tam iki katına satılır oldu hulk asya da çok sevildi birden zenginleşen uzak doğulu şahıslar aldıkça aldı ve şuan Batman gibi o da iki katına yakın satılıyor, bir sosyal medya çılgınlığıdır gidiyor bakalım balon ne vakit iğne ile tanışacak, malum sitelerde 13.000 usd olanlar bile satilmazken ve sürekli ilan tarihleri yenilenirken bu fiyattan Batman pepsi alan varmı merak ediyorum, tamam list fiyatından almak elbette şuan biraz zor ama bu kadar yüksek fiyattanda almıyor kimse.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj ÜmitYüksel » 06 Eyl 2019, 00:51

Demek ki zevkler ve renkler değişiyor ki bir anda bulunmaz hint kumaşı olmuş. Ne diyelim insanız bir zaman geliyor siyahtan beyazdan sıkılıyor farklılık olsun diye renkli modelleri alıyoruz sonra tekrar öze dönüyoruz .

Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Serkanasn » 06 Eyl 2019, 00:57

Çok haklısınız.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj khef » 06 Eyl 2019, 08:48

@serkanasn sizin aileyi görmeyi dört gözle bekliyoruz. Koleksiyonunuzda nefes kesici parçalar var. [emoji106]

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj canzdmr » 06 Eyl 2019, 09:51

asuspc yazdı:Sayın canzdmr ,

Bir ufak ekleme ile devam edeyim . Hulk u almak istememizin sebebi nedir tabii ki rengi . O kendine has güzel yeşili . Benim tisell tercih etmemin sebebi rengi için . Yoksa birebir rolex kopyası olmasından dolayı değildir . Örneğin Pepsi aynı tonu omega PO ya koysun onu alırım . Mesela coke sevdam vardı steinhart aldım birebir rolex değil. Yeşil tonu birçok firma denedi ama benim en azından hoşuma gitmedi . En son arakadaşa oris aldık belki tonu tutsa bende alırdım. Kısacası herkes kendince haklı .benim tercihim rolex benzeri olduğundan değil o güzel yeşil tonundan dolayıdır .

Abi benim sana hic bi lafim yok zaten. Lutfen yanlis anlama. Tabi ki istedigin saati alirsin takarsin rengidir hosuna giden vs. Aciklama yapmak bile zorunda degilsin :)
Ben genel olarak kisisel yorumumu yaptim yalnizca.

Kullanıcı avatarı
canzdmr

ÖncekiSonraki

Dön TSF Bugün Kolunuzda Hangi Saat Var - Daily Wrist Check

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners