Saatlerimiz: Toplu Aile Fotoğrafı

Her An Her Yerde Saat Günlüğü

Re: Saatlerimiz: Toplu Aile Fotoğrafı

Mesaj afl » 22 Ağu 2019, 16:45

Eskimemur yazdı:merhabalar,
koleksiyonlar muhteşem, birbirlerinden lezzetli.. bende kaç zamandır koymak istiyordum, kısmet bugüneymiş. Bu sefer diver kutusunu paylaşacağım, önümüzdeki zamanda bir krono kutum birde karışık kutum var, onlarıda koyacağım.. bir sonraki postta saatler hakkında kısa bilgi vermeye çalışacağım.

Resim
Tebrik ederim. Ne kadar zengin ve uyumlu bir koleksiyon.

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj afl » 22 Ağu 2019, 16:46

cihanmert yazdı:Ufak çaplı gidiyorum sonumuz hayr olsun bakalım. Umarim kendimi frenleyebilirim. Son üyemiz IWC duble chrono Resim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hiç frenlemeyin:) Gayet güzel olmuş. İyi günlerde kullanın.

Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Ankthas » 22 Ağu 2019, 16:59

Eskimemur yazdı:merhabalar,
koleksiyonlar muhteşem, birbirlerinden lezzetli.. bende kaç zamandır koymak istiyordum, kısmet bugüneymiş. Bu sefer diver kutusunu paylaşacağım, önümüzdeki zamanda bir krono kutum birde karışık kutum var, onlarıda koyacağım.. bir sonraki postta saatler hakkında kısa bilgi vermeye çalışacağım.

Resim

Uzun zamandır merak ettiğim bir koleksiyondu, her bir parça özenle seçilmiş ama favorim Mido - Oceanstar. Tanıtımlar için de teşekkürler, belli ki oldukça takip ediyorsunuz. Güzel günlerde kullanın koleksiyonun geri kalanını da dört gözle bekliyoruz :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj afl » 22 Ağu 2019, 17:06

Ground yazdı:Resim

Aile olmasada..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sinan izninle şu üçlüye bir kaç kelime yazmak şart.
Öncelikle tebrikler. Bu üç saati düzgün saat bilgisi olmayan hiç kimse kolayca, üçü birden olarak, seçemez. Popüler algı ve değerlere kurban gidip o varsa bu olmaz, yok niye iki siyah kadran vs vs yorumlarıyla bir türlü bu üçlü oluşmaz. O sebeple önce bilgi sonra cesaret isteyen bu seçimlerin için tebrikler.

Saatlere gelirsek, sanırım submarineri konuşmaya gerek yok. Tüm zamanların ikonik saati. Güzel, resmi,spor,kaliteli, dayanıklı, kısaca herşey olan bir saat. Efsane 1.

Moonwatch ise benim gözdelerimden. Diver saatlerde submariner ne ise chronograph saatlerde de moonwatch odur. Bu cümleyi çok sık kurarım çünkü moonwatch hakeder. Evet ondan daha üstün, daha şık, daha yüksek chronograph saatler var tabii ki, ama bir moonwatch sadece çok iyi bir chronograph değil aynı zamanda, tarih ve model değeri demek. Üstelik görsel olarak da çok doğru oranlanmış şık bir saat. Efsane 2.

Ve tabi biliyorsun ki GS benim hayran olduğum saatin. Mekanizma ile, kadran işçiliği ile, indisler ve kollardaki muazzam detaylar ile çok çok iyi bir saat. Beyaz kadran VC overseas ve beyaz kadran Nautilus kullanıcılarının affına sığınarak ( Ozgur :) ) en güzel beyaz kadranlı çelik bilezikli saat demek istiyorum. Üstelik yeni versiyonlarının aksine 12 yönünde Seiko, 6 yönünde GS yazması onu iyice özel yapıyor.
Dip not olarak da, büyük usta Kari Voutilainen'in de en beğendiği ilk bir kaç saatten biri olduğunu tekrar hatırlatalım.

Az öz ve net bir üçlü. Bu fotoğrafa koymadığın başka güzel saatlerin olduğunu da biliyorum ama artık iflah olmaz tavsiyem olan dress watch önerimi sana da tekrar edeyim.

Bir sarı veya pembe altın tonlarında dress watch çok yakışacaktır. Artık zamanı geliyor.

Tekrar iyi günlerde kullan.

Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Ground » 22 Ağu 2019, 19:04

afl yazdı:
Ground yazdı:Resim

Aile olmasada..

Sinan izninle şu üçlüye bir kaç kelime yazmak şart.
Öncelikle tebrikler. Bu üç saati düzgün saat bilgisi olmayan hiç kimse kolayca, üçü birden olarak, seçemez. Popüler algı ve değerlere kurban gidip o varsa bu olmaz, yok niye iki siyah kadran vs vs yorumlarıyla bir türlü bu üçlü oluşmaz. O sebeple önce bilgi sonra cesaret isteyen bu seçimlerin için tebrikler.

Saatlere gelirsek, sanırım submarineri konuşmaya gerek yok. Tüm zamanların ikonik saati. Güzel, resmi,spor,kaliteli, dayanıklı, kısaca herşey olan bir saat. Efsane 1.

Moonwatch ise benim gözdelerimden. Diver saatlerde submariner ne ise chronograph saatlerde de moonwatch odur. Bu cümleyi çok sık kurarım çünkü moonwatch hakeder. Evet ondan daha üstün, daha şık, daha yüksek chronograph saatler var tabii ki, ama bir moonwatch sadece çok iyi bir chronograph değil aynı zamanda, tarih ve model değeri demek. Üstelik görsel olarak da çok doğru oranlanmış şık bir saat. Efsane 2.

Ve tabi biliyorsun ki GS benim hayran olduğum saatin. Mekanizma ile, kadran işçiliği ile, indisler ve kollardaki muazzam detaylar ile çok çok iyi bir saat. Beyaz kadran VC overseas ve beyaz kadran Nautilus kullanıcılarının affına sığınarak ( Ozgur :) ) en güzel beyaz kadranlı çelik bilezikli saat demek istiyorum. Üstelik yeni versiyonlarının aksine 12 yönünde Seiko, 6 yönünde GS yazması onu iyice özel yapıyor.
Dip not olarak da, büyük usta Kari Voutilainen'in de en beğendiği ilk bir kaç saatten biri olduğunu tekrar hatırlatalım.

Az öz ve net bir üçlü. Bu fotoğrafa koymadığın başka güzel saatlerin olduğunu da biliyorum ama artık iflah olmaz tavsiyem olan dress watch önerimi sana da tekrar edeyim.

Bir sarı veya pembe altın tonlarında dress watch çok yakışacaktır. Artık zamanı geliyor.

Tekrar iyi günlerde kullan.

Kerem abi :champ:

Çok güzel yorumların için teşekkür ederim.

Özellikle GS u ilk gördüğüm anda ( Hozburun - Hasan abi) vurulmuştum. Çok saat edinip elden çıkardım. Ve bu saate vurgun olduğumu ve bir daha bulamayacamı bildiği için Hasan abi bu senin olmalı diyerek bana verdi. Hem de satışta bile değildi. O yüzden ben de ayrı bir yeri bulunmakta. Buradan kendisine tekrardan teşekkür ederim.

Özellikle tasarım ile uğraştığım için minimal ve estetik gördüğüm yalın saatlere ayrı bir sempatim var. No date gördüğüm en simetrik ve en beğendiğim diver. Özellikle bu saat dünyası için en iyi tasarımlardan biri. Hatta en iyisi diyebilirim.

Moonwatch ta kadran estetiği ve yalınlık anlamında tam kriterlerimi karşılayan model. Kronograf saatlerin özelliklerini tam olarak kullanmasak ta tarihçesinin , mekanizmasının , boyutlar ve simetrisinin mükemmele yakın olması tercih etmemde büyük etken olmuştu.

Aklımda bulunan saatleri hedefe koyarak ve onları edinerek ciddi tatmin duygusu edindim.

Maddiyat konusu bu saat zevklerini edinmede önemli bir husus tabiki. Ama beni tanıyanlar kullandığım aracın saatlerden 1 inden daha uygun olduğunu gördüğünde çok şaşırıyor. :))

Ama insan isterse kendini şımartıp mutlu etmenin yollarını bulabilir. Bu hobi unsuru saat aslında kendimizi mutlu etmenin çok basit araçlarından biri.

Umarım herkes hedeflediği saatlere ulaşır. Tabi bunu hızlı yapmaktan sa her kullanılan saatten zevk alıp ona ulaşma için araştırma içerisinde olması en güzel vakitlerden. Hatta sırf bu bile en iyisi.

Kerem abi tavsiyeni kulağıma küpe yaptım diyebilirim. Şimdi o güzel vakitler devreye girecek. Hedefe ulaşmak için saatleri inceleyip , araştırıp , elekten geçirip , nihayi nesneyi belirlemek zamanı. Bu konuda sizin engin bilgi ve tecrübelerinizden yararlanacağım.

Tekrar teşekkür ederim. [emoji120]

Bu saat dünyasının (özellikle bu konuda TSF en iyi alan) kazandırdığı en güzel olay ise sağladığı dostluk ve arkadaşlıklar.

Diğer üyelere de tavsiyem yüzünü görmediğiniz elini sıkmadığınız kişiler hakkında bu alanlarda gereksiz ahkamlar kesmeyin. Bir gün bu ortamlarda ciddi dostluklar edinebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj kilimanjaro » 22 Ağu 2019, 19:15

Sinan yeni saatini hayırladım ama sen mesajimi gormedin.Harika bir üçlü... cok tebrikler.Sana şöyle eşlik edeyim.Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj afl » 22 Ağu 2019, 19:25

kilimanjaro yazdı:Sinan yeni saatini hayırladım ama sen mesajimi gormedin.Harika bir üçlü... cok tebrikler.Sana şöyle eşlik edeyim.Resim

Aşkın, sahalara döndün sevindirdin kardeşim. Herbiri ayrı güzel.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj kilimanjaro » 22 Ağu 2019, 19:36

afl yazdı:
kilimanjaro yazdı:Sinan yeni saatini hayırladım ama sen mesajimi gormedin.Harika bir üçlü... cok tebrikler.Sana şöyle eşlik edeyim.Resim

Aşkın, sahalara döndün sevindirdin kardeşim. Herbiri ayrı güzel.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi , sahalara dönmekten kastın berbat fotoğraflarım ise eyvallah abi :lol:

Herşeyi kolay beğenen ben , saat beğenemez oldu ... 2 yıldır bir beyaz kadran alıp bu işi noktalayayım diyorum olmuyor abi.

Bu arada vintage seiko , Taşkının bana doğum günü hediyesiydi … çok özel bir model.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

ÖncekiSonraki

Dön TSF Bugün Kolunuzda Hangi Saat Var - Daily Wrist Check

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 80 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners