İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Mesaj Mandos » 17 Eki 2018, 17:59

Saati temin ettikleri yeri öğrenip o firmayı araştırın.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Oktyk » 17 Eki 2018, 18:11

Geçen ay İzmir’de yaşan bir abimiz Jomashop’tan Invicta saat sipariş etmişti. Saatin indirimli fiyatı $49,99 idi, gümrükten gelen 753 TL vergiyi görünce saati iade etti. En son saatin ücretini iade alabilmek için Jomashop ile yazışıyordu...
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Mesaj Pardayan » 17 Eki 2018, 18:13

Metal06 yazdı:
Pardayan yazdı:
Metal06 yazdı:
Pardayan yazdı:
Metal06 yazdı:Merhabalar. Tekzen'de bazı saatleri piyasadan daha uygun fiyatlarda gördüm. Orjinalliğinde sıkıntı olur mu acaba ?

Tekzen bir yapı market, saat alımı konusunda doğru bir adres olduğunu sanmam.Zaten olsa olsa bazı moda marka saatlerini satıyordur. Yanlışsam düzeltin. Hangi saat kaç para mesela ?

Tİssot Le locle 2200 TL

Bahsettiğiniz saat T006 ise zaten iç piyasada normal fiyatı o kadar.

"https://www.cimri.com/kol-saatleri/en-ucuz-tissot-t0064071103300-le-locle-powermatic-erkek-kol-saati-fiyatlari,40269505"

Kızılayı gezdim 3000'den aşağı yok. Gerçek saat sitelerinde de 3000 civarı. 3 4 yerde bu seviyede. Tekzen, istanbulbilişim, gittigidiyor,webdenal gibi siteler. Az farkta yok ama güvenilebilir mi acaba?

Gitti gidiyor webden al güvenilir siteler.
En son Pardayan tarafından 17 Eki 2018, 18:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj Pardayan » 17 Eki 2018, 18:14

Oktyk yazdı:Geçen ay İzmir’de yaşan bir abimiz Jomashop’tan Invicta saat sipariş etmişti. Saatin indirimli fiyatı $49,99 idi, gümrükten gelen 753 TL vergiyi görünce saati iade etti. En son saatin ücretini iade alabilmek için Jomashop ile yazışıyordu...

Jomashop tan bir sürü alışveriş yaptım. Nasıl olmuş o vergi çıkmış ?? O verginin çıkması için saatin satış fiyatının 3765 tl olması lazım. satın alma linkini gösterip kaç para ödediğini ispatlayabilirdi.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj Oktyk » 17 Eki 2018, 18:44

Pardayan yazdı:
Oktyk yazdı:Geçen ay İzmir’de yaşan bir abimiz Jomashop’tan Invicta saat sipariş etmişti. Saatin indirimli fiyatı $49,99 idi, gümrükten gelen 753 TL vergiyi görünce saati iade etti. En son saatin ücretini iade alabilmek için Jomashop ile yazışıyordu...

Jomashop tan bir sürü alışveriş yaptım. Nasıl olmuş o vergi çıkmış ?? O verginin çıkması için saatin satış fiyatının 3765 tl olması lazım. satın alma linkini gösterip kaç para ödediğini ispatlayabilirdi.

Banka odemeleri ve saatin site indirimli fiyati ciktilariyla Izmir PTT'sine itiraz etti ama "yapabilecegimiz birsey yok, bunlar hukumet politikalari" cevabini aldi. Tahminimce gumruk memuru saatin $495'lik bilezigindeki etiketi gorerek boyle bir is yapti. Simdi ben de siparis vermeye cekiniyorum acikcasi...
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Mesaj sobek » 17 Eki 2018, 20:42

Pardayan yazdı:

Şimdi şöyle bir durumla da ben karşılaştım. Bilindiği üzere geçen ay klokers 08 aldım. Lakin kickstarter dan satın alınma yapılmış olmasına ve 210 € ödenmesine rağmen gümrük öncelikle ekim 2017 de yapılan ödemeyi yeni kurla hesaplıyor. Doğal olarak saatin fiyatı %50 artmış oluyor. Bir ara görevli liste fiyatına bakmam lazım gibi bir cümle kurulsa da geçerli olmadı çok şükür.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
sobek

Yurt dışından saat almak.

Mesaj brky5566 » 03 Ara 2018, 21:24

Merhaba, arkadaşlar Amazon dan veya Jomashop dan saat alacağım. Jomashop tahminen daha hızlı gönderir diye düşünüyorum daha önce alışveriş yapmadım Jomashop dan bilgi verirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
brky5566

Re: Yurt dışından saat almak.

Mesaj siyahpena » 03 Ara 2018, 22:13

brky5566 yazdı:Merhaba, arkadaşlar Amazon dan veya Jomashop dan saat alacağım. Jomashop tahminen daha hızlı gönderir diye düşünüyorum daha önce alışveriş yapmadım Jomashop dan bilgi verirseniz sevinirim.

bana bir haftada gelmişti, gümrük vergisi banko

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
siyahpena

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners