İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Mesaj mturann » 29 Kas 2016, 11:09

ALPINA PILOT AUTOMATIC STAINLESS STEEL

Bahsettiğiniz saat bu şekilde yazıldığında ilanı olan saat mi acaba?
Eğer bu saat ise kurumsal bir satıcı bu.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj undertaker » 30 Kas 2016, 14:27

kuyur yazdı:
undertaker yazdı:Merhaba Arkadaşlar,

Yakın zamanda karşılaştığım bir durum hakkındaki tecrübelerimi paylaşmak istedim. Öncelikle özellikle 2. el saat alırken bu saatin mali değeri fazla değildir ve o nedenle bunun clone / fake / sahtesi olmaz diye asla ve asla düşünmeyin. Piyasada ne kadar saat varsa neredeyse hepsinin bir sahtesi mevcut.
Geçtiğimiz hafta " Alpina Startimer Pilot Black Dial "saat ararken sahibinden.com sitesinde çok beğendiğim modeli gördüm ve görür görmez almaya karar verdim fakat tek eksiği kutusu idi. Bunu fazla düşünmeden alıp geçmek istedim. Kesinlikle piyasasının çok az altında, hatta yurt dışı piyasasına göre normal olabilecek bir fiyatta olduğunu belirtmek isterim. Saati daha önce defalarca kez incelediğim ve fazla detayı olmadığı için oldukça ön yargılıydım fakat bir nokta dikkatimi çekti, oda saatin "date wheel" olarak adlandırılan günü gösteren çemberin normal şartlar altında siyah zeminli ve beyaz rakamlı olması gerekirken bu saat beyaz zeminli ve siyah rakamlı idi. Bunu farkettikten sonra direk olarak Alpina ile görüştüm ve durumu bildirdim, çünki satıcı bu durumun ülkeden ülkeye değişebileceğini vs olarak açıkladı. Alpina dan 2 3 gün içerisinde bir cevap geldi ve kesinlikle böyle bir modelin olamayacağı, saatin replica olduğunu söylemişler. Alpina ile yazışmalarımı ilgilenen arkadaşlar olur ise özelden paylaşabilirim. Daha sonra saat üzerinde sadece bu parametre değil, resimlerden anladığım bir kaç farklılıkları daha buldum. Bu saatçinin iyimi kötümü niyetli olduğunu bilmiyorum fakat sahibinden.com üzerinde dükkanı olduğu ve oldukça pahalı saatleri de sattığını belirteyim. Burada firmasını ifşa etmek istemiyorum çünkü bir tek bu saate özel bir durumu olabilir, diğer satılık saatleri ile de ilgilenmedim. Saat şu tarih itibarı ile halen satışta ve ilgilenen arkadaşlar var ise sahibinden.com dan Alpina startimer pilot automatic saatlere göz atabilir ve saati görebilirler.
Sözün özü; bence kutu/sertifika/fatura vs olmadan, saati fiziksel olarak görmeden, TSF veya kurumsal olmayan bir yer dışında herhangi bir yerden 2. el veya "aldım kullanmadım " türü saatleri almadan önce alınacak saat konusunda uzman birisinden mutlaka destek isteyin derim.

Saygılar

merhaba , oncelikle çok faydalı bir paylaşım olmuş ilginize emeğinize teşekkürler. İlanı ben de inceledim yanlız anlamadığım konu; ilan da sertifikanın da olduğu belirtilmiş. Peki sertifika da mı sahte bu durumda ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhabalar hocam, sertifikasını görmedim açıkçası ama bildiğim kadarı ile clone sertifika oluşturmak clone saat yapmaktan çok daha kolaydır diye düşünüyorum. Benim için önemli olan, farkettiğim bir kaç nokta vardı ve Alpina nın fotoğraflara verdiği olumsuz yanıtı üzerine sizlerle paylaşmak istedim. Açıklamada da belirttiğim gibi satıcının bu konuda art niyetli olmayabileceğini düşünüyorum, her ne kadar bugüne kadar hiç alış veriş yapmamış olsam da " bugün var yarın yok" tarzında bir satışçı gibi de durmuyor ama farkettiğim noktalar ve üreticinin teyidi benim için yeterli geldi.
Kullanıcı avatarı
undertaker

Mesaj orkan22 » 14 Ara 2016, 01:13

Arkadaşlar mrb ,ORIS in seri numarasından orijinalliğini sorgulayacağım bir sistem varmı acaba?

Birde alwaysfasion' un adı çok geçmiş ama fazla yorum bulamadım, bu site güvenilir bir sitemi?
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
orkan22

Hepsiburada Güzel Fiyat - Tissot PRS516

Mesaj bytepire » 16 Ara 2016, 16:04

Merhaba arkadaşlar,

Hepsiburada da Savransaat firmasının sattığı ürünlerde iyi fiyatlar var. Firmayı tanımam etmem, o konuda referans olamam ama Tissot PRS516 (Tissot T044.430.21.041.00) 1.012 TL ye geliyor. Hatta Worldcard ile alışveriş yaparsanız 100 TL de puan yüklendiğini düşünürsek 912 TL ye gelir. Neredeyse ikinci el fiyatı yani...

Değerlendirmek isteyenler için link:
http://www.hepsiburada.com/tissot-t044-430-21-041-00-erkek-kol-saati-p-SAKSV444302104100?magaza=Savran%20Saat

Başka marka ve modeller de mevcut tabii ki..

İyi günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
bytepire

Mesaj copycat » 22 Ara 2016, 10:41

arkadaşlar malumunuz paypal ülkemizde kaput. 2017 2. çeyrekte serverları tr ye taşıyarak dönecek diyorlar ama bana biraz muamma gibi geliyor.

sizden ricam miyota 9015 mekanizma alabileceğim bir site önermenizdir. kredi kartı geçerli olursa iyi olur. güvenli bir site ve düşük kargo maliyeti olmazsa olmaz.

şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
copycat

Watchshop; sipariş öncesi ve sonrasi bilgisi olanlar

Mesaj Durgunyasam » 03 Oca 2017, 15:59

Oncelikle herkese mutlu ve hayırlara vesile bir yıl olmasi dilegiyle

3 yıldan beri severek ve beğenerek tsf'yi takip ediyorum. Hala istediğim gibi bir kol saati nasip olmadi bana.bende burdan bu konuyu açarak bana yardimci olmanizi rica edeceğim.

Watchshop.com'dan 2 adet saat begendim toplami 330 euro yapiyor.ve ek olarak vergi +kargo ücretide var.

Vergi ve kargo ucreti butçeme uygun gelirse, bu islemlerden anlayan birisinin bana yardimci olmasini rica ediyorum.
Şimdiden tesekkur ederim.
Eğer her şeyini kaybetmişsen ve cebinde bir ekmek aIacak kadar paran kaImışsa, git kendine bir demet menekşe aI ve ruhunu besIe. Bence bu çok anIamIıdır ve kişinin önceIikIe ruhunu besIemesi Iazım.
Kullanıcı avatarı
Durgunyasam

Mesaj fsinan » 05 Oca 2017, 11:25

bytepire yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Hepsiburada da Savransaat firmasının sattığı ürünlerde iyi fiyatlar var. Firmayı tanımam etmem, o konuda referans olamam ama Tissot PRS516 (Tissot T044.430.21.041.00) 1.012 TL ye geliyor. Hatta Worldcard ile alışveriş yaparsanız 100 TL de puan yüklendiğini düşünürsek 912 TL ye gelir. Neredeyse ikinci el fiyatı yani...

http://www.hepsiburada.com/tissot-t044-430-21-041-00-erkek-kol-saati-p-SAKSV444302104100?magaza=Savran%20Saat

İyi günler dilerim.

Şimdi bakıldığında fiyat 1500tl civarında ve %16 indirim yapmışlr hesapta. 15 günde saat %50 daha pahalı hale gelmiş. Türk işi işte boşuna esnafımızı sevmiyoruz [emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj fsinan » 05 Oca 2017, 11:28

bytepire yazdı:Merhaba arkadaşlar,

İyi günler dilerim.

Şu anda bakarsanız saat %50 zamlanmış. Seviyoruz Esnafımızı ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners