İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Mesaj kethuda57 » 18 Nis 2016, 20:38

Ebayden alış veriş yaptım satıcıya vergi ödemek istemediğimi saatin değerini 50 dolar olarak göstermesini istedim. Satıcı aşağıdaki cevabı yazmış. Sizce bu işe girişirsem ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim. Kargoyu ücretsiz seçtim dhl firması nereden çıktı onu anlamadım. İngilizcem yok translateden çevirdim. Yanlış anlamış da olabilirim.

Hi, thank you for your purchase.

Yes we can proceed as requested. However please note that we will not be responsible for any issues that can arise due to declaration of a lower value.

Do let us know if you like to proceed with shipping via DHL Express.

We would be sending the item out if we do not hear from you after 1 working day and deemed that you have agreed to our terms upon purchase.

Look forward to hear from you soon! (:

Thank you.
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj TSayiR » 18 Nis 2016, 21:49

kethuda57 yazdı:Ebayden alış veriş yaptım satıcıya vergi ödemek istemediğimi saatin değerini 50 dolar olarak göstermesini istedim. Satıcı aşağıdaki cevabı yazmış. Sizce bu işe girişirsem ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim. Kargoyu ücretsiz seçtim dhl firması nereden çıktı onu anlamadım. İngilizcem yok translateden çevirdim. Yanlış anlamış da olabilirim.

Hi, thank you for your purchase.

Yes we can proceed as requested. However please note that we will not be responsible for any issues that can arise due to declaration of a lower value.

Do let us know if you like to proceed with shipping via DHL Express.

We would be sending the item out if we do not hear from you after 1 working day and deemed that you have agreed to our terms upon purchase.

Look forward to hear from you soon! (:

Thank you.

İbrahim kardeşim, Türkçe meali şu:

Bizim için sıkıntı yok, Gösteririz ama herhangi bir sorunla karşılaşılırsa biz sorumluluk kabul etmeyiz.Herhangi bir sorun çıkması halinde Muhataplar -sizi temsil eden seçtiğiniz kargo şirketi ile Ülke Gümrüğünüzdür. demiş :thumbup: ve eklemiş: DHL ile gönderilmesini istiyorsanız 1 gün içinde bildirin yoksa ürünü alırken seçtiğiniz kargo şirketi ile göndereceğiz. demiş :thumbup:
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj yenicheri » 19 Nis 2016, 02:38

Kullanıcı avatarı
yenicheri

Mesaj kadran » 19 Nis 2016, 08:04

yenicheri yazdı:arakdaşlar bu gerçekmidir?

http://www.modasaat.com/urun/edox-ed103 ... 15903.aspx

Daha önce bir arkadaş şöyle yorumlamış, konu içinde aratırsanız çıkıyor:

"Bu sitede yurt dışında 'refurbished' diye adlandırılan ürünler satılıyor. Türkiye'de henüz böyle bir ayrım yok uygun fiyata orjinal ürün diye tanımlıyorlar.

Refurbished ürün genel olarak beğenilmeyip iade edilen, bir yerinde ufak bir sıkıntı olduğu için firmasına geri yollanan ve firma tarafından arızası, hatası giderilen ürünlerden oluşur. Yani yenidir, orjinaldir ama ilk tecrübe edecek olan kişi siz değilsinizdir. Normal bir sıfır ürünle de fiyat farkı epeyce olur o yüzden tercih etme kısmı size kalmış"

Çok güzel bir saat ancak 5.000 TL olan herhangi bir ürün 1.600TL'ye satılıyorsa, ya satıcının sizden bir çıkarı vardır, ya da üründe bir problem 8-)
Kullanıcı avatarı
kadran

Mesaj yenicheri » 19 Nis 2016, 11:57

kadran yazdı:
yenicheri yazdı:arakdaşlar bu gerçekmidir?

http://www.modasaat.com/urun/edox-ed103 ... 15903.aspx

Daha önce bir arkadaş şöyle yorumlamış, konu içinde aratırsanız çıkıyor:

"Bu sitede yurt dışında 'refurbished' diye adlandırılan ürünler satılıyor. Türkiye'de henüz böyle bir ayrım yok uygun fiyata orjinal ürün diye tanımlıyorlar.

Refurbished ürün genel olarak beğenilmeyip iade edilen, bir yerinde ufak bir sıkıntı olduğu için firmasına geri yollanan ve firma tarafından arızası, hatası giderilen ürünlerden oluşur. Yani yenidir, orjinaldir ama ilk tecrübe edecek olan kişi siz değilsinizdir. Normal bir sıfır ürünle de fiyat farkı epeyce olur o yüzden tercih etme kısmı size kalmış"

Çok güzel bir saat ancak 5.000 TL olan herhangi bir ürün 1.600TL'ye satılıyorsa, ya satıcının sizden bir çıkarı vardır, ya da üründe bir problem 8-)

Anladım teşekkür ederim.. Bunu son zamanlarda cep telefonu fotoğraf makinesi vs birçok üründe görmüştüm demek saatte de varmış :)
Stokta mağazada görünüyor sanırım alınca durumu tamamen şansa kalıyor :)
Kullanıcı avatarı
yenicheri

Mesaj maviplnet » 28 Nis 2016, 20:12

amazon kendi sattığı ürünlerde vergi miktarını da hesaba dahil ederken aracı olduğu satışlarda :
Estimated tax to be collected:* $0.00
bu ibare çıkıyor. bunun sebebi nedir acaba. ebaydaki gibi ürünü teslim alınca mı ödüyoruz amazonun aracı olduğu satışlarda ? yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
maviplnet

Mesaj bubora » 07 Haz 2016, 02:34

İyi geceler. Yıllardır hayalim olan ve ilk otomatik saatim olacak olan Orange Monster yani Seiko Srp309j bu yaz kısmetse alacağım. Belki bu ay bile olabilir. Özellikle "J" olan modeli tercih edeceğim. Ben Rakuten sitesi dışında satış yapan bir site bulamadım. Sizin bu modeli satışını yaptığını bildiğiniz bir site var mıdır? Kargo dahil toplam maliyeti 950 TL oluyor Rakuten üzerinden. Daha uyguna bulabilir miyiz acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
bubora

Mesaj bytepire » 07 Haz 2016, 11:02

bubora yazdı:İyi geceler. Yıllardır hayalim olan ve ilk otomatik saatim olacak olan Orange Monster yani Seiko Srp309j bu yaz kısmetse alacağım. Belki bu ay bile olabilir. Özellikle "J" olan modeli tercih edeceğim. Ben Rakuten sitesi dışında satış yapan bir site bulamadım. Sizin bu modeli satışını yaptığını bildiğiniz bir site var mıdır? Kargo dahil toplam maliyeti 950 TL oluyor Rakuten üzerinden. Daha uyguna bulabilir miyiz acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

amazon dan da alabilirsiniz. Gerçi J kodlu olup olmadığını bilmiyorum ama satıcıya mesaj atıp sorabilirsiniz. Amazon da direk japonyadan gönderim yapan satıcılar var.

aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
http://www.amazon.com/gp/offer-listing/ ... dition=new
Kullanıcı avatarı
bytepire

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners