İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Mesaj slhgzl » 10 Eyl 2018, 12:13

Jomashoptan skx009k2 pepsi bezel aldım.Dun itibariyle kargolanmış görünüyor.Yazılanlara göre gelmesi iki haftayı bulacak heralde.Geldiğinde nekadar vergi çikacak göreceğiz.Bir de jomashoptan ilk alışverişim olduğu için ürünlerin orijinal olup olmadığı hakkında biraz tereddütüm var.Jomashop seikonun yetkili satıcısı mı bilmiyorum.Urunlere kendi garantisini veriyor. Daha önce alışveriş yapan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.Teşekkürler.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj Mandos » 10 Eyl 2018, 13:23

salguz yazdı:Jomashoptan skx009k2 pepsi bezel aldım.Dun itibariyle kargolanmış görünüyor.Yazılanlara göre gelmesi iki haftayı bulacak heralde.Geldiğinde nekadar vergi çikacak göreceğiz.Bir de jomashoptan ilk alışverişim olduğu için ürünlerin orijinal olup olmadığı hakkında biraz tereddütüm var.Jomashop seikonun yetkili satıcısı mı bilmiyorum.Urunlere kendi garantisini veriyor. Daha önce alışveriş yapan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.Teşekkürler.

Ürünler orijinal endişeniz olmasın. Saate kargo ücreti ne kadar ödediniz acaba? Bir de gelince gümrüğe takıldı mı bilgilendirir misiniz? Güle güle kullanın şimdiden.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj slhgzl » 10 Eyl 2018, 13:33

Mandos 199.99 $ saatin ucreti 35$ ise shipping ucreti odedim.Vergi ne çıkar bilmiyorum.jomashop grey market midir? Diger bayilerden farkı nedir?Mesala Turkiye de abt saat seikonun yetkili bayisi ve ben bir çok saat aldım.Garanti belgesini abt saat kaşeleyip imzaliyor.Jomashop un bu durumdan bir farkı var mı? Aslında Türkiye den almayı isterdim fakat bildiğim kadarıyla şu anda satılmıyo yada hiç gelmedi.Tahmin edersem bi ara rubber kayışlısı abt saatte vardı ama jubile olanı görmedim.Ben aslında j kodlu olandan almak istiyordum onun da jubile bilezikli olanı yok mecburen bunu aldım.Arkadaşlar forumda j ve k arasında hiç fark olmadığını söylediler.Bu saatede gerçekten jubile çok yakışıyor.

Saat geldiğinde gümrük konusu hakkında bilgi veririm.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj Pardayan » 10 Eyl 2018, 14:50

salguz yazdı:Mandos 199.99 $ saatin ucreti 35$ ise shipping ucreti odedim.Vergi ne çıkar bilmiyorum.jomashop grey market midir? Diger bayilerden farkı nedir?Mesala Turkiye de abt saat seikonun yetkili bayisi ve ben bir çok saat aldım.Garanti belgesini abt saat kaşeleyip imzaliyor.Jomashop un bu durumdan bir farkı var mı? Aslında Türkiye den almayı isterdim fakat bildiğim kadarıyla şu anda satılmıyo yada hiç gelmedi.Tahmin edersem bi ara rubber kayışlısı abt saatte vardı ama jubile olanı görmedim.Ben aslında j kodlu olandan almak istiyordum onun da jubile bilezikli olanı yok mecburen bunu aldım.Arkadaşlar forumda j ve k arasında hiç fark olmadığını söylediler.Bu saatede gerçekten jubile çok yakışıyor.

Saat geldiğinde gümrük konusu hakkında bilgi veririm.

Evet Jomashop grey markettir (Paralel İthalat). Zaten ürünlerinin daha uygun fiyatlı olmasının sebebi budur. Grey market olayı tamamen yasaldır ve ürünleri orijinal ürünlerdir. Distribütörün aksine minimum maliyetle cihazı satışa sunan ithalatçı firmanın giderleri daha düşük olduğundan daha uygun fiyata satış yapabilmektedir. Bu cihazlar da garanti kapsamındadır ancak bu garantiden marka değil ithalatçı firma (Jomashop) sorumludur. Ben Jomashop tan bugüne kadar birkaç saat aldım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj slhgzl » 10 Eyl 2018, 18:01

Sn Pardayan bilgiler için teşekkur ederim.Creationwatches.com da mı grey market.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj Pardayan » 10 Eyl 2018, 18:33

salguz yazdı:Sn Pardayan bilgiler için teşekkur ederim.Creationwatches.com da mı grey market.

Rica ederim Sn. Salguz,
Evet, Creationwatches.com da grey markettir. Yeri New York dadır. Sattığı saatleri yetkili bayilerinden toplu indirimle alıp satış yaptığını sanıyorum. Ondan dolayı markanın garantisini direk verdiğini söylüyor. Sattığı saatler oijinal ve güvenilirdir, ama garanti konusunda bildiğim bu kadar, creationwatches'dan alışveriş yapmadığımdan bir şey söyleyemeyeceğim.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj slhgzl » 11 Eyl 2018, 10:20

Teşekkür ederim
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj Mandos » 12 Eyl 2018, 12:59

Creationwatches kargo ücreti almıyor sanırım ama buna rağmen Jomashop daha çok tercih ediliyor. Sebebi nedir?
Kullanıcı avatarı
Mandos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 262 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners