İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Mesaj cangfb20 » 07 Nis 2017, 03:23

Merhaba,

Konuyu detaylandırarak acıkladıgınız icin cok tesekkur ederim. Bir de saatte "Swiss Made" ibaresinin bulunması sağlıklı bir saat alısverisi icin olmazsa olmaz mıdır sizce? Yukarıda bahsi geçen modelde bu ibare yok.

Bu modelin dısında Burberry BU9354 modelini de begendim bu modelde "Swiss Made" ibaresi mevcut fakat fiyatı daha da yuksek. Ama hepsiburada'da yine cok daha uygun fiyata buldum o halde Hepsiburada.com'u saat alısverisleri icin yoksayıyorum. Burberry de bir saat markası değil;

Yani asıl soru: Saat markası olmayan fakat saat de satan bir markanın saatinin üzerinde "Swiss Made" yazıyor olması, kalite ve uzun ömürlülük açısından yeterli midir ve verilen paranın hakkını verir mi? :)

Cok tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
cangfb20

Mesaj SeiKinetic » 11 Nis 2017, 19:29

cangfb20 yazdı:Merhaba,

Konuyu detaylandırarak acıkladıgınız icin cok tesekkur ederim. Bir de saatte "Swiss Made" ibaresinin bulunması sağlıklı bir saat alısverisi icin olmazsa olmaz mıdır sizce? Yukarıda bahsi geçen modelde bu ibare yok.

Bu modelin dısında Burberry BU9354 modelini de begendim bu modelde "Swiss Made" ibaresi mevcut fakat fiyatı daha da yuksek. Ama hepsiburada'da yine cok daha uygun fiyata buldum o halde Hepsiburada.com'u saat alısverisleri icin yoksayıyorum. Burberry de bir saat markası değil;

Yani asıl soru: Saat markası olmayan fakat saat de satan bir markanın saatinin üzerinde "Swiss Made" yazıyor olması, kalite ve uzun ömürlülük açısından yeterli midir ve verilen paranın hakkını verir mi? :)

Cok tesekkur ederim.

Naçizane tavsiyem; forumda inceleme konularında, marka tartışmalarında, moda markaları(Armani, Burberry, Diesel vb.) başlıklarında birkaç hafta gezinmeniz yönünde olacaktır.
Doğru tercihe ve istediğiniz modellere en kısa zamanda kavuşmanız dileğimle.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Re: Hepsiburada.com Saatleri

Mesaj avbey » 11 Nis 2017, 20:14

cangfb20 yazdı:Merhaba arkadaslar,

Emporio Armani AR1452 model saati satın alacagım ancak saatvesaat'te bu ürün su an 2240 TL iken hepsiburada.com'da 750 TL'lere kadar indigini gördüm ve aklıma "acaba ürün orjinal midir?" sorusu geldi. Elbette daha once hepsiburada.com'dan onlarca ürün satın aldım ama bu en pahalısı olacak. Hal böyle olunca da fikrinizi almak istedim. Sonucta arada dramatik bir fiyat farkı var.

Sizce bu fiyat farkına ragmen hepsiburada.com'un satıcılarının saatleri orjinal midir? Bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

NOT: Satıcı hepsiburada.com degil, farklı satıcılar.

Simdiden tesekkurler.

Birçok kişi bu konuyu merak ediyor. Şöyle bir durum var saati Türkiye'ye yurt dışından sokan firmalar 2 ye ayrılıyor. Birisi yetkili bayii diğerleri ise ithalatçı firmalar. Her saat markasının neredeyse bir yetkili mağazası var . Mesela Orient marka saatler için Aslan Saat yetkili Türkiye'de. Ancak başka mağazalar da yurt dışından bu saati ithal ederek satış gerçekleştirebiliyor. Bu noktaya kadar hiçbir farklılık yok. Ancak saat bozulduğunda ve garantiye gönderdiğiniz de yetkili bayii garantiyi tamamen Orient standartlarında gerçekleştirirken yani orjinal bir garanti süreci izlerken diğer ithalatçı firmalar garanti süresinde kendileri ya da anlaştıkları bir saatçi ile sorunu gidermeye çalışıyorlar. Saatlerin orjinallik konusunda herhangi bir farkı yok. Tabi gidip de malum sitelerden de almayın :D Aradaki fiyat farklılığı tamamen garanti sürecinde işletilecek işlemlerden kaynaklanmaktadır ve saatin kutusunun kalitesi vs. gibi ek hizmetlerde farklılık gösterebilmektedir. Ancak orjinallik konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
avbey

Mesaj Typhoon » 27 Nis 2017, 22:45

cangfb20 yazdı:Merhaba,

Cok tesekkur ederim.

Tekrar merhaba. Geç gördüm kusura bakmayın. Tecrübeli arkadaşlar daha çok yardımcı olabilir tabi ama yine de cevaplamaya çalışayım.

Swiss made yazıyor olmasının sağlıklı bir alışveriş için olmazsa olmaz olması ile bir ilgisi yok maalesef. Biliyorsunuz bunun için aldığınız yerin güvenilir olması, garanti konusunda yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi distribütör güvencesi altında olması gerekiyor. Bütçeye göre doğru bir tercih, beğeni konusunu söylemeye bile gerek yoktur. O ibare olan saatler elbette kalitesiz değiller ancak farklı farklı kalitelerde ürünler var, hangisini hangisi ile kıyasladığımıza göre değişecektir. Uzun ömürlülük zaten değişkenlik gösteren bir konu, 30m su geçirmez olan bir saat ile yüzmeye kalkışmak veya kasasında kaplama olan bir saatle zaman içinde sorun yaşamak kuvvetle muhtemel gibi...

İyi bir İsviçre saat markasından alıyorsam swiss made olmasını önemseyebilirdim evet ama bu her şey olamaz. Moda markalarına zaten tenezzül bile etmezdim ancak ürünleri ile kendini saat severlere kanıtlamış olanları da olabilir, bilemiyorum. Çok pahalı hiçbir saatin parasının hakkını vereceğini düşünmüyorum, tabi bu benim düşüncem. Parasının hakkını versin diyorsanız bütçenizi arttırmayıp, fiyat performans oranı yüksek bir japon saat markasını tercih edin. Önceki marka önerilerimi gözden geçirin.

swiss made yazsa bile bazı kısımlar başka ülkelerde örneğin çinde üretiliyor. Eğer kaygılandığınız şey bu ise bundan kurtulmanın bir yolu yok. Öğrenmek için marka ile iletişime geçebilirsiniz, tabi söylemeyebilirler de. Kaygınız bu ise bence hiç önemli bir konu değil. Önemli olan nasıl bir ürün ortaya konulduğu, buna takılmayın bile.

Hepsiburada'da ilan vermiş zincir saat mağazalarından isimler de var. Satıcıya göre değişecektir kısacası.

Bu konular forumda büyük ihtimalle çok konuşulmuştur. Bu yüzden tekrar bu soruları gören üyeler cevap yazma gereği duymayacaktır. Öncelikle forumda daha önce yazılmış çizilmiş neler var diye araştırıp bakmak gerekiyor. Yukarıda bir arkadaş da yazmış, aynını tavsiye ederim. Genel olarak forumlarda sık yapılan bir hatadır bu :)
Kullanıcı avatarı
Typhoon

Mesaj MadeSwiss » 14 May 2017, 18:30

bu fiyat farkı saat ve saat in tekel olmasından kaynaklanmaktadır. gsa ile birlikte paralel ithalatın artması sonucu orginal ve garantili olarak pek çok orginal markayı saat ve saatin sattığı fiyatın 3 te 1 ine kadar almak mümkün yaşasın paralel ithalat :D :D :D :D :D
Kullanıcı avatarı
MadeSwiss

jomashop - ashford - luxuryofwatches güvenilir midir?

Mesaj janberd » 31 May 2017, 19:40

Merhaba

Yurtdışından online saat almak için biraz araştırma yaptığımda bu üç site hem ciddi bir görüntü verdi hem de fiyatları bir hayli rekabetçi gibi.. %18 gümrük vergisini elbette ödeyeceğiz tabii ama bu sitelerden güvenilir alışveriş yapılabilir mi? Ya da önerebileceğiniz başka siteler var mı ? Bu konuda yurtdışından alışveriş yapmış arkadaşlar var ise yardımları çok makbule geçecektir.

Şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
janberd

Mesaj hawkeye5429 » 01 Haz 2017, 05:34

Amazon.de Ramazan'a özel 10 Euro indirim kodu veriyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hawkeye5429

Mesaj referg » 02 Haz 2017, 13:46

Amazon dan alışverişte gümrükte problem oluyor mu? İkincisi de üründe problem çıkarsa iade nasıl oluyor?
Kullanıcı avatarı
referg

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 183 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners