Click To Discover Time Pyramid

Akribos XXIV Markas─▒ Hakk─▒nda Ne D├╝┼č├╝n├╝yorsunuz?

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Akribos XXIV Markas─▒ Hakk─▒nda Ne D├╝┼č├╝n├╝yorsunuz?

Mesaj merttt35 » 02 Mar 2011, 11:26

Arkada┼člar Selam,

Aran─▒za yeni kat─▒ld─▒m ve ┼čimdiden forumdan ├žok ┼čey ├Â─črendim ve umar─▒m ├Â─črenmeye de devam ederim.
├ľncelikle belirtmeliyim ki genelde saat al─▒┼čveri┼člerimi bir yurt d─▒┼č─▒ al─▒┼čveri┼č sitesinden yap─▒yorum.Bu nedenle g├╝mr├╝k s─▒n─▒r─▒ olan 150euro nun ├╝zerine pek ├ž─▒kmamaya gayret ediyorum.(g├╝mr├╝─če tabi olacak saatlerde fatura bedelinin y├╝zde ka├ž─▒ ├Âdenerek g├╝mr├╝kten ├žekiliyor bu konuda bilgisi olan payla┼č─▒rsa sevinirim-ayr─▒ca ├žok zaman alan emek isteyen bir i┼člemmidir?)

T├╝rkiye'de de al─▒┼čveri┼č sitelerinde sat─▒lan Akribos XXIV markas─▒ hakk─▒nda ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz merak ediyorum.T├╝rkiye'de 300-400TL den ba┼člayan fiyatlarla sat─▒lan modeller yurt d─▒┼č─▒ndan 150TL bedele al─▒nabiliyor.Mekanizmalar─▒n kaliteleri markalar─▒ konusunda pek bilgi sahibi de─čilim a├ž─▒k├žas─▒ ancak g├Âr├╝nt├╝ olarak ho┼č modelleri var.

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

AKRIBOS XXIV resmi sitesi: www.akribos24.com
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
merttt35

Kay─▒t: 01 Mar 2011, 13:21

Re: Akribos XXIV Markas─▒ Hakk─▒nda Ne D├╝┼č├╝n├╝yorsunuz?

Mesaj Bond » 02 Mar 2011, 11:44

TSF'ye ho┼čgeldin Mert.

Akribos i├žin Invicta veya Stuhrling Original benzeri fiyat ve ├╝retim stratejisi ├žizen k├╝├ž├╝k bir marka diyebiliriz. Zaten Stuhrling Original ile ayn─▒ firma taraf─▒ndan ├╝retiliyorlar olmalar─▒ muhtemel. Mekanik modellerin geneli Asyada ├╝retiliyor, ├çin ve Hong Kong'da. Baz─▒ modellerinde PTS Resources (Hong Kong) mekanizma kullan─▒l─▒yor. Genel izlenimlere g├Âre kendi fiyat seviyesine g├Âre kalitesi fena de─čil diye yorumlar var kullan─▒c─▒lardan, ayr─▒ca 100 USD'den fazla ├Âdemem gibi bir hayli yorumda mevcut. O fiyata kalitesi yeterli denilebilir.

Baz─▒ modellerinde Swiss par├žalar kullan─▒lm─▒┼č genelde Quartz mekanizma olanlar san─▒r─▒m. Zaten bunlar kadranda veya sitesinde model speclerinde belirtilmi┼č. Pazar pay─▒n─▒ artt─▒rsa ─░nvicta gibi olabilir, o zaman fiyatlar─▒ ve model say─▒s─▒da biraz artacakt─▒r. Grek k├╝lt├╝r├╝nden temalar─▒ kullanm─▒┼č saat modellerine bildi─čin gibi. Be─čendiysen al─▒nabilir dedi─čin fiyatlara ama daha fazla vereceksen tavsiye etmem, bunlar yerine daha k├Âkl├╝ saat markalar─▒nda bakabilirsin. Tercih meselesi elbette.

Di─čer sordu─čun konulardaki bilgilere arama kutusuna "g├╝mr├╝k", 'fedex" "gibi kelimeler yazarak ula┼čabilirsin. Forumda bir├žok konu mevcut. ─░yi forumlar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj merttt35 » 02 Mar 2011, 14:21

Sevgili Bond,

Cevab─▒n i├žin te┼čekk├╝r ederim.Dedi─čin gibi g├Âr├╝nt├╝ olarak ho┼č saatler ama fiyat olarak ├žok yak─▒n bilindik markalar var.Belkide sadece g├╝nl├╝k kullan─▒m olarak d├╝┼č├╝n├╝lebilecek bir marka olarak de─čerlendirmek sa─čl─▒kl─▒ olur Akribos'u.

Tekrar te┼čekk├╝rler iyi forumlar..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
merttt35

Kay─▒t: 01 Mar 2011, 13:21

Mesaj draggy » 06 Mar 2011, 15:07

400 dolara ald─▒─č─▒m Seiko velatura p─▒rlantal─▒ saate, sat─▒c─▒n─▒n de─čerli kargo ile g├Ândermesi nedeni ile %20 vergi ├Âdedim, topkap─▒ PTT g├╝mr├╝─č├╝ne gitmesi de cabas─▒, halbuki faturas─▒ 140 dolard─▒, muayene memuru ger├žek ├Âdedi─čim tutar─▒ istedi ve ekstremi g├Âsterdim dolay─▒s─▒ ile vergi ├Âdedim. Ama memurun dedi─či ├žok ilgin├žti, de─čerli kargo ile de─čil normal kargo ile gelse idi hi├ž ay─▒r─▒p kontrol etmezdik bile :)
Seiko Perpetual DiverSLT095
Seiko DaytonaSND519
Citizen 7 Eagle
Adidas Chronograph5055
Dandik L├╝x saat Rousso
S.Oliver Chronograph
Seiko VelaturaSNDZ38
Citizen EI4010-52B
Momentus A414B
DKNY Silver
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
draggy

Kay─▒t: 28 Kas 2010, 17:31

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - TWF General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: congaroglu, kilimanjaro, masti ve 21 misafir

Ancon X-35 Saat Sat─▒┼č B├Âl├╝m├╝ ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

TSF Partner Brands & Medias
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Milus
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Valbray
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners