İşte Başlıyoruz: Kendi Pilot Saatimi Toplamak-Üretmek...

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İşte başlıyoruz: Kendi pilot saatimi toplamak-üretmek...

Mesaj drk » 13 Şub 2011, 01:16

Ne diyelim, kolay gelsin :) Merak ve heyecanla takip ediyoruz. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Clk » 13 Şub 2011, 12:49

Mekanizmayi sökünce envanter listesi cikartmak lazim :D Ne söktüm ne taktim...

Sökülen parca sayisi : 187
Takilan Parca sayisi: 185

Bu saatin calismasi beklenemez herhalde :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj safir » 13 Şub 2011, 14:34

kolay gelsin Punk,
benim aklımdada benzer proje (hassasiyeti yüksek olduğu için 6497-2 ya da 6498-2 makine ile mümkün olduğunca homage olmayan bir saat)olmakla birlikte zaman kısıtlılığı nedeniyle araştırma yapamadığımdan 2 yıl sonrasına ertelemiştim,seninle aynı şehirde olsam şimdi beraber yapıp ilerletmek isterdim,
sökme ve toplama için gereken aletler belki alınabilir ama buna yıkama vb makinelerini de eklersen çok çok maliyetli olmazmı,bu yüzden bir ustanın dükkanında ve gözetiminde yapman her bakımdan daha iyi olur ki benim düşüncem de bu yöndeydi
saatini en kısa zamanda koluna takman dileğiyle :thumbup: ...
Kullanıcı avatarı
safir

Re: İşte Başlıyoruz: Kendi Pilot Saatimi Toplamak-Üretmek...

Mesaj punk » 13 Şub 2011, 15:17

@safir,

Bütçe bakımından zaten o temizleme aletlerini almamın imkanı yok. Ben makineyi parçalayıp bu işi yapacak herhangi bir saatçiye götüreceğim.

Bunun yanında bu işlemleri bir saatçinin nezaretinde ben de yapmak isterim ancak bu konuda bana yardımcı olacak kimseyi tanımıyorum. Kaldı ki parçaları sökme kısmında çok problem yaşamayacağımı düşünüyorum. Ama parçaları toplamak hiç kolay olmayacak gerçekten :D Zaman zaman ustalardan yardım almam gerekeceğinden ben de eminim. Fakat dediğim gibi, kimden yardım alacağımı bilmediğim için (Alan Bey dışında) böyle birşey mümkün olur mu, olmaz mı bilmiyorum.

İyi dileklerin için teşekkür ederim. Umarım saatimi gerçekten bir gün koluma takarım :)
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj Archezia » 13 Şub 2011, 21:39

Ben dedemin eski cep saatini parçalamıştım biraz. Parçalamak dediğim 8-9 parça çıkardım. Sonra korktum daha ileri gidersem bu iş olmayacak diye, geri taktım hepsini (: Tornavida bile yoktu bıçakla falan uğraşmıştım baya :D
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Modern60 » 14 Şub 2011, 00:30

Tabii ki sana temizlikte yada montaj sırasında yardım edecek birilerini bulacağız ama belki onun iş programına uymak gerekecektir punk. Sen bir adım atıyorsun destek şart.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj nickynick » 14 Şub 2011, 00:32

Archezia yazdı:Ben dedemin eski cep saatini parçalamıştım biraz. Parçalamak dediğim 8-9 parça çıkardım. Sonra korktum daha ileri gidersem bu iş olmayacak diye, geri taktım hepsini (: Tornavida bile yoktu bıçakla falan uğraşmıştım baya :D

Ben 4 parçadan daha ileri gitmedim, ama ekipman profesyonel 8-)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj orakay » 14 Şub 2011, 00:51

Bu girişimindeki cesaretin, enerjin ve hevesin için seni tebrik ediyorum Punk. Bu konuda yardım edebilecek birikimim olsaydı yardım etmek isterdim. Sadece birkaç çin malı gereç almıştım. Tornavida pense gibi, onlar var. Gerektiğinde isteyebilirsin.
Kullanıcı avatarı
orakay

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: imdatbesikci ve 327 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners