Merakla Beklenen Koleksiyon Resimleri - Clk'nın Saatleri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Merakla Beklenen Koleksiyon Resimleri - Clk'nın Saatleri

Mesaj Clk » 17 Kas 2009, 10:53

Merhaba arkadaşlar,

Şu an şirkette oldugum için sadece bu bilgisayarda olan fotoğrafları gonderebiliyorum. Bugün ya da yarın hepsinin tek tek resimlerini çekip sizler ile tekrar paylaşacağım.

Resim

Resim

Şimdilik idare edin.

Saygılarımla
Bülent
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Merakla beklenen koleksiyon resimleri

Mesaj Efe » 17 Kas 2009, 13:23

Bir Submariner hastası olarak, imrenerek baktığımı söylemeliyim. Mükemmel bir koleksiyonunuz var. Allah analı babalı büyütsün :D
Time is running out for us,
But you just move the hands upon the clock.
Kullanıcı avatarı
Efe

Mesaj Bond » 17 Kas 2009, 13:55

Mükemmel, gerçek bir koleksiyon. Umarım Sea Dweller serisinden de bir model eklenir. Model fotoğraf, inceleme ve tecrübeler foruma çok büyük katkı sağlayacaktır.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 17 Kas 2009, 14:59

Bir ürünün sahtesi sadece ürünün gerçeğini yüceltir. Ve sahte saatler, sahte kimlikler içindir.

Şunu belirtmem lazım ki, saat tamamen bütçe ile dogru orantili yürütülebilecek ve geliştirebilecek bir hobi. Ancak illa IWC, Patek ya da Breitling olacak diye bir kaide yok. Bugun Hamilton ya da Tissot ve bunun gibi bircok firma cok kaliteli mekanik saatleri üst duzey markalara oran ile cüzi rakamlara satmaktadır. Ayrıca ikinci el saat pazarında cok güzel örneklere çok uygun rakamlar ile sahip olmak ta mümkün. Burada ki soru şu; saat hobi icin mi yoksa gosteriş için mi? Hobi için ise neden insanlar replica/fake saat alır? Gosteriş için ise orijinalini alamıyorsan neyin gosterisini yapiyorsun derim ben :) Eşim hic sevmese de benim en sevdigim saatlerimden bir tanesi 30-40 yıllık Seiko. (resimlerini gondereceğim) Taktığım zaman eşim bana " bu kadar güzel !!!! saatin varken neden bu eski saati taktığımı anlamadığını söylüyor" işte saat sevgisi budur. Sadece görsellik değil, o indexin kayarak akışının altındaki sanatı anlamak, ya da 30-40 sene önce 40 mm olarak üretilen bir saatin aslinda o doneme gore ne kadar marjinal bir saat oldugunu bilmektir.

Fake konusu ile bir iki noktayi daha belirtmek isterim.

1- En pahalı sahteler yaklasik 300-400 Euro. Bir DateJust bugun 4000 Euroya alinabilir. Demek ki fark 10 kat. Peki ben bu saati 2 yada 20 sene kullanip sattigimda yaklasik 2000 ile 3000 euro arasinda bir fiyata satabilirim. Hadi diyelim musteri yok 2500 Euro. Kaliteyi, garantiyi, markayi, prestiji, servisi ve bu ayricaligi ben aldim 1500 Euro. Peki Fake alan adam 400 Euro`ya ne aldi? Servis? Prestij ya da ayricalik? (insan herkesi kandirabilir ama kendini nasil kandiracak) yarin o saat bozuldu ne olacak?

2- Rolex, IWC ya da Patek 100 yili askin suredir bu ise omur vermis firmalar. Adam Oyster demis su gecirmezligi bulmus, Patek dunyada kendi kalite damgasini vurabilecek tek firma olmus, bunlar tabii ki Fake alan insanlar icin cok onemli degil ancak hangi marka olursa olsun COSC belgesi icin bir saatin 15 gun test edildigini biliyor musunuz? Kullanilan celikler ozel celikler bundan dolayi ust duzey saatler kullandikca guzellesiyor, fake alip 316 celige saati kopyaliyor. Peki kim bu saatler icin vergi veriyor? Fake mi Orijinal Markalar mi? Bu sirketlerin verdikleri vergileri kaldirin, alin size yari fiyat...

Demek istedigim, Fake demek ulkeye zarar vermek, uretici ve gelistirici firmalari zedelemek yok etmek demektir. Bu pazar bu sekilde buyumeye devam ederse bu isin sonunun nereye gelecegini gercekten merak ediyorum.

En ucuz Seiko en kaliteli replikadan daha iyidir, daha kalitelidir.

Neyse ogle tatilimi bu sekilde yemiş oldum:)

Saygilarimla
CLK
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj krytime » 17 Kas 2009, 15:33

Size tamamen katılıyorum clk, ucuz olsun ama orjinal olsun.
krytime

Mesaj nickynick » 17 Kas 2009, 16:55

Benim clk dan özel ricam, eğer saat meraklısı, koleksiyoncusu başka arkadaşları varsa bizim siteye yönlendirmesi. Sonuçta rolex, iwc, patek, breguet vs kullanan insanlar var Türkiye'de. Ve bunların arasında da sadece -rolex vs takmış olmak için takanların dışında-, gerçekten saate gönül vermiş insanlar vardır clk gibi. Kabul etmeliyiz ki -pahalı saatler-, hem bu sayede güzel saatlerin ayrıntılı incelemelerini ve kullanıcılarının fikirlerini alma şansımız olur. Bugün Seiko ya da Citizen kullanan arkadaşlar-kesinlikle kücümsemek icin söylemiyorum- yarın kesinlikle Iwc, Patek, Breitling, ya da Rolex kullanacaklar. Çünkü bu saat merakı bir başladımı insanda, bitmek bilmez. Bilmem siz ne düşünürsünüz..
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Clk » 17 Kas 2009, 22:26

Soz verdigim gibi saatlerden bazilarinin teker teker resimlerini cektim. Saatler ile ilgili bilgileri daha sonra detayli olarak yazacagim.

Submariner LV

Resim

Seiko LM Automatic (2 dilde tarih ozelligi var ve tamamen orijinal)

Resim

Milgauss LV (Yesil Camli Milgauss Ozel Modeli)

Resim

Pasha de Cartier GMT (Bu Dial'a bayiliyrum)

Resim

Datejust (Bu saatin Dial'i inanilmaz güzel ve guneste hem renk degistiriyor hem de parliyor)

Resim

St. Dupont ve Datejust en uyumlu ikili (Dupont un bu modeli 250 adet ile sinirli)

Resim

Day-Date (Pirlantali Dial Orijinal ama Bezel benim tarafimdan ozel siparisle yaptirildi. Uzerinde 3 ct. Wesselton tas var)

Resim

Daytona (Serinin en guzel ve degerli saatlerinden bir tanesi)

Resim

diger saatlerin resimlerini baska bir zaman yuklerim. Iyi aksamlar hepinize.

Saygilarimla
CLK
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mustafasuren » 17 Kas 2009, 22:59

çok güzel elinize sağlık -benm için görsel bir şölendi-
bir saat hiçbir zaman doğru da olmaz, yanlış da.
yakın ya da uzak olur.
Kullanıcı avatarı
mustafasuren

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners