Venezianico

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Venezianico

Mesaj nadsevic » 05 May 2024, 12:48

Aslan saatin bu markayi yakinda Türkiye'de satışa sunacağını öğrendim ve merak edip biraz araştırdım. Teknik bilgilerine http://www.venezianico.com sitesinden baktığım kadarıyla bazı modellerinde sellita sw 200, bazılarında nh35, bazılarında, ne88a kullanmaktalar. Emin değilim ama Sellita mekanizmalı olanlar Swiss made olarak üretilmiyor sanırım ve tasarımları Oris in homage ı gibi duruyor. Malzeme kalitesi ve işçilik teknik bilgilerden pek anlaşılamıyor.

Daha önce bu markayı deneyimleyenler bilgilerini paylaşabilirse başlık bu yönde ilerleyebilir.
Kullanıcı avatarı
nadsevic

Re: Venezianico

Mesaj kaanknv » 05 May 2024, 13:15

nadsevic yazdı:Aslan saatin bu markayi yakinda Türkiye'de satışa sunacağını öğrendim ve merak edip biraz araştırdım. Teknik bilgilerine http://www.venezianico.com sitesinden baktığım kadarıyla bazı modellerinde sellita sw 200, bazılarında nh35, bazılarında, ne88a kullanmaktalar. Emin değilim ama Sellita mekanizmalı olanlar Swiss made olarak üretilmiyor sanırım ve tasarımları Oris in homage ı gibi duruyor. Malzeme kalitesi ve işçilik teknik bilgilerden pek anlaşılamıyor.

Daha önce bu markayı deneyimleyenler bilgilerini paylaşabilirse başlık bu yönde ilerleyebilir.
Bazı modellerini ben de Oris'e çok benzettim özellikle kadran olarak. Nereide modeli bileziği ile çok güzel görünüyor.
Ancak Aslan Saat'in Orient fiyatlandırmalarına bakınca bu markayı da çok mantıklı, tercih edilesi fiyatlara getireceğini düşünmüyorum.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj danGerfuLL » 05 May 2024, 18:00

Saatleri güzeldir; ama amblemi nedeni ile ülkemizde tutmaz bu marka.

23021RAAEG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj frea » 13 May 2024, 21:34

Orientten çok zodiac saatlere daha benzer modelleri var :) ama renk kombinasyonları açısında epey tercih edilecektir diye düşünmekteyim, pembe modeli örneğin bu fiyat bandından alınabilecek bir saat olarak gözükmekte bana
Kullanıcı avatarı
frea

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: cptchase, Halitkin, insatiable, Solestar ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners