Hamilton Khaki Lume

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki Lume

Mesaj Eterna » 26 Mar 2024, 18:03

Arkadaşlar Selam,

Ben Hamilton Khaki serisine hayranım. Şimdiye kadar sayısını hatırlamadığım kadar çok modelini satın almıştım. En son mekanik modelleri vardı satmıştım. Bugün dayanamadım ve tekrar Khaki satın aldım.

38mm çelik bilezikli otomatik modelini aldım. Ev sevdiğim modellerden biridir. Sadece hatırlayamadığım bir konu var size danışacağım.

Saatimin akrep ve yelkovanı çok güçlü ve güzel lumelere sahip. Ama rakamlardaki lumeler akrep yelkovana göre çok daha hafif.

Bu modellerde böyle miydi? Aslında problem yok. Çok beğeniyorum. Zaten military serisi diye lamba gibi parlamaması mantıklı. Sadece hepsinin böyle olduğundan emin olmak istedim.

Loş ışık ve karanlıktaki iki poz ekliyorum. Sizdeki 38 ve 42 klasik Khaki otomatik modellerde böyle mi? Cevaplarınız için teşekkürler.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Hamilton Khaki Lume

Mesaj Hsnmrycl » 26 Mar 2024, 23:42

merhabalar, öncelikle hayırlı olsun. gerçekten çok güzel ve bence zamansız bir model.

her ne kadar başka hamilton modellerini tetkik etme şansım olmasa da rakamlardaki fosforun, kollardakinden daha zayıf olması durumunu daha önce diğer değişik markalarda da gördüm. üst segment sayılabilecek modelleri hariç seikonun pek çok saatinde aynı durum var. bunun dışında yanılmıyorsa bir arkadaşımın orisin de de böyle bir durum vardı.

saat markaları bunu neden yapıyor bilmiyorum doğrusu. kollar ve rakamlardaki lume kalitesi mi yoksa miktarı mı farklı emin değilim.
lakin dediğim gibi rastlanılan bir durum.
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj Tyrael » 27 Mar 2024, 00:37

Aynı saatin 42mm modelini kullanıyorum. Bahsettiğiniz durumu saati ilk aldığımda fark etmiştim. Bendeki durum da aynı. Japon dalgıçlardan sonra oldukça zayıf geliyor insanın gözüne, haklısınız.

Aslında indislerdeki lumelar o kadar da hafif değil ama akrep ve yelkovana oranla daha geç şarj oluyor diyebilirim. Kısa süre telefon ışığına maruz bırakınca görüntü sizdeki gibi oluyor. Abartıp uzun süre ışığa tutunca lumelar tam şarj oluyor ve görüntü değişiyor.

Nispeten ince kasalı ve applied indislere sahip olmayan bir model bu. Siz de belirtmişsiniz zaten lume canavarı dalgıç saatleriyle karşılaştırmamak lazım bir field watchu. Keyifle kullanın saatinizi, çok takılmayın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Tyrael

Mesaj mturann » 27 Mar 2024, 08:21

İsviçre saatlerinde Japonlara göre lume biraz zayıf mı oluyor nedir genel olarak
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj hfatih » 27 Mar 2024, 11:01

mturann yazdı:İsviçre saatlerinde Japonlara göre lume biraz zayıf mı oluyor nedir genel olarak
Evet genel olarak benim gördüğüm durum da bu.
Kullanıcı avatarı
hfatih

Mesaj Eterna » 27 Mar 2024, 11:52

Hem iyi dilekleriniz hem verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar.

Seiko 5 in çılgın lumesinden sonra sadece tereddüt ettim. Çünkü seiko 5 de akrep yelkovan ve indeksler aynı parlıyordu.

Ama gece zifiri karanlıkta uyandığımda saatime bakıp gayet rahatça lumelerle saatimi okuduğumda tamam dedim tebessüm ettim.

Yine de bu saatin aynısını kullanan bir forumdaşım zahmet vermeyeceksem loş ışıkta bir resim eklerse çok mutlu olurum. Akrep ve yelkovanın indekslerden daha güçlü olmasına henüz alışamadım. Gerçi daha 24 saat olmadı koluma takalı.

Seiko 5 saatimi 9-10 yıl devamlı kullandıktan sonra başka bir saate geçince ilk gün alışamamak sanırım çok normal.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj slhgzl » 28 Mar 2024, 01:11

Sn Eterna bendeki Hamiltonlarda da durum aynı kısa süre telefonun flaşıyla şarj ettim.Belki uzun süre daha kuvvetli bir ışıkla şarj edilirse durum değişebilir.Son eklediğim Longinestede aynı durum var gibi.Bu saatler field olduğu için bir diver lumesi beklememek lazım.Hamiltonların diverını hiç kullanmadım Japonlara göre nasıldır bilmiyorum.
Fotolar 1,2(Murph 42mm)
3,4(Khaki Automatic 38mm)
5,6(Khaki Mechanical 38mm)
7,8(Longines Military)
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj Tyrael » 28 Mar 2024, 01:14

Resim
Karanlıkta kutusunda duran saatin 10sn telefon flaşına maruz kaldıktan sonraki parlaklığı bu şekilde görünüyor. Farklı bir ışıkta çekmemi isterseniz belirtin, o şekilde de çekip yüklerim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Tyrael

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners