Amazon Us den saat almak (casio g shock)

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Amazon Us den saat almak (casio g shock)

Mesaj parlakvepas » 09 Şub 2024, 20:34

Amazon Usa dan bu saat alınırmı Türkiyeye göre yaklaşık 1000tl daha ucuz hiç Amazon usa dan saat aldınızmı garantisi geçerlimi?
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0 ... F9OT&psc=1
Kullanıcı avatarı
parlakvepas

Re: Amazon Us den saat almak (casio g shock)

Mesaj Derici » 09 Şub 2024, 22:20

Ben 3 yıl önce orient kamasu aldım. 2 hafta içinde Sorunsuz geldi. Ozaman neredeyse bura fiyatının yarısına almıştım.

Mi11t cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj hknmtn » 10 Şub 2024, 04:12

Garanti konusu biraz distribütörün insafına kalabilir. Bu saati alırsanız sorunsuz gelir de bence gerek yok.
Amazon'dan zaten mecburen tek çekim alcaksınız. Yurt içi bir satıcıda tek çekimde bence indirim yapar diye düşünüyorum. Ayrıca Trendyolda mesela nato kordonlu modeli var fiyatı da aynı. Normalde nato kordonlu modeli daha pahalıdır. Bende de bundan var.
https://www.trendyol.com/casio/erkek-g- ... hantId=968
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj parlakvepas » 10 Şub 2024, 12:24

hknmtn yazdı:Garanti konusu biraz distribütörün insafına kalabilir. Bu saati alırsanız sorunsuz gelir de bence gerek yok.
Amazon'dan zaten mecburen tek çekim alcaksınız. Yurt içi bir satıcıda tek çekimde bence indirim yapar diye düşünüyorum. Ayrıca Trendyolda mesela nato kordonlu modeli var fiyatı da aynı. Normalde nato kordonlu modeli daha pahalıdır. Bende de bundan var.

Bu saatin sabah okunması çok zor olmazmı ? siyah ekran sıkıntılı gibi duruyor
Kullanıcı avatarı
parlakvepas

Mesaj sasuta » 10 Şub 2024, 15:02

Amazon amerika açık ara müşteri hizmetleri en iyi olan satış platformudur. Sayısını hatırlayamadaığım kadar saat dahil bir çok ürün almıştım. Son dayatılan 150€ ve 5 adet sınırı nedeniyle artık eskisi kadar alışverişim olmuyor ama herhangi bir sıkıntı yaşadığında ya ödediğin miktarı iade ederler yada ücretsiz değiştirirler hiç merak etme. Benim size tavsiyem eğer gönderim yapılıyor ve fiyat farkı yoksa doğrudan amazon.com üzerinden alışveriş yapın.
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

Mesaj plez » 10 Şub 2024, 23:07

Bir hafta kadar önce amazon amerikadan saat siparişi etmiştim. Herşeyi sonuna kadar araştırken 150 euro sınırının olduğunu bilmeden 237 dolarlık ürün istedim. Dün akşam yeni üye olduğum bu forumda konuyu görünce kargolanmış olmasına rağmen iptal edilmesi yönünde mesaj attım. Üçüncü parti satıcı olmasına rağmen bugün para iadesi kuruşuna kadar yapıldı. Hemen akabinde amazon kargo bedelini de iade etti. Mükemmel ötesi bir sistemleri var.
Kullanıcı avatarı
plez

Mesaj hknmtn » 11 Şub 2024, 03:05

parlakvepas yazdı:
hknmtn yazdı:Garanti konusu biraz distribütörün insafına kalabilir. Bu saati alırsanız sorunsuz gelir de bence gerek yok.

Yani analog saatlere kıyasla okunurluğu daha zayıf ama beni çok rahatsız eden bir durum olmadı. Negatif ekran olarak geçiyor bunlar. Ekran ışığı yanınca güzel bir görüntüsü var bence. Birde çok fazla yazı vs yok saatin üstünde onu da seviyorum. Ağır bir görüntüsü var. İşteyken hep bunu kullanıyorum. Beni çok ciddi bir şekilde rahatsız eden okuma zorluğuyla karşılaşmadım. Düşük derecede miyop ve astigmatim var ve işteyken gözlük de kullanmıyorum.
Tabi şöyle bir durum var. Ben yazılar olmasın, siyah maskülen bir saat olsun, bilekliği rahat olsun diye bunu tercih ettim. Elbette bu benim zevkim. Siz o yazıları ve reçine bilekliği seviyor olabilirsiniz. Mesela retro görünümlü diğital A-168 gibi bir modelde de saatin üzerinde yazılar olmasını severim retro görünümü tamamladığı için. Yani son tercih her zaman sizin. Beğendiğiniz, takabileceğiniz saati alın.
Dediğim gibi Amazon US'dan bu saat sorunsuz gelir ama gene de yurt içi satıcıları nakitte, havalede ne olur diye yoklarsanız çok da bir fiyat farkı olmaz bence. Hem saatiniz daha hızlı elinizde olur hemde yurtiçi garanti ne olur acaba diye düşünmezsiniz. Ama baktınız fiyat farkı hatırı sayılır düzeyde o zaman Amazon'dan alırsınız.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj parlakvepas » 13 Şub 2024, 06:30

hknmtn yazdı:
parlakvepas yazdı:

Yani analog saatlere kıyasla okunurluğu daha zayıf ama beni çok rahatsız eden bir durum olmadı. Negatif ekran olarak geçiyor bunlar. Ekran ışığı yanınca güzel bir görüntüsü var bence. Birde çok fazla yazı vs yok saatin üstünde onu da seviyorum. Ağır bir görüntüsü var. İşteyken hep bunu kullanıyorum. Beni çok ciddi bir şekilde rahatsız eden okuma zorluğuyla karşılaşmadım. Düşük derecede miyop ve astigmatim var ve işteyken gözlük de kullanmıyorum.
Tabi şöyle bir durum var. Ben yazılar olmasın, siyah maskülen bir saat olsun, bilekliği rahat olsun diye bunu tercih ettim. Elbette bu benim zevkim. Siz o yazıları ve reçine bilekliği seviyor olabilirsiniz. Mesela retro görünümlü diğital A-168 gibi bir modelde de saatin üzerinde yazılar olmasını severim retro görünümü tamamladığı için. Yani son tercih her zaman sizin. Beğendiğiniz, takabileceğiniz saati alın.
Dediğim gibi Amazon US'dan bu saat sorunsuz gelir ama gene de yurt içi satıcıları nakitte, havalede ne olur diye yoklarsanız çok da bir fiyat farkı olmaz bence. Hem saatiniz daha hızlı elinizde olur hemde yurtiçi garanti ne olur acaba diye düşünmezsiniz. Ama baktınız fiyat farkı hatırı sayılır düzeyde o zaman Amazon'dan alırsınız.

2.500 e Trendyoldan 3 taksit peşin fiyata aldım yarın gelecek incelemesini yaparım.
Kullanıcı avatarı
parlakvepas

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 162 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners