Mavi Kadran Saat Tavsiyesi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mavi Kadran Saat Tavsiyesi

Mesaj axiceco » 24 Eki 2023, 21:23

Merhabalar,
Her ne kadar yazım anlamında aktif olamasam da forumu uzun yıllardır aktif şekilde takip etmeye çalışıyorum.
Hatta ilk otomatik saatimi (SKX007) de bu forumdan @gozdentunay beyden almıştım. Kendisine ait paylaşımları gerek burada gerekse instagram hesabından zevkle takip ediyorum.
Gel zaman git zaman quartz ve otomatik bazı saat deneyimlerim oldu.
Şu sıralar iş hayatımdaki bazı kolaylıklarından kaynaklı sıkça Apple Watch 8 kullanıyorum.
Ancak sizler de biliyorsunuz ki gerçek saat başka bir sevda. Foruma da bir ara toplu aile fotoğrafı koymuştum. O zaman da öneriler mavi renk bir krono üzerine olmuştu. Ancak çeşitli defalar denemelerime rağmen krono saatlerin kalabalık kadranını sevemedim.
Şu an kutu listesi şöyle;
1-Tissot Heritage Visodate Automatic (Beyaz Kadran, Siyah Deri Kayış)
2-Skx007 (Jübile)
3- Casio GM-2100-1ADR (Metal Kasa, Siyah Silikon Kayış)
4- Casio GA-100-1A1DR (Koyu Gri Kasa, Silikon Kayış)
5- Casio GMA-S2100-1ADR (Siyah Kasa, Silikon Kayış)
6- Timex Expedition Scout (Siyah Kasa, Haki Nato Kayış)
Bunların yanına mavi kadran bir saat arayışım var. İki adet de deneme yaptım. Sizinle görselleri paylaşıyor olacağım. Otomatik saatlerde bir üst segmente giriş yapma niyetimden dolayı tercihim longines üzerine oldu. Çok uzun zaman öncesinden beri hydroconquest ailesine sempati duyduğum için denemelerimin biri bu aileden. Gönül isterdi ki son model bir gmt olsun ama bütçe meselesi. Diğeri de bu yıl conquest ailesine ilave olan modellerden biri. Forumun engin saat tecrübesine güvenerek gerek bu denemeler için yorumlarınızı, gerekse başka tavsiyelerizi bekliyorum. Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
axiceco

Re: Mavi Kadran Saat Tavsiyesi

Mesaj axiceco » 24 Eki 2023, 21:26

axiceco yazdı:Merhabalar,
Her ne kadar yazım anlamında aktif olamasam da forumu uzun yıllardır aktif şekilde takip etmeye çalışıyorum.
Hatta ilk otomatik saatimi (SKX007) de bu forumdan @gozdentunay beyden almıştım. Kendisine ait paylaşımları gerek burada gerekse instagram hesabından zevkle takip ediyorum.
Gel zaman git zaman quartz ve otomatik bazı saat deneyimlerim oldu.
Şu sıralar iş hayatımdaki bazı kolaylıklarından kaynaklı sıkça Apple Watch 8 kullanıyorum.
Ancak sizler de biliyorsunuz ki gerçek saat başka bir sevda. Foruma da bir ara toplu aile fotoğrafı koymuştum. O zaman da öneriler mavi renk bir krono üzerine olmuştu. Ancak çeşitli defalar denemelerime rağmen krono saatlerin kalabalık kadranını sevemedim.
Şu an kutu listesi şöyle;
1-Tissot Heritage Visodate Automatic (Beyaz Kadran, Siyah Deri Kayış)
2-Skx007 (Jübile)
3- Casio GM-2100-1ADR (Metal Kasa, Siyah Silikon Kayış)
4- Casio GA-100-1A1DR (Koyu Gri Kasa, Silikon Kayış)
5- Casio GMA-S2100-1ADR (Siyah Kasa, Silikon Kayış)
6- Timex Expedition Scout (Siyah Kasa, Haki Nato Kayış)
Bunların yanına mavi kadran bir saat arayışım var. İki adet de deneme yaptım. Sizinle görselleri paylaşıyor olacağım. Otomatik saatlerde bir üst segmente giriş yapma niyetimden dolayı tercihim longines üzerine oldu. Çok uzun zaman öncesinden beri hydroconquest ailesine sempati duyduğum için denemelerimin biri bu aileden. Gönül isterdi ki son model bir gmt olsun ama bütçe meselesi. Diğeri de bu yıl conquest ailesine ilave olan modellerden biri. Forumun engin saat tecrübesine güvenerek gerek bu denemeler için yorumlarınızı, gerekse başka tavsiyelerizi bekliyorum. Saygılarımla.
Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj axiceco » 24 Eki 2023, 21:30

Resim
Eksikleriyle en son bu forumda paylaştığım aile üyelerinin 1,2,4 ve 6 numaraları.
Timex’i haki renk nato bir kayış ile kullanıyorum.

Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj kesikparmak » 24 Eki 2023, 22:25

Mavi kadran denince aklıma ilk olarak Swiss Military Hanowa geliyor. Birbirinden güzel mavi kadranlı saatleri mevcut. Hani illa otomatik tercih edeceğim demiyorsanız bir göz gezdirmekte fayda var.Resim
Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
kesikparmak

Mesaj axiceco » 24 Eki 2023, 23:07

Dikkate aldığınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Otomatik ve mevcut saatlerden bir üst segmentte bulunan modeller ilgi alanımda.
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj recepergun » 25 Eki 2023, 00:57

Hydroconquestin bileğinize büyük kaldığını düşünüyorum ya da bilezik ayarlanmadığı için öyle görünüyor. Ama ikisinin arasında benim oyun yeni conqueste. Mümkünse Mavi Spirit 40mm de güzel duracaktır.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
recepergun

Mesaj axiceco » 25 Eki 2023, 10:02

recepergun yazdı:Hydroconquestin bileğinize büyük kaldığını düşünüyorum ya da bilezik ayarlanmadığı için öyle görünüyor. Ama ikisinin arasında benim oyun yeni conqueste. Mümkünse Mavi Spirit 40mm de güzel duracaktır.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tavsiye için teşekkür ederim. Her iki saat için de bileğime göre ayar yapılmadan fotoğraf almıştım.
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj gozdentunay » 25 Eki 2023, 21:25

Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim .İlk otomatik saatiniz benden almış olmanızda beni mutlu etti.Konumuza dönersek açıkçası bezeli olan bir skx kutunuzda zaten var tekrardan bezelli bir hydro yerine benim tercihim 1.fotoğraftan yana olurdu.Hem dress watch hemde günlük kullanım için bana daha ideal geldi.Ayrıca saatin yeşil kadranlısını denedim kadran ve işçilik markaya yakışır kalitede ve kolda kendini gösteren bir tarza sahip..beğendiğim bir model olmuştu.

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: hknmtn, imdatbesikci ve 357 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners