Tissot PRX Digital

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot PRX Digital

Mesaj Eterna » 13 Eyl 2023, 14:18

Selam arkadaşlar,

Günümüzde dijital saatler pek popüler değil. En azından bizim forumda pek değil. Yoksa akıllı saatler, Casio G Shocklar hala çok gözde modeller.

Benim yaş grubumda olup ortaokulda falan dijital saatler kullananlar vardır. O zamanlar dijital saatlerin kasaları çelikti. Saatler sağlamdı. Şimdiki ucuz seriden casio, timex gibi resin/plastik kaplaması soyulan kasalar değildi. Citizen, Stempo, Seiko çok güzel saatler vardı.

Seneler içerisinde bu saatler yok oldu. Hamiltonun bir dijital modeli var. Ama bildiğiniz üzere biraz marjinal. Eski saatlere benzemiyor. Ben senelerdir hep bakardım böyle bir saat tekrar gelir mi diye. Dün gördümkü Tissot PRX serisinden çıkarmış. :)

İçimden bir his beğenme konusunda çok yalnız kalacağımı söylüyor. Ama ben çok beğendiğimi itiraf edeyim. Ortaokuldan beri saat hastasıyım. O zamanlar sadece bunlar vardı. ( 1987 sanırım ortaokula başlangıcım )

11.110 TL etiket fiyatı var. Çelik renk olanın.

35 mm ve 40 mm iki ayrı ölçüsü var.

Ayrıntılı açıklamarı ekliyorum. Bilgileri 35 mm olandan kopyaladım. 40 mm olanda var.Sadece ölçüler farklı her şey aynı

İkonik 1978 PRX tasarımı ile Tissot Digital Quartz'ın (Calibre 4012) uyumlu bir karışımı olan Tissot PRX Digital, geçmiş dönemlerin ve dijital etkinin bir karışımını parlak bir şekilde sergiliyor. Retro estetiği çağdaş bir dokunuşla kusursuz bir şekilde harmanlayan bu saat, günümüzün öncüleri için zaman tutucudur. 35 mm ve 40 mm seçeneklerinde ve çeşitli renklerde mevcut olan PRX Digital tüm bileklere hitap ederken, çok sayıda özellik ile - çift zaman dilimi, gün-tarih, kronograf ve daha fazlası - tüm ihtiyaçları karşılar. 100 metreye kadar suya dayanıklı ve saten kaplamalı bir bileklik ve üçlü katlanır tokayla bağlanan bu saatler, hem dayanıklılık hem de konfor için üretildi. Tissot PRX Digital koleksiyonu, zamanda bir yolculuğu, geçmişe bir övgüyü ve geleceğe kadeh kaldırmayı simgeliyor.

SKU T1372631105000
Ağırlık (gr) 100
Koleksiyon T-Classic
Su basıncına dayanıklılık 10 bar su basıncına kadar dayanıklılık (100 m / 330 ft)

Kasa kalınlığı 10.9
Kasa uzunluğu 34.60
Kasa genişliği 35.00
Kasa Malzemesi 316L paslanmaz çelik kasa
Boynuz genişliği 11.00
Kasa şekli Dikdörtgen (fıçı şeklinde)
Kristal Çizilmeye dayanıklı safir kristal cam

Enerji Quartz
Model DGT-2040
Saat mekanizması İsviçre quartz
Kalibre 13'''
Kadran DİJİTAL
Kalibre Çapı (mm) 29.47
Pil Pil tipi Maxell CR 2025
Fonksiyonlar EOL (pil ömrü sonu göstergesi) Çok Fonksiyonlu

Kayış rengi Gri
Kayış/Zincir referansı T605047605
Kayış detayları Paslanmaz çelik
Toka hızlı değiştirilebilen bilezik, Düğmeli kelebek toka

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Tissot PRX Digital

Mesaj Derici » 13 Eyl 2023, 16:03

Açıkçası, hiç ama hiç beğenmedim. Casio g-shock ların metal olanlarını, yada çok daha ucuza modlamayı tercih ederim . [emoji846]

Mi11t cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son Derici tarafından 13 Eyl 2023, 21:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj prx » 13 Eyl 2023, 16:21

Işık yok galiba nedersiniz?enerjisi falan varda ışık enerjisi yok galiba

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj sphinx » 13 Eyl 2023, 16:26

Geçen gün bir YouTube kanalında incelemesini izledim. İncelemeyi yapanlar beğenmiş ama ben pek beğenmedim. Açıkçası PRX kasasına Casio asker saati monte edilmiş gibi duruyor.
Kullanıcı avatarı
sphinx

Mesaj kaanknv » 13 Eyl 2023, 18:23

Her ne kadar gmw-b5000 bütçe olarak yaklaşık iki kat olsa da bunun yerine ya onu alırdım ya dw5600 serisini modlardım ya da Hamilton prx tercih ederdim.. İlk seçenek hariç diğer ikisini yaptım da. Bahsettiğiniz dijital Tissotları anladım ancak prx kasası ile hiç gitmemiş bana göre.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj HknDrsn » 13 Eyl 2023, 21:44

Bu bileziğin yeterince ekmeğini yemediler sanırım hala zorluyorlar :D
O dijital hiç yakışmamış, bende aynı fikirdeyim Casio aok yada eski F91 serinin metalleri var alıp hayatına devam edebilirsin 8-)
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj Eterna » 13 Eyl 2023, 22:14

Aslında yılbaşı zamanıydı galiba emin değilim bir saat daha keşfettim. Ama Türkiye'ye gelmedi yurt dışında da sadece 1-2 yerde gördüm.

Çok ucuz da değildi o da 200-300 usd bir şeydi öyle kaldı. Kasa çelik zaten T80 modeli demişler. 80'li yıllar anısına yapılmış. Tissot dan çok daha yakışıklı ve eski saatlere daha çok benziyor.

Timex T80 steel

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj kesikparmak » 13 Eyl 2023, 22:29

Hani analog kadranın alt bölümüne dijital ekran eklenebilirdi. Belki o şekilde daha çok yakışırdı.
Kullanıcı avatarı
kesikparmak

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 195 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners