Metal Kordon çizilme sorunu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Metal Kordon çizilme sorunu

Mesaj bigbooss » 04 Ağu 2023, 21:48

Şu an halihazırda kullandığım Seiko SRPD55K saatimi iş yerinde kullanırken bilgisayar başında çalıştığım için kolumu çokça masaya koymak zorunda kalıyorum ve bu nedenle de dikkatimi çekti saatimde kılcal çizikler oluşuyor çelik kordon da böyle bir şey olması mümkün mü yani tahtanın çelik kordon öyle bir etkisi olur mu?
Bu küçük kılcal çizikler sonrasında giderilme ihtimali var mı?
Siz değerli forum üyelerinden konu hakkındaki görüşlerinizi ve bilgilerinizi rica ediyorum.

Eğer bu küçük kılcal çiziklerin çaresi varsa saati mi daha rahat kullanacağım
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Re: Metal Kordon çizilme sorunu

Mesaj prx » 04 Ağu 2023, 22:18

bigbooss yazdı:Şu an halihazırda kullandığım Seiko SRPD55K saatimi iş yerinde kullanırken bilgisayar başında çalıştığım için kolumu çokça masaya koymak zorunda kalıyorum ve bu nedenle de dikkatimi çekti saatimde kılcal çizikler oluşuyor çelik kordon da böyle bir şey olması mümkün mü yani tahtanın çelik kordon öyle bir etkisi olur mu?
Siz değerli forum üyelerinden konu hakkındaki görüşlerinizi ve bilgilerinizi rica ediyorum.

Celik bilezikte olur.biraz bolsa ama seiko yazısının üstunde çizik olmamasini istiyorsanız bir saydam bant yapistirin ben öyle yapıyorum.ayrica kayış değişimi yaparken luglarada ışlem yaparken saydam bant yapistiriyorum gerçekten çok işe yarıyor.

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj bigbooss » 04 Ağu 2023, 22:43

prx yazdı:
bigbooss yazdı:Şu an halihazırda kullandığım Seiko SRPD55K saatimi iş yerinde kullanırken bilgisayar başında çalıştığım için kolumu çokça masaya koymak zorunda kalıyorum ve bu nedenle de dikkatimi çekti saatimde kılcal çizikler oluşuyor çelik kordon da böyle bir şey olması mümkün mü yani tahtanın çelik kordon öyle bir etkisi olur mu?

Celik bilezikte olur.biraz bolsa ama seiko yazısının üstunde çizik olmamasini istiyorsanız bir saydam bant yapistirin ben öyle yapıyorum.ayrica kayış değişimi yaparken luglarada ışlem yaparken saydam bant yapistiriyorum gerçekten çok işe yarıyor.

Saydam bant mantıklı geldi bana çok teşekkür ederim Bilgi için.

Az birşey bil kullanıyorum kordon sıkı olursa çalışırken bileği rahatsız ediyor.

Rolex filan kullananlar nasıl yapıyorlar merak ettim :D

Peki çizildiği zaman çok ince zımparalar var onlarla filan eski haline döner mi acaba.
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Mesaj morningstar » 04 Ağu 2023, 23:10

Bu tip ufak çizikleri gidermek için bilezik parlak ise cape cod adlı bir ürün var veya metal polish alabilirsiniz mat ise bergeon’un kalem şeklinde bir aleti vardı forumda incelemesi mevcut bunlar işe yarayacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj prx » 05 Ağu 2023, 00:06

Illaki kılcal çizikler olur bileziğin uzun yerlerinde takma dostum.takacagin tokanın çizilmemesi.o can sıkar.diger yerlerde olanlar doğal kalır hiç bir işlem bence yapmana gerek yok.

Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj hknmtn » 05 Ağu 2023, 03:23

Çizik kılcalsa Cape Cod çözer. Tırnağa geliyorsa geçmiş ola.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj prx » 05 Ağu 2023, 08:00

Zaten bildiğim kadariyla çizilmesini önlemek icin seiko çelik üzerine kaplama yapiyor polisaj olmaz çok takılma.illaki çizilir

Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj bigbooss » 06 Ağu 2023, 09:32

Cevaplar için teşekkürler. O zaman çok kordonu takayım ben. :roll:

Anladığım kadarıyla toka önemli burada. Oraya şeffaf bant önerisi mantıklı geldi.
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: hknmtn ve 353 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners