Yeni saat al覺nd覺覺ndan tahmin etme oyunu

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni saat al覺nd覺覺ndan tahmin etme oyunu

Mesaj Eterna » 04 Tem 2023, 16:50

Deerli TSF ailesi merhaba,

Uzun zamand覺r akl覺mda olan bir konuyu sizlere dan覺aca覺m. Biliyorsunuz senelerdir yeni saat alan arkadalar覺m覺z ben hangi saati ald覺m diyor, dier arkadalar覺m覺zda bilmeye 癟al覺覺yor.

Forumumuzun houna giden, 羹yelerimizi keyiflendiren, g羹zel vakit ge癟irdiimiz her ey kabul羹md羹r. Hi癟 itiraz覺m yoktur. ounluk nas覺l mutlu oluyorsa 繹yle devam etsin. D羹zen bozmak gibi bir niyetim asla yok.

Sadece ve sadece sizlerin d羹羹ncenizi 繹renmek istedim. 羹nk羹 bazen al覺kanl覺klar fark覺nda olmadan devam edebiliyor. Bu bir al覺kanl覺k m覺 yoksa b羹y羹k keyifle yap覺lan bir etkinlik mi?

Arkadalar ben uzun zamand覺r buraday覺m. Bu olay forumun ilk senelerinde yoktu. Tam hat覺rlamasamda seneler 繹nce bir ekilde b繹yle bir adet geliti. Yalan olmas覺n ilk zamanlar daha orjinal duruyordu, daha ilgiyle yap覺l覺yordu. Ama seneler i癟erisinde en az覺ndan ben; acaba gerekli mi diye d羹羹nd羹m defalarca.

Bana sanki biraz klie gelmeye balad覺. T羹m kalbimle s繹yl羹yorum benim zevksizliimde olabilir. O y羹zden sizlere sormak istedim.

Eer yeni 羹ye olan bir arkada覺m覺z ne ald覺m diye soruyorsa: Seiko 5, Orient, Citizen, Casio vs. diyoruz.

Eer forumun bilindik simalar覺ndan ve orta segmentteki saatleri kullanan bir arkada覺m覺z soruyorsa: Tissot, Hamilton vs. diyoruz

Eer forumun bilindik simalar覺ndan ve orta/羹st segmentteki saatleri kullanan bir arkada覺m覺z soruyorsa: Longines, Rado vs.

Eer forumun bilindik simalar覺ndan ve l羹ks segmentteki saatleri kullanan bir arkada覺m覺z soruyorsa: Rolex, Tudor, Omega , Cartier , Tag Heuer vs. diyoruz. ( Markalar 繹rnektir segment s覺ralamas覺na 繹zen g繹stermedim )

Zaten ne denilerbilir ki se癟enekler belli. Verilen cevaplar gayet mant覺kl覺. Ama sanki otomatik program var o devaml覺 ayn覺 sorulara ayn覺 klasik cevaplar覺 veriyor. Hele hele bir de ne ald覺m diye sorulupta a癟覺klanmas覺 3-5 g羹n s羹ren konular oluyor. Ben bir daha d繹n羹p bakam覺yorum unutuyorum gidiyor. :) G羹nlerce niye bekleyeyim ne al覺nd覺 diye haks覺z m覺y覺m?

Arkadalar anket yapmay覺 bilmiyorum hi癟 yapmad覺m. Ama 繹yle soray覺m. Hangisi sizce:

1 - Hangi saati ald覺m konusu a癟覺ld覺覺nda 癟ok eleniyorum. Heyecanla bilmeye 癟al覺覺yorum.
2 - B羹y羹k bir heyecan yok ama baya覺 eleniyorum.
3 - Yani asl覺nda herkes o ekilde yap覺yor/yaz覺yor diye bende yaz覺yorum.
4 - Bence seneler i癟erisinde anlam覺n覺 yitirdi. Pek gerekli olduunu d羹羹nm羹yorum.
5 - Saati g繹rmek, hay覺rl覺 olsun demek i癟in bilmeye 癟al覺mak ve beklemek anlaml覺 gelmiyor.
6- Saat alan kii direk a癟覺l覺覺 yapsa, resimlerini g繹rsek, incelemesini okusak 癟ok daha mutlu olurum.

Selamlar Sayg覺lar,
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Re: Yeni saat al覺nd覺覺ndan tahmin etme oyunu

Mesaj cemhk » 04 Tem 2023, 17:21

Direk 6
Kullan覺c覺 avatar覺
cemhk

Kay覺t: 17 Au 2020, 15:35

Mesaj LynXMaSTeR » 04 Tem 2023, 17:26

6.
Kullan覺c覺 avatar覺
LynXMaSTeR

Kay覺t: 04 Haz 2020, 09:16

Mesaj kesikparmak » 04 Tem 2023, 17:48

Ben de 6 eklinde olmas覺n覺 isterim. Ancak olmuyorsa da tahminler al覺nd覺ktan sonra fotolar覺n payla覺m覺 yap覺laca覺 zaman ilk mesaj覺 editleyip orada g羹ncelleme yapmas覺 taraftar覺y覺m. Tahmin yapmay覺p sadece kutu a癟覺l覺覺n覺 merak eden biri i癟in sayfalarda fotoraf aramak s覺k覺c覺 olabiliyor. G羹nde bir iki a癟覺l覺 konusu inceleyen biri i癟in 癟ok bir s覺k覺nt覺 yaratmaz ancak ben bazen geriye doru literat羹r taramas覺 yap覺p saat modelleri bak覺yorum :lol: Bir yerden sonra sayfalarda foto aramak zahmetli geliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
kesikparmak

Kay覺t: 30 Kas 2020, 00:28

Mesaj Heesh » 05 Tem 2023, 10:31

Bende eski 羹retim ama son zamanlarda olduunca faalim bilindik saatleri ald覺覺m i癟in ald覺覺m saate kutu a癟覺l覺覺 yapm覺yorum a癟覺k癟as覺. Yap覺lan olaya da bazen kat覺l覺yor bazen sadece okuyorum . Ama ki benim de isteim mant覺kl覺 olarak kutu a癟覺l覺lar覺mda 羹r羹n inceleme deneyim gibi bilgiler olsa daha efsane olur alacak olana yada sahip olmayana bilgi ve deneyim ak覺覺 salanm覺 olur san覺r覺m 6 c覺 se癟enek makul :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Heesh

Kay覺t: 30 Eki 2015, 16:00

Mesaj cbmad » 05 Tem 2023, 11:08

Seiko diyeyim,
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj Heesh » 05 Tem 2023, 11:36

cbmad yazd覺:Seiko diyeyim,
[emoji23][emoji23][emoji23] sen olay覺 yanl覺 anlam覺s覺n dostum

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Heesh

Kay覺t: 30 Eki 2015, 16:00

Mesaj eraslani » 05 Tem 2023, 12:01

Aslinda dileyen diledii gibi yapabiliyor kutu a癟覺l覺覺n覺,kat覺l覺m da zorunlu olmad覺覺na g繹re bence b覺rakal覺m olduu gibi y羹r羹s羹n.
繹yle bir d羹羹n羹nce bahsedilen her ekilde yeni ald覺覺m saatlerle ilgili payla覺mlar覺m olmu,demek ki her zaman覺n istek ve motivasyonu farkli olabiliyor..
襤癟imizden geldii ekilde davranirsak forum herkes i癟in ho vakit vaad edebilir..
K覺sa tutulmu ve esprili bir tahmin s羹recinden sonra bol fotoraf ve m羹mk羹nse incelemeli a癟覺l覺lar benim houma gidiyor genelde,denk gelirsem kat覺lmay覺 da seviyorum.

SM-G990E cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot], hknmtn ve 354 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners