20.000 TL ye kadar swiss made saat önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 20.000 TL ye kadar swiss made saat önerisi

Mesaj mecako52 » 04 May 2023, 13:13

Tissot seastar, hamilton jazzmaster, hamilton pilot pioneer ilk akla gelenler.

SM-S906U1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mecako52

Mesaj Mlsclb » 04 May 2023, 15:29

broadwayde ne kasada nede kordond fırçalammış ve parlak yüzeyler bir arada kullanılarak bir detay atılmamış kirpi Bey...
mecako hocam seastar gözüme çok kaba gözüküyor jazzmasterda da birçok model var gözdengeçireceğim pilot pioneer gibi military dizaynlarda hoşuma gitmiyor şuan önümdeki seçenekler Tissot gentleman Tissot chemin des tourelles ve hamiltonun jazzmaster serisi ama seride çok fazla seçenek var .
Kullanıcı avatarı
Mlsclb

Mesaj Mlsclb » 04 May 2023, 15:31

birde jazzmaster serisinde bi jazzmasterlar var birde viewmaticler var aradaki fark nedir
Kullanıcı avatarı
Mlsclb

Mesaj kesikparmak » 05 May 2023, 02:21

Chemin Des Tourelles'in kordonu hoşuma gitmedi demişsin ama onun çelik bilezikli modeli de mevcut. En aşağıda bir arkadaşımızın aldığı saatin konusunu gönderiyorum. Şıklık göreceli bir kavram tabi ama 39 mm lik yeni versiyonda bombeli cam vs çok güzel bir görünüm sağlıyor saate. Düz camlı saatlerdense bombeli camlar çok daha göze hitap ediyor.

Tabi bunlar aslında fasa fiso. Bu otomatik saat işi tamamen şıklık sembolüdür ve her kişinin kol yapısına, giyim tarzına göre farklılık gösterir. Yoksa bu devirde hiçbirimizin kol saatine ihtiyacı yok. Herşey telefonda mevcut zaten. Otomatik saat kullanıyorsan asıl amaç saate bakmak değil, onun kolundaki görüntüsü ve ağırlığı. O yüzden denemeden alma. Koluna gentleman yakışıyorsa onu al, chemin des tourelles yakışıyorsa onu al, jazzmaster yakışıyorsa onu al. Ama mutlaka deneyerek al.

Son olarak bu mekanizma olayına çok takılma. Powermatic, swissmatic, viewmatic vs hepsi aynı Swiss grubunun üyelerinin mekanizmaları. ETA 2824 ün birkaç modifiye edilmiş türevleri hepsi. Kalite olarak aynılar. Ekstra olarak anti manyetik özellik, güç rezervi gibi farkları var sadece.

viewtopic.php?f=13&t=39451&start=8#axzz80ay9z8kX
Kullanıcı avatarı
kesikparmak

Mesaj Mlsclb » 05 May 2023, 09:04

kesikparmak yazdı:Chemin Des Tourelles'in kordonu hoşuma gitmedi demişsin ama onun çelik bilezikli modeli de mevcut. En aşağıda bir arkadaşımızın aldığı saatin konusunu gönderiyorum. Şıklık göreceli bir kavram tabi ama 39 mm lik yeni versiyonda bombeli cam vs çok güzel bir görünüm sağlıyor saate. Düz camlı saatlerdense bombeli camlar çok daha göze hitap ediyor.

Tabi bunlar aslında fasa fiso. Bu otomatik saat işi tamamen şıklık sembolüdür ve her kişinin kol yapısına, giyim tarzına göre farklılık gösterir. Yoksa bu devirde hiçbirimizin kol saatine ihtiyacı yok. Herşey telefonda mevcut zaten. Otomatik saat kullanıyorsan asıl amaç saate bakmak değil, onun kolundaki görüntüsü ve ağırlığı. O yüzden denemeden alma. Koluna gentleman yakışıyorsa onu al, chemin des tourelles yakışıyorsa onu al, jazzmaster yakışıyorsa onu al. Ama mutlaka deneyerek al.

Son olarak bu mekanizma olayına çok takılma. Powermatic, swissmatic, viewmatic vs hepsi aynı Swiss grubunun üyelerinin mekanizmaları. ETA 2824 ün birkaç modifiye edilmiş türevleri hepsi. Kalite olarak aynılar. Ekstra olarak anti manyetik özellik, güç rezervi gibi farkları var sadece.

http://www.forum.saatforumu.com/viewtop ... z80ay9z8kX

Hocam dün bi saatçiye gittim ve Tissot gentleman a bakabilirmiyim dedim saati vitrinden çıkardılar alıp baktım ve saat çok hoş gözüküyordu lug to lug şahsi görüşüme göre idealdi lakin indisler dışında kasası gözüme benim gariban srpe63 den pekte farklı gelmedi tabiki işçiliği katmıyorum sonra chemin des tourelles varsa onada bakabilir miyim dedim tabi dedi ve füme ve mavi kadranlı iki modeli indirdi gentleman le yan yana baktığımda gentlemanın sade ve şık görüntüsünün yanında chemin çok baskın durduyordu ve kendini hemen öne çıkardı acil bir işim olduğundan çok fazla inceleyemedim lakin en kısa sürede tekrar gidip orda son kararımı verip birini alacağım ha buarada gittiğim mağaza resmi bi Tissot bayisiydi ve bana Haziranın 1 inde Tüm Tissotlarda %15 lik kesin bir artış olacağını söyledi..
o an cheminin fiyatını sormayı unuttum umarım fazla fark yoktur.
Kullanıcı avatarı
Mlsclb

Mesaj fgumus » 18 May 2023, 20:00

kirpi yazdı:Hamilton Broadway Day Date
https://www.hamiltonwatch.com/fr-be/h43 ... -auto.html

Çok iyiymiş, türkiyede satışı var mı?
Kullanıcı avatarı
fgumus

Mesaj kirpi » 18 May 2023, 22:05

fgumus yazdı:
kirpi yazdı:Hamilton Broadway Day Date
https://www.hamiltonwatch.com/fr-be/h43 ... -auto.html

Çok iyiymiş, türkiyede satışı var mı?

Edip Saatte mevcut (dükkana gidip incelemedim ama stok mevcut demişlerdi)
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj EnesBey » 18 May 2023, 22:18

İkinci el alüminyum bezel Longines Hydroconquest

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: efe44, ofis, uikaratas ve 80 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners