Tissot Watch Secur Seri Numarası

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot Watch Secur Seri Numarası

Mesaj Mefistofeles » 10 Nis 2023, 19:06

Merhabalar, bugün Tissot Prs 516 chronograph bir saat alma arefesindeydim fakat kasa üzerinde ve garanti belgesinde yazan Watch Secur Seri numarasını Tissot'un sitesinde sorguladığım zaman kayıt bulunamadı diyor. Tissot marka bir diğer saatimin kodunu burada sorgulayınca saati buluyor. Acaba sitede tüm orjinal saatlerin kodlarını sorguyamıyor muyuz? Yahut sorgu sonucunda bulunamadı diyorsa orjinal değil diyebilir miyiz?
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Re: Tissot Watch Secur Seri Numarası

Mesaj LynXMaSTeR » 10 Nis 2023, 20:56

benim bildiğim saat satıldıktan sonra önce satıcı tarafından sisteme kayıt yapılıyor, ondan sonra siz sorguladığınızda o kaydı görüyorsunuz.
yani ben tissot aldığımda o şekilde olmuştu diye hatırlıyorum.
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj hknmtn » 11 Nis 2023, 01:11

Mefistofeles yazdı:Merhabalar, bugün Tissot Prs 516 chronograph bir saat alma arefesindeydim fakat kasa üzerinde ve garanti belgesinde yazan Watch Secur Seri numarasını Tissot'un sitesinde sorguladığım zaman kayıt bulunamadı diyor. Tissot marka bir diğer saatimin kodunu burada sorgulayınca saati buluyor. Acaba sitede tüm orjinal saatlerin kodlarını sorguyamıyor muyuz? Yahut sorgu sonucunda bulunamadı diyorsa orjinal değil diyebilir miyiz?

Direk arayınca çıkmaz o. My Tissot'a kayıt olduktan sonra, saatlerim diye bir bölüm var yanlış hatırlamıyorsam oradan girip saat ekle gibi bir şey olması lazım. Seri numarasını oraya yazınca saat çıkar. Tabi sahte değilse.
Yani ben böyle yapıyorum kolayı varsa bilen beri gelsin.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Mefistofeles » 11 Nis 2023, 05:04

hknmtn yazdı:
Mefistofeles yazdı:Merhabalar, bugün Tissot Prs 516 chronograph bir saat alma arefesindeydim fakat kasa üzerinde ve garanti belgesinde yazan Watch Secur Seri numarasını Tissot'un sitesinde sorguladığım zaman kayıt bulunamadı diyor. Tissot marka bir diğer saatimin kodunu burada sorgulayınca saati buluyor. Acaba sitede tüm orjinal saatlerin kodlarını sorguyamıyor muyuz? Yahut sorgu sonucunda bulunamadı diyorsa orjinal değil diyebilir miyiz?

Direk arayınca çıkmaz o. My Tissot'a kayıt olduktan sonra, saatlerim diye bir bölüm var yanlış hatırlamıyorsam oradan girip saat ekle gibi bir şey olması lazım. Seri numarasını oraya yazınca saat çıkar. Tabi sahte değilse.
Yani ben böyle yapıyorum kolayı varsa bilen beri gelsin.

Evet ben de My Tissot üzerinden sorgu yapıyorum giriş yaptıktan sonra ve saat bulunamadı diyor. Mereka ettiğim husus şu, sitede kodu bulunmayan her saat sahte midir?
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Mesaj LynXMaSTeR » 11 Nis 2023, 05:40

hocam en sağlıklısı tissota mail atıp sormak.
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj Mefistofeles » 12 Nis 2023, 11:42

LynXMaSTeR yazdı:hocam en sağlıklısı tissota mail atıp sormak.

Tissot'a mail atıp durumu izah ettim üstad. Cevap olarak sizin de söylediğiniz gibi satıcının saati satarken sisteme kaydını yaptığını ve bu şekilde sisteme düştüğü bilgisi verildi. Ayrıca benden saati almak istediğim satıcının adı soruldu. Anladığım kadarıyla sitede kod sorgulama sonucunda saat çıkmıyorsa direkt sahte diyemeyiz fakat ikinci elde kodu mevcut saatlere yönelmekte fayda var diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Mesaj LynXMaSTeR » 12 Nis 2023, 13:57

satıcılar hem satışı belgelemek hem de garanti süresini başlatmak için öncelikle kendileri kayıt yapıyorlar anladığım kadarıyla.
dediğiniz gibi ikinci elde alacağınız saatin kayıtlı olması daha iyi olur.
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj hknmtn » 15 Nis 2023, 00:53

Tissot için en güzeli yetkili bayiden almak bence. Yetkili satıcıları sitesinde "mağaza bul" kısmından görebilirsiniz. Sahte Tissot satan mağazalarda var. Online kaydı kullanıcı yapar diye biliyorum. Ben olsam sitede kaydını bulamadığım saati alıp risk almazdım. Ne gerek var.
Saat zevki gerçekten farklı ve ekonomik güce dayanan bir şey tabi ama bir kaç bin liradan kaçmak için de riskli işlere girmeye gerek yok. Ha çok anlıyorsunuzdur saatten (sahte Tissot'lar göz ile ayırt edilebiliyor aslında) o zaman alın derim ama anlamıyorsanız ve sitede de çıkmadıysa bence risktir. "Bilmem ne saatten aldım" , "ithalatçı garantili" , "kutulu belgeli" diye satılan bir sürü sahte Tissot var ikinci el sitelerinde. Sirkeci'de "falanca saat" basmış kaşeyi, atmış tarihi, yazmış saatin kodunu, serisini al sana garanti belgesi. Tissot'un kutusu belgesiyle beraber zaten toptan alsan 50-100 lira bir şeydir.
Saat yeni modelse kesin çıkması lazım sistemde. Bazısı çıkıp bazısı çıkmazsa olmaz. Şaka mı bu, Tissot. O zaman markaya güven zedelenir. O kod olayı ciddi bir iştir.
Saat eskiyse de bir bilene danışmakta fayda var.
Sözün kısası sahte saat alıp üzülmenizi istemem. Kılı kırk yarın, orijinal olduğuna kesinlikle ikna olursanız ancak o zaman alın. Çok adam yandı bu sahte Tissot'lardan.
Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: imdatbesikci ve 219 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners