Karışık mütevazi saat koleksiyonum

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Karışık mütevazi saat koleksiyonum

Mesaj serqensoylu » 11 Mar 2023, 19:42

Merhaba arkadaşlar, kendi ufak çaplı saat koleksiyonumu sizinle paylaşmak istedim. Hem yeni başlayan arkadaşlara alım konusunda yardımcı olabilir hem de bilgim paylaşımı olabilir diye düşündüm :)

İlk olarak başlamak istediğim saatim Casio modeli. İlk olarak moda markası saat alıp forum sayesinde hata yaptığımı anlamıştım. Neyse ki saat su geçirince para iadesi yapılmıştı. Bende o zamanlar bu saati Orient Mako modellerine benzettiğim için ayrıca 200 metreye kadar su geçirmemezlik özelliği olduğundan dolayı, en azından işi saat üretmek olan bir marka olduğu için Casio modelini tercih etmiştim.

Tissot Prs 516 quartz modelim ise amcamın hediyesidir. Hep kolunda görüp istediğim bir saatti sonunda hediye etmişti :D İlk düzgün saatim diyebilirim. Swiss made olması, sapphire cam olması ve chronographlı olarak şık bir saat olması nedeniyle beğendiğim bir model.

Tissottan sonra artık saatleri daha fazla araştırmaya başladım ve otomatik saatlere merak salmıştım. Çoğu forumda karşılaşılacağı üzere başlangıç için Orient Mako modelleri çok öneriliyordu. Bundan dolayı ikinci kendim aldığım saatim amazon japonya üzerinden siparişini verdiğim Orient Ray Raven modeli oldu. Aslında hep istediğim bir modeldi. Hem aldığım zaman pvd modelinin ülkemizde pek olmamasından dolayı hem de amazon jpden daha uygun fiyata gelmesinden dolayı burdan sipariş vermiştim. Satıcı amazon olduğundan ötürü orjinallik konusunda bir kuşkum yoktu. Bu arada saat Japonya'dan gelmesine rağmen haftasonu dahil toplam 4 günde elime ulaşmıştı. Hala daha koluma taktığımda mutlu olduğum f/p olarak gayet iyi bir model olduğunu düşünüyorum.

Saatler konusunda en azından bir fikrim vardı artık. Otomatik saatleri merak salmış, mümkün olduğunca moda markalarından uzak durulmasını öğrenmiştim (hepsi olmasa da çoğu için). Durum böyleyken kız arkadaşımdan Armani Exchange markasının fotoğraftaki modeli hediye geldi :) Tabi ki hediye eden kişiden dolayı benim için önemi büyük. Fakat gerek malzeme kalitesi olsun gerekse de mekanizma olsun normalde kendimin almayacağı bir model :) Çok daha ucuz olan casio saatim bu saatten çok daha kaliteli hissettiriyor.

Son olarak da yine youtube de vs. saat incelemeleri izlerken Tissot Gentleman modeline denk gelmiştim. İnanılmaz hoşuma giden bir model olmuştu. Sade oluşu, hem gömlek ile hem de casual olarak kullanıma uygun ve mekanizmasıyla vs güzel bir modeldi. Fakat tek sorun bütçe olarak beni aşıyordu. Bir süre sadece videolarını izlemekle kaldım maalesef :D Daha sonrasında ise ileride düğün saati alınacağından ötürü hem kız arkadaşımın bütçesini çok fazla zorlamamak adına hem de kendi istediğim bir model olması adına ortak alma kararı verdik. Burda belirtmek istediğim daha önce forumda da konusunu açtığım üzere Gentleman modelini hepsiburada üzerinden bilindik olmayan bir satıcıda denk geldim. Fİyatı 11900 lira olunca çok dikkatimi çekmişti. Saat firmalarında pazarlık yapıldığını bilmediğinden ötürü bu saati kaçırmamak istedim ve siparişi verdim. Fakat daha sonrasında saat elime ulaşmadan seri no ile yaptığım sorgulama sonrasında saatin orjinalliğinden şüphe ettim hem de konuştuğum bir kaç kişi %99 sahte diyince kuşkulandım. Saat elime ulaştığında ise %100 olarak sahte olduğuna kanaat getirdim çünkü saatin mekanizmasından yer alması gereken Silicium bileşinini ifade eden S harfi yoktu. Bu nedenden dolayı saati iade için geri gönderip tekrar saat araştırmaya koyuldum. Bu sırada abt saate denk geldim ve online satış danışmanıyla yaptığım pazarlık sonucunda Gentleman Open Hearth modelini aldım :champ: Tabi ki mütevazi koleksiyonumun "saat bazında" en değerli modeli. Zaten fotoğrafta dahil en değerlisi benim diyor :)

Burdan saat araştıran, yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem; biraz daha uygun fiyatlı diye kesinlikle adı sanı duyulmamış sitelerden veya satıcılardan ürün almamaları. Hem saat sahte çıktığında hem de iade konusunda sorun yaşadığınızda hayal kırıklığı yaşamak istemezsiniz. Bu arada satıcının da linkini bırakıyorum ki es kaza biri daha sipariş vermesin.

https://www.hepsiburada.com/tissot-t127 ... a=JoyyVana

Biraz uzun bir yazı oldu ama kusura bakmayın. Herkese iyi forumlar :)

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Re: Karışık mütevazi saat koleksiyonum

Mesaj Umutunal » 11 Mar 2023, 20:07

Gentleman Modeli için açtığınız başlık çok faydalı olacak, Güle güle kullanın saatlerinizi..
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj Mtn » 11 Mar 2023, 20:09

Yeni tissot hayırlı olsun. İade konusunda bir sorun olmadı değil mi?
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj serqensoylu » 11 Mar 2023, 20:38

Mtn yazdı:Yeni tissot hayırlı olsun. İade konusunda bir sorun olmadı değil mi?

Hocam şöyle siparişi vermeden önce hepsiburada ile konuştum. Ben bu ürünü sipariş vericem ama orjinalliğinden emin değilim eğer orjinal değilse iade edicem bu konuda ben sadece satıcı ile mi muhatap olucam satıcı iade almazsa nolucak dedim. Bizim platformumuzda sattığı için mağdur olmazsınız iade konusunda dendi. Aynı şekilde satıcı ile de konuştum sipariş vermeden önce ve sonrasında. Ürün orijinal çıkmaz ise iade edeceğimi belirttim satıcı da jelatinleri çıkarılmadığı sürece iade edebilirsin dedi. Ürün geldikten sonra ürünün sahte olduğunu iade edeceğimi söylediğimde de herhangi bir itiraz vs olmadı açıkçası. Talebi oluşturup kargoya verdim henüz satıcıya ulaşmadı ama sorun olacağını düşünmüyorum. Yani umarım olmaz :D Aksi durumda ise ilk hepsiburada ile iletişime geçicem çözülmezse tüketici hakem heyetine gidicem direkt. Ama dediğim gibi satıcı ne sipariş vermeden önce ne de ürün elime ulaştıktan sonra zorluk çıkarma veya aksi yönde konuşmadı.

Konudan bağımsız ama bu konuda amazon tr çok iyi. Sizi hiçbir şekilde mağdur etmiyor. Farklı bir üründe sıkıntı yaşamıştım iade konusunda. Amazon kendi müşteri memnuniyeti adına para iadesi yapıp üzerine birde ürünü bile istemediler.
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Mesaj serqensoylu » 11 Mar 2023, 20:44

Umutunal yazdı:Gentleman Modeli için açtığınız başlık çok faydalı olacak, Güle güle kullanın saatlerinizi..

Teşekkürler. Başlıkbir kişiye bile faydalı olsa mutlu olurum. Malum para kolay kazanılmıyor hepimiz cebinden çıkanı üç kere düşünüyoruz ne kadar öderiz diye ama dikkat etmek gerekli. Umarım bu benim için acı bir tecrübe olmaz :)
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Mesaj Mtn » 11 Mar 2023, 21:47

Hocam önceki başlığınızı görünce hepsiburadadan alacağınız için sahte olmaz siz evham yapmışsınız diye düşünmüştüm ama sahteymiş dediğiniz gibi. Nihayetinde istediğiniz saate kavuşmuşsunuz. Güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj serqensoylu » 11 Mar 2023, 22:01

Mtn yazdı:Hocam önceki başlığınızı görünce hepsiburadadan alacağınız için sahte olmaz siz evham yapmışsınız diye düşünmüştüm ama sahteymiş dediğiniz gibi. Nihayetinde istediğiniz saate kavuşmuşsunuz. Güzel günlerde kullanın :champ:

Teşekkürler dostum. Ne yazık ki bu platformlarım hiçbiri ürünün orjinalliğini sorgulamıyor saat olsun başka bir şey olsun farketmiyor. Başka ülkelerde durum böyle mi bilmiyorum fakat ayakkabı, tshirt, eşofman olsun çakma ürün satmak engellemek bir yana sanki teşvik ediliyor.
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Mesaj mstfduz » 14 Mar 2023, 09:21

Tecrübe böyle birşey,ancak yaşayarak edinebiliyorsun.ileride dahada güzel saatlerle koleksiyonun büyüyecektir.güzel zamanlarına eşlik etsinler inşallah.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mstfduz

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 111 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners