Tissot Seastar 1000 rotor parçası hk.

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot Seastar 1000 rotor parçası hk.

Mesaj volkanb02 » 03 Mar 2023, 13:53

Selamlar, yeni aldığım Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 saatte bir tasarım farklılığı var. Rotor parçası izlediğim her videoda desenli bir tasarıma sahip. Bendeki ise desensiz şekilde. Fotoğrafını ekledim.

Tissot'a mail attım ve şu şekilde dönüş yaptılar;
Her iki versiyon da butiklerde yan yana satılabiliyor dediler. İstersem rotorun değişimini ücretsiz olarak yapacaklar.

Sizlerin konu hakkındaki görüşü nedir?

Resim
Kullanıcı avatarı
volkanb02

Re: Tissot Seastar 1000 rotor parçası hk.

Mesaj hknmtn » 04 Mar 2023, 02:38

volkanb02 yazdı:Selamlar, yeni aldığım Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 saatte bir tasarım farklılığı var. Rotor parçası izlediğim her videoda desenli bir tasarıma sahip. Bendeki ise desensiz şekilde. Fotoğrafını ekledim.

Tissot'a mail attım ve şu şekilde dönüş yaptılar;
Her iki versiyon da butiklerde yan yana satılabiliyor dediler. İstersem rotorun değişimini ücretsiz olarak yapacaklar.

Sizlerin konu hakkındaki görüşü nedir?

Resim

Tissot dediyse doğrudur dicez. Saat orijinal gibi duruyor. Rotor değişimi için saati açtırmaya gerek var mı? Siz bilirsiniz. Ayrıca Tissot servisi hakkında da iyi şeyler duymadım maalesef. Tabi ben sadece olumsuzları görmüşte olabilirim.
Servis konusunda kişisel deneyimi olan arkadaşlar aydınlatırsa iyi olur.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj prx » 04 Mar 2023, 12:15

Ya dalgıç saati yapiyosun.dalgalı rotoru le locle ye takiyosun asıl takılacak rotora takmıyorsun.ayni şey 50m derinliği olan quartza ateş böceği gibi lume takıyorsun diver a mum ışığı hepsi böyle yapiyo.[emoji58]

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj Heesh » 04 Mar 2023, 13:12

prx yazdı:Ya dalgıç saati yapiyosun.dalgalı rotoru le locle ye takiyosun asıl takılacak rotora takmıyorsun.ayni şey 50m derinliği olan quartza ateş böceği gibi lume takıyorsun diver a mum ışığı hepsi böyle yapiyo.[emoji58]

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Rotor işin açtırmaya gerek yok gibi tabi desenli olsa güzel olur. Lume konusunda çok hassasım lume dres watch değilse yanacak abi net

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj Mtn » 04 Mar 2023, 18:35

Merhaba, saatin zaman tutması ve orjinalliği konusunda bir şüphe yoksa bence de açtırmayın. Yalnız arka kapağın simetrik bir şekilde hizalanmaması dikkatimi çekti. Ben de bu modelin videolarını izledim onlar da aynı şekilde. Kendi saatlerime baktım, swiss made olanlar düzgün takılmıştı, yalnızca seiko simetrisi kaçık bir şekilde monte edilmiş :)
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj volkanb02 » 04 Mar 2023, 22:16

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.

Ben de tek bir parça için açtırmaya gerek olmadığına karar verdim. Belki bakım vs gerekirse ozaman rotor için ayrıca rica ederim :D
Şimdilik 3 gün oldu ve zaman tutma konusunda bir problem gözükmüyor. Saati konyalısaat'ten aldım ve tissot sitesine de kaydettim.

@mtn Hocam arkada hangi kısım simetrik değil, bahsettiğiniz yeri tam anlamadım. Ama bu saatin videolarında hep öyleyse problem yoktur heralde :)
Kullanıcı avatarı
volkanb02

Mesaj Mtn » 04 Mar 2023, 23:12

Güle güle kullanın hocam. Yeni nesil powermatic 80 türevi mekanizma zaman tutma açısından çok başarılı olmuş. Demek istediğim kapak çevresindeki 6 çentiğin simetrik durmamasıydı, anladığım kadarıyla bu tarz durumların olması normal karşılanıyor. Bence böyle markalar için olmaması gereken bir görüntü
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj volkanb02 » 04 Mar 2023, 23:37

Teşekkür ederim.
Dediğinizi anladım evet, videolarda da hep farklı açılarda yerleştirilmiş. Neyseki arka kısımda kaldığı için göze batmıyor :)
Kullanıcı avatarı
volkanb02

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Proscd ve 203 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners