Saat yapma/modlama

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat yapma/modlama

Mesaj Derici » 03 Mar 2023, 00:52

uBpc yazdı:
Derici yazdı:Onlarıda aliexpress ten alabilirsin. Ben Aletleri kendim yaptım[emoji2]Resim

21081111RG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hand press tool, bir tükenmez kalemin içi mi? Eğer öyleyse bayağı iyimiş iş görüyor mu?
Aynen
Evet iş görüyor
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj hknmtn » 03 Mar 2023, 01:39

Aletleri yurt içinden bulmayı deneyebilirsiniz. Biraz pahalı olabilir ama İstanbul'daysanız Sirkeci'den daha uyguna temin edebilirsiniz.
Ben namokimods'dan birkaç parça malzeme aldım. Bir arkadaşa bir tane saat topladık oradan. Sıfırdan yeni bir saat yaptık yani. Standart kargo seçtim. Gümrük sorunu yaşamadım. Paketin üstüne düşük tutar yazıyorlar vergi de az çıkıyor. Ama son gelen malzemeler bayadır gümrükte belki de bu sefer sorun çıkacak bilemiyorum. Gümrük işlerinde her zaman biraz risk oluyor maalesef.
Biraz pahalı bir site ama malzemeleri çok kaliteli. Her şeyi de açık açık yazmışlar uyumlu malzemeleri vs. Sorduğunuz sorulara da 24 saat geçmeden yanıt veriyorlar. İletişim becerileri de iyi.
Şimdi bir saat daha yapmaya niyetlendik aynı yerden. Sorunsuz, gümrük sıkıntısız onu da toplayabiliriz inşaAllah.
Zevkli bir iş ama ürünler yurt dışından olunca geldisi gittisi bu gümrük mevzuları felan can sıkıcı olabiliyor.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj LynXMaSTeR » 03 Mar 2023, 01:50

Derici yazdı:
uBpc yazdı:
Derici yazdı:Onlarıda aliexpress ten alabilirsin. Ben Aletleri kendim yaptım[emoji2]Resim

Hand press tool, bir tükenmez kalemin içi mi? Eğer öyleyse bayağı iyimiş iş görüyor mu?
Aynen
Evet iş görüyor

kalem içiyle ne yapılıyor tam olarak ben anlayamadım, acemiyim :)
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj Derici » 03 Mar 2023, 12:02

hknmtn yazdı:Aletleri yurt içinden bulmayı deneyebilirsiniz. Biraz pahalı olabilir ama İstanbul'daysanız Sirkeci'den daha uyguna temin edebilirsiniz.
Ben namokimods'dan birkaç parça malzeme aldım. Bir arkadaşa bir tane saat topladık oradan. Sıfırdan yeni bir saat yaptık yani. Standart kargo seçtim. Gümrük sorunu yaşamadım. Paketin üstüne düşük tutar yazıyorlar vergi de az çıkıyor. Ama son gelen malzemeler bayadır gümrükte belki de bu sefer sorun çıkacak bilemiyorum. Gümrük işlerinde her zaman biraz risk oluyor maalesef.
Biraz pahalı bir site ama malzemeleri çok kaliteli. Her şeyi de açık açık yazmışlar uyumlu malzemeleri vs. Sorduğunuz sorulara da 24 saat geçmeden yanıt veriyorlar. İletişim becerileri de iyi.
Şimdi bir saat daha yapmaya niyetlendik aynı yerden. Sorunsuz, gümrük sıkıntısız onu da toplayabiliriz inşaAllah.
Zevkli bir iş ama ürünler yurt dışından olunca geldisi gittisi bu gümrük mevzuları felan can sıkıcı olabiliyor.
Namokimods un fiyatları çok yüksek

Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj Derici » 03 Mar 2023, 12:03

LynXMaSTeR yazdı:
Derici yazdı:
uBpc yazdı:

Aynen
Evet iş görüyor

kalem içiyle ne yapılıyor tam olarak ben anlayamadım, acemiyim :)
Akrep yelkovan saniye yi yerine monte etmek için

Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj Derici » 03 Mar 2023, 15:23

Bunlarda diğer modlarResim

Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj LynXMaSTeR » 03 Mar 2023, 20:33

Derici yazdı:Akrep yelkovan saniye yi yerine monte etmek için

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj hknmtn » 04 Mar 2023, 02:29

Derici yazdı:
hknmtn yazdı:Aletleri yurt içinden bulmayı deneyebilirsiniz. Biraz pahalı olabilir ama İstanbul'daysanız Sirkeci'den daha uyguna temin edebilirsiniz.
Namokimods un fiyatları çok yüksek

Yüksek ama malzemeler kaliteli gerçekten. Bir de pakete az tutar yazınca vergi de uyguna geldiğinden aslında Aliexpress'ten alınan kaliteli malzemelerle denk fiyatlara gelir hemen hemen. Şöyle deyim kasaya 5$ , kadrana 3$ gibi bir tutar yazmışlardı. Mekanizmaya da 8-12$ gibi bir şey yazmışlardı sanırım. Aliexpress'te satıcıya güvenmekten de biraz zor oluyor.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: HknDrsn, kaanki ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners