Hamilton Khaki Field Mekanik Saat Durma Sorunu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki Field Mekanik Saat Durma Sorunu

Mesaj payday3d » 22 Ara 2022, 12:43

Herkese merhabalar,
Yaklaşık 2 yıldır kullandığım Hamilton Khaki Field Manual biz saatseverlerin yakından bildiği malum model saatim son günlerde tam kurulum yapmama rağmen aniden duruyor. Örneğin dün öğlen saatlerinde 12 gibi durduğunu fark ettim. Belki tam kurmamışımdır dedim ve saati sonuna kadar tekrar kurdum. Sabah 8'de tekrar durmuş. Yaklaşık 20 saat çalışmış. Daha önce de birkaç kez bunu yapmıştı ama sonrasında tekrar etmeyince ve belki tam kurmamışımdır acele ile filan diye düşünüp bir sorun olarak düşünmemiştim, hatta iddialı olduğu konu olan 80 saate yakın zamanlarda çalışmaya devam etti. Fakat bu son günlerdeki durum bir sorun olduğunu gösteriyor. Saati aldığım Edip Saat ile görüştüm ve kendilerine ya da direkt servis veren firmaya gönderebileceğimi söylediler. Evraklar evde olduğu için bakamadım ama Türkiye'de resmi teknik servisi hangi firma, ya da yurtdışına mı gönderiliyor servis için. Yılbaşında garanti sürem dolacak bir an önce göndermem gerekli.
Bu arada saati son kurulduğu yerden sonra hiç zorlama gibi şeyler olmadı. Düşmem şaşma ile ilgili ise hafızam biraz bulanık olmakla birlikte ciddi bir darbe aldığını hatırlamıyorum. Sorun neden kaynaklı olabilir tahminleriniz veya başına benzeri aynı durum gelen oldu mu olduysa deneyimlerinizi dinlemek isterim.
Kullanıcı avatarı
payday3d

Re: Hamilton Khaki Field Mekanik Saat Durma Sorunu

Mesaj hknmtn » 23 Ara 2022, 23:43

Merhaba. Sorularınıza fazla hakim değilim ama bir şeyler söyleyeyim.
Öncelikle yurt dışına gönderileceğini sanmam. Kargo maliyeti, gümrük girdi çıktı, konşimento vs vs bir sürü teferruat var. Kaldı ki Türkiye'de teknik servis neden var o zaman.
Mekanik bir sorun olduğundan teknik servis eğer kullanıcı hatası bulmazsa ücret talep etmeden bakacaktır. Ben onarım, parça değişimi vs gibi bir şey değil de mekanizmayı yenileyeceklerini düşünüyorum. Eskiyi çıkar yeniyi tak yaparlar yani, bence tabi.
Resmi teknik servis, google'a Swatch Grup teknik servis yazınca zaten bir adres çıkıyor. Swatch Grup Türkiye ile aynı adres görünüyor, Hamilton Service Center diye geçiyor aynı zamanda.
Mümkün olduğunca hızlı gönderin saati ne işlem yapılacaksa yapılsın, aksiyonu bir an önce almanızda bence yarar var. İnsanlık hali belli olmaz, eliniz değmez, işiniz çıkar garanti dolmasına az kalmış. Vakit bulunca gerekli görüşmeleri yapıp gönderin. Bu zamanda arıza yapması sizin için hem iyi hem kötü. Kötü çünkü 2 yıl geçmeden arıza yapması sizi saatten soğutabilir. İyi çünkü bir kaç hafta sonra arıza yapsa garanti kapsamında yaptıramayacaktınız.
Buraya servis ile geçen maceranızı, aldığınız hizmetin kalitesini, kolaylıklarını, zorluklarını yazarsanız diğer forum üyeleri içinde bu deneyimi bizzat yaşayan birinin söyledikleri iyi bir kaynak olabilir bu konuda.
Saatinize en kısa sürede tekrar kavuşmanız dileğiyle. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj payday3d » 26 Ara 2022, 11:00

@hkmtn cevabınız için teşekkürler.

Swatch group Türkiye imiş aynen ve google'da aldıkları ortalama puan 2,3 ve yorumlar hiç de iç açıcı değil. En çok şikayet konusu olan şey telefonlara cevap verilmemesi. Kimisi gönderdiği saatten haber alamamaktan ve ulaşıp bilgi alamamaktan şikayetçi. Saati göndersinler de yapılmasa da olur diyen bile olmuş, o derece illallah etmiş. Bu tür yorumları görünce insan başına gelecekleri tahmin ediyor. Hani belli olmaz ona öyledir benim işlemim düzgünce görülür belki dedim. Denemek için önce bir aradım. Fakat ben de ulaşamadım. Operatöre bağlanma gibi bi menü de yok. Telefondaki otomatın saydığı işlemler arasında saatinizi garanti kapsamında yollamak için şu numara diye bir seçenek de yoktu. Sadece mail atmıştım ona bi cevap dönülmüş şu adres kargolanabilir vs gibi otomatik bir mesaj. Ancak tam güvenemedim üstte yazdıklarımdan ötürü.
Saati satın aldığım Edip Saat teknik servise ulaştım. İletişimleri gayet iyi, onlara ulaşmakta hiçbir sorun yaşamadım. Garanti süresi dolmadığı için kendilerinin ilgileneceğini belirttiler. Cuma günü Edip Saate kargoladım saati. Şu an beklemedeyim. Bundan sonraki süreci de yazarım tabii ki. Sadece kargo ücretini müşteriye ödetmeleri biraz garip gelse de böyle bi durumda bunu problem etmedim.

Saatten soğumadım ama yine de İsviçre yapımı mekanik bir saatten böyle bi süre zarfında olmasını istemeyeceğim bir durum yaşadım.
Swatch group Türkiye ile ilgili ise maalesef böyle büyük bir firmanın temsilcisi firma böyle olsun, insan şaşırıyor. Dediğiniz gibi garanti süresi bitmemiş olması şans oldu ve vakit kaybetmeden yolladım.
Kullanıcı avatarı
payday3d

Mesaj Mtn » 26 Ara 2022, 11:43

payday3d yazdı:@hkmtn cevabınız için teşekkürler.

Swatch group Türkiye imiş aynen ve google'da aldıkları ortalama puan 2,3 ve yorumlar hiç de iç açıcı değil. En çok şikayet konusu olan şey telefonlara cevap verilmemesi. Kimisi gönderdiği saatten haber alamamaktan ve ulaşıp bilgi alamamaktan şikayetçi. Saati göndersinler de yapılmasa da olur diyen bile olmuş, o derece illallah etmiş. Bu tür yorumları görünce insan başına gelecekleri tahmin ediyor. Hani belli olmaz ona öyledir benim işlemim düzgünce görülür belki dedim. Denemek için önce bir aradım. Fakat ben de ulaşamadım. Operatöre bağlanma gibi bi menü de yok. Telefondaki otomatın saydığı işlemler arasında saatinizi garanti kapsamında yollamak için şu numara diye bir seçenek de yoktu. Sadece mail atmıştım ona bi cevap dönülmüş şu adres kargolanabilir vs gibi otomatik bir mesaj. Ancak tam güvenemedim üstte yazdıklarımdan ötürü.
Saati satın aldığım Edip Saat teknik servise ulaştım. İletişimleri gayet iyi, onlara ulaşmakta hiçbir sorun yaşamadım. Garanti süresi dolmadığı için kendilerinin ilgileneceğini belirttiler. Cuma günü Edip Saate kargoladım saati. Şu an beklemedeyim. Bundan sonraki süreci de yazarım tabii ki. Sadece kargo ücretini müşteriye ödetmeleri biraz garip gelse de böyle bi durumda bunu problem etmedim.

Saatten soğumadım ama yine de İsviçre yapımı mekanik bir saatten böyle bi süre zarfında olmasını istemeyeceğim bir durum yaşadım.
Swatch group Türkiye ile ilgili ise maalesef böyle büyük bir firmanın temsilcisi firma böyle olsun, insan şaşırıyor. Dediğiniz gibi garanti süresi bitmemiş olması şans oldu ve vakit kaybetmeden yolladım.

Merhaba, yazdıklarınızı okudum öncelikle geçmiş olsun. Aldığınız yer olan edip saate bırakmakla son derece doğru bir karar verdiğinizi düşünüyorum. Onlar saati servisine gönderecekler, siz orasıyla muhattap olacaksınız böylelikle. Sadece saat ekstradan kargo süreci geçireceği için size teslim edilme süresi uzayacak.
Bu arada ben de longines saatimi teknik servise göndermek durumunda kalmıştım, aldığım mağazaya sizin gibi teslim ettim. Longines servisini yani swatch groupu aradığım zaman gerekli bilgileri alabiliyordum. Saatim serviste yaklaşık 30 iş günü kadar kaldı, aslında azami süreyi geçmişti ancak kendilerine güvenmeyi tercih ettim, açıklamaları tatmin edici geldi. Sonrasında mağazadan arandım ve saatimi sorunsuz bir şekilde teslim aldım. Yüzeysel kullanım izlerini temizlemişler, hafif bakım yapmışlar teste sokmuşlar. Sonuç olarak işçilik son derece tatmin ediciydi.
Azami tamir süresine çok takılmıyolar sanırım ondan gerilim olabiliyor. Ben memnun kaldım. Gönlünüzü ferah tutun. Umarım siz de memnun kalırsınız. :thumbup:

Bu arada ben de kullandığınız khaki field 38mm siyah kadranlı modeli satın almak istiyorum. Her türlü kordonla kullanıma imkan vermesi, dayanıklılığı ve hafifliğiyle ilgimi çekiyor.
Kullanıcı avatarı
Mtn

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners