Saat Tamir Seti Gümrük Sorunu!

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Tamir Seti Gümrük Sorunu!

Mesaj Derici » 18 Eki 2022, 13:54

Aliexpress ten aldığım, saat tamir seti gümrükten geçmedi!
Bu ürün neden gümrükten geçmezki? Üstelik satın alırken gümrük vergiside ödendiği halde!!! Çok garip bir ülkede yaşıyoruz vesselam........
Çok basit bir alet seti!! Resim

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
Derici

Re: Saat Tamir Seti Gümrük Sorunu!

Mesaj agahbagrik » 18 Eki 2022, 14:30

sanırım burada okumuştum, bu aletlerin gümrükten geçmediğinden bahsedilmişti.
enteresan bir şekilde gümrüğe takılıyorlar.
öyle enteresan bir tarafları da yok, insanların akın akın alacağı bir şey de değil.
kim niye neye dayanarak ülkeye sokulmuyor belli değil.

bahsettiğim konuyı buldum:
viewtopic.php?f=76&t=38256#axzz7i4FaBNok
Kullanıcı avatarı
agahbagrik

Mesaj hknmtn » 31 Eki 2022, 00:38

Satıcı bu alete bilmem kaç parça diye yazarsa gümrükten geçmez.

Benim merakım bu noktada şu oldu. Ürünü ne yaptınız? Almayı denediniz mi? Bıraktınız mı? Mahrece iade mi denediniz? Sonrasında nasıl bir yol tercih ettiğinizi anlatırsanız bence iyi olur burada bilgi olarak durur.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Derici » 31 Eki 2022, 21:37

hknmtn yazdı:Satıcı bu alete bilmem kaç parça diye yazarsa gümrükten geçmez.

Benim merakım bu noktada şu oldu. Ürünü ne yaptınız? Almayı denediniz mi? Bıraktınız mı? Mahrece iade mi denediniz? Sonrasında nasıl bir yol tercih ettiğinizi anlatırsanız bence iyi olur burada bilgi olarak durur.
Ürün, gümrükten geri geldiği ülkeye geri döndü.
Aradan 15 günden fazla geçmesine rağmen, satıcıya halen ulaşmadı görünüyor! Stıcıya mesaj gönderdim. Para iadesi için! Şimdilik ilgilenmiyor!!
Ürünü teslim alamadığım için, sistemden anlaşmazlık da açamıyorum!
Bekliyorum bakalım ne olacak!
Ya benim 225 tl buhar olup uçacak!!!
Yada iade edecekler! Şimdilik, bilinmezlikte....

Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj copycat » 01 Kas 2022, 00:40

Derici yazdı:

Aradan 15 günden fazla geçmesine rağmen, satıcıya halen ulaşmadı görünüyor! Stıcıya mesaj gönderdim. Para iadesi için! Şimdilik ilgilenmiyor!!

AliExpress'in müşteri hizmetleri ile iletişim biraz zor ama ilgileniyorlar. Geri ödeme alırsınız diye düşünüyorum.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj hknmtn » 01 Kas 2022, 00:46

Derici yazdı:

Uluslararası gönderilerde bu iade işleri baya gecikmeli olabiliyor. Amazon bile (ki bu işin devi ve mükemmel bir sistemleri var bu konuda) 6 haftayı bulabilir diyebiliyor. Siz kargonuzu takip etmeye devam edin. Ürün satıcıya bir ulaşsın sonrasında satıcı ile bir sonuca ulaşamazsanız direk Aliexpress ile kontak kurmayı deneyin. Geçmiş olsun.
Bir sorum daha olacak rahatsızlık vermek istemem ama bu yeni mevzuat hepimizi ilgilendiriyor diye düşünüyorum. Yarın bir gün hepimizin başımıza gelmesi muhtemel böyle bir şeyin. İade ederken tekrar kargo ücreti ödediniz mi ? Satıcı ile siz mi bağlantıya geçtiniz yoksa kargo firması mı halletti?
Benim başıma böyle bir sorun geldi ama benim kargo şirketim DHL olduğu için açıkçası her şeyle ilgilendiler. Kargo ücreti de ödemedim. İade takip kodunu vs de gönderdiler. Aliexpress daha ucuz firmalarla çalıştığından sizin bu konudaki deneyimlerinizi de bilmek istedim.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Derici » 01 Kas 2022, 11:31

hknmtn yazdı:
Derici yazdı:

Uluslararası gönderilerde bu iade işleri baya gecikmeli olabiliyor. Amazon bile (ki bu işin devi ve mükemmel bir sistemleri var bu konuda) 6 haftayı bulabilir diyebiliyor. Siz kargonuzu takip etmeye devam edin. Ürün satıcıya bir ulaşsın sonrasında satıcı ile bir sonuca ulaşamazsanız direk Aliexpress ile kontak kurmayı deneyin. Geçmiş olsun.
Bir sorum daha olacak rahatsızlık vermek istemem ama bu yeni mevzuat hepimizi ilgilendiriyor diye düşünüyorum. Yarın bir gün hepimizin başımıza gelmesi muhtemel böyle bir şeyin. İade ederken tekrar kargo ücreti ödediniz mi ? Satıcı ile siz mi bağlantıya geçtiniz yoksa kargo firması mı halletti?
Benim başıma böyle bir sorun geldi ama benim kargo şirketim DHL olduğu için açıkçası her şeyle ilgilendiler. Kargo ücreti de ödemedim. İade takip kodunu vs de gönderdiler. Aliexpress daha ucuz firmalarla çalıştığından sizin bu konudaki deneyimlerinizi de bilmek istedim.
Bana ulaşmadığı için, ben kargo ücreti ödemedim. Gümrükten direkt iade gitti.
Bugün, ürünün satıcıya ulaştığı mesajı geldi. Anlaşmazlık başlatıp para iadesi talebinde bulundum.

Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj hknmtn » 02 Kas 2022, 00:22

İnşaAllah en kısa süre olumu sonuçlanır hocam. Verdiğiniz bilgileri için de teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 231 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners