Swiss Made Saat Seçimi / Oris Tissot Hamilton

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Swiss Made Saat Seçimi / Oris Tissot Hamilton

Mesaj mimarca46 » 17 Eyl 2022, 19:01

seiko 5 kullanan birisi olarak epeydir incelediğim swiss made saatler arasında cok kararsızlık yaşıyorum beat rate olarak 28.800 vuruş sayısına sahip bir model düşünüyorum akıcı olması açısından ama genelde saatler 21.600 vuruşlu sizin tavsiyeleriniz hangi marka ve model arasında olur ? şuan için oris big crown baya hoşuma gidiyo tissot prx ve hamilton khaki automatic bunlarda güzel ama onlarında beat rate i düşük ayrıca orise 35000 bandında fiyat için değer mi hamilton tissot varken sizlerinde önereceği marka ve modellere açığım yardımcı olursanız cok memnun olurum şimdiden teşekkürler. max 40 mm çap düşünüyorum bileklerim fazla kalın değiller.
Kullanıcı avatarı
mimarca46

Re: Swiss Made Saat Seçimi / Oris Tissot Hamilton

Mesaj prx » 18 Eyl 2022, 17:10

mimarca46 yazdı:seiko 5 kullanan birisi olarak epeydir incelediğim swiss made saatler arasında cok kararsızlık yaşıyorum beat rate olarak 28.800 vuruş sayısına sahip bir model düşünüyorum akıcı olması açısından ama genelde saatler 21.600 vuruşlu sizin tavsiyeleriniz hangi marka ve model arasında olur ? şuan için oris big crown baya hoşuma gidiyo tissot prx ve hamilton khaki automatic bunlarda güzel ama onlarında beat rate i düşük ayrıca orise 35000 bandında fiyat için değer mi hamilton tissot varken sizlerinde önereceği marka ve modellere açığım yardımcı olursanız cok memnun olurum şimdiden teşekkürler. max 40 mm çap düşünüyorum bileklerim fazla kalın değiller.
Prx sağlam bir secim olur antirefle mevcut ama khakide yok bu yüzden parlama yaptığı söyleniyor.galiba okunuşu zor oluyormuş. forumda öyle okumuştum.oris düşünüyorsanız güzel bir saat 20000 civarına longines conquestte bi degerlendirin derim 41 mm si var ben 43mm kullaniyorum ayrıca 5 yıl garanti.ben ayrıca kutusuna da bakıyorum hoşuma giden bir amblem bence düşünün.fotosunu da bırakıyorum benim saatin.Resim

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj ErsinGS » 18 Eyl 2022, 17:56

Oris in yeni Kalibre 400 makinalı saatleri 120 saat power rezervi
28’800 vuruş sayısı ile istediğiniz özellikleri taşıyor gibi ama kolunuza takmadan karar vermeyin...
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj prx » 18 Eyl 2022, 20:58

Katılıyorum.[emoji106]

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj mimarca46 » 18 Eyl 2022, 21:32

peki oris big crown lardaki Sellita SW200-1 olan Kalibre 754 makineler nasıl arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
mimarca46

Mesaj mimarca46 » 18 Eyl 2022, 21:48

ErsinGS yazdı:Oris in yeni Kalibre 400 makinalı saatleri 120 saat power rezervi
28’800 vuruş sayısı ile istediğiniz özellikleri taşıyor gibi ama kolunuza takmadan karar vermeyin...

evet ama fiyat segmenti olarak baya yukarda değer mi sizce
Kullanıcı avatarı
mimarca46

Mesaj justaguy » 19 Eyl 2022, 16:25

Şimdiye kadar önerilen saatler arasında longines conquest hem f/p, hem tasarım olarak en beğendiğim saattir. Oris de sevdiğim bir marka fakat özellikle son zamanlarda fiyatlarının gereksiz arttığını düşünüyorum. Bunlar tabi ki kişisel fikrim.

Yüksek vuruş sayısının daha iyi veya daha kötü olduğu ile ilgili olarak da farklı görüşler var. Mekanizmanın daha hızlı eskimesi bunlardan biri. Bir diğeri de, vuruş sayısının artması ile gelen hassasiyetin saatten saate değişen hassasiyet ile karşılaştırıldığında önemsenmeyecek kadar az olması. Bunları da göz önünde bulundurun derim [emoji106]tercihiniz ne olursa olsun, şimdiden hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj ErsinGS » 20 Eyl 2022, 19:58

mimarca46 yazdı:
ErsinGS yazdı:Oris in yeni Kalibre 400 makinalı saatleri 120 saat power rezervi

evet ama fiyat segmenti olarak baya yukarda değer mi sizce

Beğenmenize bağlı.Ayrıca Oris TSF için çok güzel fiyatlar veriyor.
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners