Swatch and Omega

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Swatch and Omega

Mesaj prx » 10 Haz 2022, 09:29

fsinan yazdı:
prx yazdı:
fsinan yazdı:Omega zaten saatin suyunu çıkarmıştı. Saatseverler Swatch'a neden kızıyor ki? Bir kullanıcı olarak orjinal Speedmaster aldım, kutulu setten. 1 sene kullandım hiçbir zaman sevip sevemediğime karar veremedim ve sattım çünkü kutunun içinden çıkan büyüteç ile ilk açtığımda baktığımda bile dial ve kollarda ve sıfır kasada birçok hata keşfettim sonrasında soğudum saatten. Aynı şekilde kontrol ettiğim Oris,
Longines, Tag Heuer saatlerimde rastlamadığım şeyler. Şu saatten sonra otomatik bir orjinal speedmaster'a o kadar para verip asla almam. Bu da benim görüşüm.

Bir de sürekli saati merak edip alamayan saatseverler var.

Swatch çok zekice bir iş yaptı. Omega da. İlk Omega saati bu olacak binlerce insan bir daha Omega almak isteyebilir, bu şekilde bakmak lazım.

Bu yüzyılda, bu zamanlarda hiçbir değeri yüceltip başkalarını tü kaka etmemek lazım, açık görüşlü olmakta fayda var.

4000TL fiyata laf ediyoruz ama standart bir Swatch saat de 2500-3000 oldu nerdeyse...İncecik lastik kayışlı bayan saatleri o fiyata. Sorumlusu swatch değil ülkemizi yönetemeyenler.

Mağazada denk geldiğinde Jupiter ya da Satürn almayı düşünüyorum,spor modellerime renk katsın...Zaten alanların büyük çoğunluğu da bu kafayla alıyorlar, bu da pazarlamada Swatch ve Omega'nın başarısı, çok iyi öngörmüşler.

Hocam bende almak istiyorum dediklerinize bende bakıyorum kasada kılcal çizikler mi vardı?kollarda da çizik mi?dial de ne gördünüz?

Saat direkt depodan bana geldi. Hiçbir koruması sökülmedi.

Tachmeter üzerinde baskıda bir yerde kılcal çizik vardı bir noktasında da mini bir çentik vardı, düşünün saat henüz üzerindeki koruma açar açmaz elimde eldivenle bakılırken.

Lug'ın birinin altında belirgin şekilde bilezik takım esnasında olduğu anlaşılan çizik vardı.

Benzer çizikler tokanın içinde de vardı.

Kasada tepenin olmadığı yan alt kenarda mercekle görülebilen çentik vardı.

Dial'da baskıda professional yazısında O'nun içinde altta içeri doğru bir genişleme vardı.

Bunların hepsi sıfır, korumaları hiç çıkartılmamış, kutusundan ilk defa çıkarılan fabrika üretiminden sonra ilk defa eldivenli ele alındığında görülen şeyler.

Ben bunları ne Aquaracer'da ne de Longines VHP saatimde görmedim. Mesela Longines VHP saatin kasa işçiliği ve üretim kalitesi bundan iki gömlek iyidir kanaatimce. Ben elimdeki sıfır saatleri karşılaştırdım mercek altında. İzlenim falan değil.

Merhaba dediginiz doğrudur ben de vhp chrono aldım bi geldi bariz leke var geri değişime gönderdim bidaha geldi bezelde kılcal çizikler vardı ama azdı,bidahada geri göndermedim.suan ürünlerden az sayıda alıyorlar bence pahalıda?mecburen bakmaya gelenlere gösteriyorlar bence,buyuzden kaynaklanıyo olabilir. hafif kılcal çizik olunca kullaniyorum şimdi.ama tabi cartier gibi kutuda mühür varsa ve ilk siz actiysaniz düşündürücü tabi.kullaniyormusunuz şuanda saati??bence kullanın.olmaması gerekiyor diye düşünüyorum ama maalesef oluyor.size katılıyorum longines vhp.den çok umutlu değildim ama kasası ve bilezik gerçekten beklentimin çok üstünde geldi.
En son prx tarafından 10 Haz 2022, 11:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj cemhk » 10 Haz 2022, 09:48

prx yazdı:
Merhaba dediginiz doğrudur ben de vhp chrono aldım bi geldi bariz leke var geri değişime gönderdim bidaha geldi bezelde kılcal çizikler vardı ama azdı,bidahada geri göndermedim.suan ürünlerden az sayıda alıyorlar bence pahalıda mecburen bakmaya gelenlere gösteriyorlar bence,buyuzden kaynaklanıyo olabilir.bende gördüm hafif kılcal çizik olunca kullaniyorum şimdi.ama tabi cartier gibi kutuda damga varsa ve ilk siz actiysaniz düşündürücü tabi.kullaniyormusunuz şuanda saati??bence kullanın.

Merhaba mesajlarınızı çok hızlı ve baştan savma yazmasanız olur mu? Okumak ve anlamak gerçekten zor.
Kullanıcı avatarı
cemhk

Mesaj prx » 10 Haz 2022, 11:17

:thumbup: galiba oldu,gramer biraz kötü sayısalcı olunca,kusura bakmayın. :D
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 10 Haz 2022, 11:58

prx yazdı:
fsinan yazdı:
prx yazdı:
fsinan yazdı:Omega zaten saatin suyunu çıkarmıştı. Saatseverler Swatch'a neden kızıyor ki? Bir kullanıcı olarak orjinal Speedmaster aldım, kutulu setten. 1 sene kullandım hiçbir zaman sevip sevemediğime karar veremedim ve sattım çünkü kutunun içinden çıkan büyüteç ile ilk açtığımda baktığımda bile dial ve kollarda ve sıfır kasada birçok hata keşfettim sonrasında soğudum saatten. Aynı şekilde kontrol ettiğim Oris,
Longines, Tag Heuer saatlerimde rastlamadığım şeyler. Şu saatten sonra otomatik bir orjinal speedmaster'a o kadar para verip asla almam. Bu da benim görüşüm.

Bir de sürekli saati merak edip alamayan saatseverler var.

Swatch çok zekice bir iş yaptı. Omega da. İlk Omega saati bu olacak binlerce insan bir daha Omega almak isteyebilir, bu şekilde bakmak lazım.

Bu yüzyılda, bu zamanlarda hiçbir değeri yüceltip başkalarını tü kaka etmemek lazım, açık görüşlü olmakta fayda var.

4000TL fiyata laf ediyoruz ama standart bir Swatch saat de 2500-3000 oldu nerdeyse...İncecik lastik kayışlı bayan saatleri o fiyata. Sorumlusu swatch değil ülkemizi yönetemeyenler.

Mağazada denk geldiğinde Jupiter ya da Satürn almayı düşünüyorum,spor modellerime renk katsın...Zaten alanların büyük çoğunluğu da bu kafayla alıyorlar, bu da pazarlamada Swatch ve Omega'nın başarısı, çok iyi öngörmüşler.

Hocam bende almak istiyorum dediklerinize bende bakıyorum kasada kılcal çizikler mi vardı?kollarda da çizik mi?dial de ne gördünüz?

Saat direkt depodan bana geldi. Hiçbir koruması sökülmedi.

Tachmeter üzerinde baskıda bir yerde kılcal çizik vardı bir noktasında da mini bir çentik vardı, düşünün saat henüz üzerindeki koruma açar açmaz elimde eldivenle bakılırken.

Lug'ın birinin altında belirgin şekilde bilezik takım esnasında olduğu anlaşılan çizik vardı.

Benzer çizikler tokanın içinde de vardı.

Kasada tepenin olmadığı yan alt kenarda mercekle görülebilen çentik vardı.

Dial'da baskıda professional yazısında O'nun içinde altta içeri doğru bir genişleme vardı.

Bunların hepsi sıfır, korumaları hiç çıkartılmamış, kutusundan ilk defa çıkarılan fabrika üretiminden sonra ilk defa eldivenli ele alındığında görülen şeyler.

Ben bunları ne Aquaracer'da ne de Longines VHP saatimde görmedim. Mesela Longines VHP saatin kasa işçiliği ve üretim kalitesi bundan iki gömlek iyidir kanaatimce. Ben elimdeki sıfır saatleri karşılaştırdım mercek altında. İzlenim falan değil.

Merhaba dediginiz doğrudur ben de vhp chrono aldım bi geldi bariz leke var geri değişime gönderdim bidaha geldi bezelde kılcal çizikler vardı ama azdı,bidahada geri göndermedim.suan ürünlerden az sayıda alıyorlar bence pahalıda?mecburen bakmaya gelenlere gösteriyorlar bence,buyuzden kaynaklanıyo olabilir. hafif kılcal çizik olunca kullaniyorum şimdi.ama tabi cartier gibi kutuda mühür varsa ve ilk siz actiysaniz düşündürücü tabi.kullaniyormusunuz şuanda saati??bence kullanın.olmaması gerekiyor diye düşünüyorum ama maalesef oluyor.size katılıyorum longines vhp.den çok umutlu değildim ama kasası ve bilezik gerçekten beklentimin çok üstünde geldi.
:D
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj mrtkrks » 10 Haz 2022, 22:59

prx yazdı::thumbup: galiba oldu,gramer biraz kötü sayısalcı olunca,kusura bakmayın. :D
Bu türkçe ile başbakanlık yapmış olanlar var ülkemizde. Kendinize haksızlık etmeyin :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj prx » 11 Haz 2022, 10:20

:D
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj fsinan » 26 Tem 2022, 17:05

Mağazadan moonwatchx almak mümkün değil. Bir işler çeviriyorlar çok belli. Akasya swatch mağazasını bugün 2'de aradım yok gelmedi dediler. 16:30'da aradım biraz evvel geldi bitti dediler.

Ben şahsen mağazadan son kullanıcıya düzgünce saat satıldığını düşünmüyorum. Çok ciddi şüphelerim var, herşeyde olduğu gibi bunda da türk aklı işledi gibi geliyor bana. 40 defa aramışımdır belki en az 10 defa gittim hep az evvel geldi bitti dün geldi bitti vs.

Aylar oldu aynı şekilde.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj digitusmaximus » 01 Ağu 2022, 00:14

fsinan yazdı:Mağazadan moonwatchx almak mümkün değil. Bir işler çeviriyorlar çok belli. Akasya swatch mağazasını bugün 2'de aradım yok gelmedi dediler. 16:30'da aradım biraz evvel geldi bitti dediler.

Ben şahsen mağazadan son kullanıcıya düzgünce saat satıldığını düşünmüyorum. Çok ciddi şüphelerim var, herşeyde olduğu gibi bunda da türk aklı işledi gibi geliyor bana. 40 defa aramışımdır belki en az 10 defa gittim hep az evvel geldi bitti dün geldi bitti vs.

Aylar oldu aynı şekilde.

Eşşeğe hakettiğinden fazla değer verirsen kendini yarış atı zannedermiş. Neticede Swatch-Omega denen saat plastik bir saat o kadar. Sizin gibi sürekli arz-talep oluşturan müşteriler bu eşşeği değil yarış atına , tek boynuzlu ve kanatlı uçan unicorn atı seviyesine çıkarıyor. Bırakın kardeşim boşverin peşinde koşmayı ya. Dediğim gibi : Neticede sadece plastik bir saat.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners