Seiko, Orient, Citizen.. Hangisi, Neden?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko, Orient, Citizen.. Hangisi, Neden?

Mesaj mlm » 15 Eyl 2010, 14:55

Arkadaşlar fiyat/performans kriterlerini göz önüne aldığımızda ''giriş seviyesi otomatik saat'' deyince sanırım hepimizin aklına çok bilindik 3 Japon geliyor. Seiko, Orient ve Citizen.. Bugüne kadar bu saatleri kullanmış olan veyahut bu saatlerle ilgili fikir sahibi olan arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum. Giriş seviyesi otomatik saat denildiğinde tercihiniz hangisi ve neden? (Mekanizma, malzeme kalitesi, işçilik, f/p uygunluğu, hassasiyet gibi başlıklar çoğaltılabilir..)

Ben ilk otomatik saat tercihimi Seiko'dan yana kullandım, kişisel beğeni, tavsiyeler, genel temayüller, fiyat, diğer iki markaya göre bildiğim kadarıyla daha geniş ürün yelpazesine sahip olması ve Seiko markasının diğerlerine göre daha fazla tanınıyor olmasını(en azından benim için) tercih sebeplerim olarak sıralayabilirim. Mekanizmalar ve hassasiyetleri konusunda henüz bir fikre sahip değilim. İşçilik ve malzeme kalitesi anlamında bu üç markayı birbirine çok yakın buluyorum.

Belki ileride bu üç marka arasında tercih yapmak zorunda kalabilecek arkadaşlara bir fikir vermiş oluruz hep beraber..

Buyrunuz..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Re: Seiko, Orient, Citizen.. Hangisi, Neden?

Mesaj Redliner » 15 Eyl 2010, 20:00

Güzel soru şöyle yanıtlayım ben o halde. Sevgili mlm sende ilk tercihini seiko dan yana kullandığına göre seiko bu 3 ünün arasından ulaşılabilirlik, bilindik olma durumu ve yedek parça servis ağı bakımından ülkemizde ve belkide dünyada diğerlerine oranla çok daha ileri seviyede görülüyor ve algılanıyordur insanlar tarafından. Ve bu saydıklarım yabana atılacak özellikler olmadığından dolayı ben kendi adıma hep seikoyu tercih ettim ve ileridede ederim.

Şöyle düşün hepsi güzel ama hangisi daha çok kolaylaştırıyor yaşamı Mercedes-BMW-Audi bence tıpatıp yukarda saydığın markaların özellikleri bunlarla benzeşiyor. Fiyat /Performans oranları 3 ündede aynı nerdeyse ama mercedes servis yedek parça 2. el değeri ve uzun ömür konusunda daha tanıdık daha bilindik vs vs...... Ulen nasılda özetledim ama işi helal olsun bana iyimi :lol:
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj herofb » 15 Eyl 2010, 22:30

Sanırım Orient'lerin fiyatları biraz daha uygun ve çok şık modelleri var bir kaç arkadaşım bilenin bir saat sitesinin bazen yaptığı fırsat indirimlerinden 100 küsür TL fiyatlarla otomatik çok şık modeller aldılar.

Bu arada QUATTRO > 4 MATIC + X DRIVE :)
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj 2fast4u » 15 Eyl 2010, 22:48

bu markaların senın butcende urettıklerı modellerı arasında fark yoktur.Cogu zamanı en dogru sekılde gostermek ıcın ucuz uretılımıs japon kalıtesınde saatlerdır.Ilerıkı sevıye modellerı ıcın teknık farklılıklar konusabılırız.Ozellıkle seıko ıcın
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj mlm » 16 Eyl 2010, 00:54

İleriki seviye modeller için belki farklı bir başlık altında konuşulabilir. Lakin ben bu başlığı açarken giriş seviyesi diye belirttim ki benim gibi fakirler olur da hadlerine olmayarak bir otomatik saate sahip olmak isterlerse önlerine çıkması kuvvetle muhtemel bu üç markadan hangisini neden seçmeleri gerektiği konusunda ufak da olsa bir fikir sahibi olsunlar..
Nasıl olsa fakirsiniz seçme hakkınız yok, alın birini kullanın diyen birisi de olursa susarak birşeyler anlatma hakkımızı kullanırız..
Sevgiler..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj sosyalcan » 16 Eyl 2010, 07:48

Son yıllarda Orient otomatik üretime ağırlık verdi.Bu yüzden dünya ralli şampiyonunun sponsorluğunu sporty otomatikle yaptı.Devamlı yeni model üretmesi ve orjinal Japon üretimi bakımından Orient derim. Bu arada mlm saatin çok güzel ama senin gibi orjinal japon Seiko bulmk için biraz uğraşamk gerekiyor. nternet üzerinden alış veri vs bu yüzden Orient ulaşılabilirlik açısından da önamli.!!
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj 2fast4u » 16 Eyl 2010, 11:03

koldaki saatin fiyati fakirlik zenginlik olcutu olamaz .Bunlari asmis kisiler olarak bu forumda bilgiler paylasiyoruz.Disarida buna ornek olarak hali vakti yerinde insanlar kollarinda toywatch lar swatch lar takip dolanirken gorebilirisinz.Belli bir kesim olarak meraklilar gereginden fazla butce ayirabilirler buda onlar secimidir.(saat araba kiyafet tekne dalis ekipman vs)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Clk » 16 Eyl 2010, 11:45

2fast4u yazdı:Bunlari asmis kisiler olarak bu forumda bilgiler paylasiyoruz.Disarida buna ornek olarak hali vakti yerinde insanlar kollarinda toywatch lar swatch lar takip dolanirken gorebilirisinz.

Arkadasim, firmasini satip 25 milyon Eurodan fazla nakit parayi bankaya koydu ve kolunda ki saat 150 Euro :D Saatin faturasi hicbir seye kistas degildir mlm.

Bu ise iyi bütce ayiran fakirlerde var, 100 Eurodan fazla vermem diyen zenginlerde :lol:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 224 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners