Seiko, Orient, Citizen.. Hangisi, Neden?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko, Orient, Citizen.. Hangisi, Neden?

Mesaj Bond » 16 Eyl 2010, 21:37

Ben senin bütçenle olan kısmı şimdi gördüm, 2fast bence orda senin bütçen bu kadar demek istememiş, hep hızlı ve biraz karmaşık yazıyor 2fast eski mesajlarından anlayabilirsin bunu :D Senin konuda belirttiğin bütçedeki saatler açısından fark yok dediğini düşünüyorum. Zaten bir sonraki mesajda bunuda açıklamaya çalışmış kıstas değil diye ama konu ters anlaşılmış gibi geldi bana.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Redliner » 16 Eyl 2010, 23:58

Bende kötü bir niyet sezmedim. Biraz alındığını düşünüyorum sevgili mlm ama saatine kavuşunca unutursun çünkü saatin çok güzel çünkü aynı zamanda benimde saatim o :lol: Ayrıca dostum burada para ve benzeri metaları konuşmak çok anlamsız ve gereksiz zaten. Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz hakikaten. Bakınız cant :lol:
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj 2fast4u » 17 Eyl 2010, 00:53

bond ben tabııkı kımsenın butcesını bılemem bahsı gecen modeller ıcın yorumlarımı yazmısım cok bellı ama arkadasımız nedense tepkı gostermek ıstedı.Hızlı yazmam hızlı dusunmemden kaynaklı zaten 2fast4u bu nedenle bana ait.)))fakat yınede fanatızm bana gore olmadıgı ıcın herkes dusuncelerını yazmakta serbest.... ucuz fakat japon kalıtesı demek cogu japon malı ıcın gecerlıdır burda bır yanlıs anlasılma olabılır ama zaten japonu japon yapanda budur.Pahalı ama japon kalıtesı dedıgımız zaman da grand seıko ıcın soyledıklerım yıne bellıdır ....lahana tursu olayına gelınce soyledıklerım arasında celıskı yoktur bu konuda bıraz dıkkatlıyımdır .Clk hakem degıldır pıranhadır:p bunuda altyazı olarak gecıyım.Saygılar
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj mlm » 17 Eyl 2010, 04:10

Sebep, kendine sebep olan sonucun, sebebidir..
Bugünlerde biraz kafam karışık, negatif enerji yayınımı oldu ise affola..
Hepinizi seviyorum..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Clk » 17 Eyl 2010, 09:03

Ben simdi gördüm bu basligin nasil karistigini. Arkadaslar medeniyetler arasinda ki 3. dünya savasini cikartmak icin amerika yeterince emek sarf ediyor. Biz burada simdiden baslamayalim :D

Saka bir tarafa mlm'in alinganligini anlayabiliyorum cünkü bende burada cok sey yazdim ve cok kez yanlis anlasildim. Ekranin arkasindan klavye vasitasi ile görüslerimizi, fikirlerimizi 100% dogru aktarmak maalesef imkansiz. Yanlis anlasilmak ise cok kolay. Ancak, benim emin oldugum birsey var ki burada hicbirimiz bir digerini kirmak yada üzmek icin birsey yazmiyoruz. Yanlislikla böyle birseye neden oluyorsakta özür diliyoruz. Red'ten kopya bakiniz benim Cant ile son olay :D

Ayni duygular ile ayni yöne bakiyoruz. Icimizde hicbir sey birakmayalim mlm, samimi olalim krildiksayda onurlandiysak ta yazalim ki duygularimizi daha belirgin bir sekilde anlatabilelim.

Hepimiz kardesiz ve iyi ki varsiniz.

Piranha :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mlm » 17 Eyl 2010, 22:41

clk yazdı:Hepimiz kardesiz ve iyi ki varsiniz.

Daha uzatmaya hacet yok, hadiseyi özetlemişsin, sağ ol.. :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj sosyalcan » 18 Eyl 2010, 00:08

Ben Orient demiştim bu arada nedenlerini de yazmıştım cevap gelmedi? Ne dersin mlm?
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj mlm » 18 Eyl 2010, 00:30

sosyalcan yazdı:Son yıllarda Orient otomatik üretime ağırlık verdi.Bu yüzden dünya ralli şampiyonunun sponsorluğunu sporty otomatikle yaptı.Devamlı yeni model üretmesi ve orjinal Japon üretimi bakımından Orient derim. Bu arada mlm saatin çok güzel ama senin gibi orjinal japon Seiko bulmk için biraz uğraşamk gerekiyor. nternet üzerinden alış veri vs bu yüzden Orient ulaşılabilirlik açısından da önamli.!!

Orient'te ulaşılabilirlik ve orijinal japon üretim konusunda haklısın sosyalcan. Seiko 5'ler zaten hepimizin malumu gittigidiyor haricinde Türkiye'de bulmak çok zor hatta imkansız bile denebilir. Ama Orient bildiğim kadarıyla Türkiye'de saatçilerde kolaylıkla ulaşılabilecek bir marka. Ben Seiko 5' imi Bond'un yardımıyla(sağolsun) Ebay'den aldım. J kodlular yani orijinal Made in Japan olanlar nispeten daha nadir bulunabiliyor ve fiyatlarıda yaklaşık 20-30 dolar civarında daha pahalı oluyor. Ama nedense bütün bunlara rağmen Seiko giriş seviyesi otomatik saat sınıfında bana göre her zaman bir adım önde. Ama ileride otomatik saat serüvenime eğer nasip olursa TSF Sp.Edition'dan sonra Orient'le devam etmeyi düşünüyorum. Çok beğendiğim modelleri var.(Özellikle power reserve göstergeli olanlar) :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 197 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners