Sade Fakat Güçlü Bır Model Resco Patriot

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sade Fakat Güçlü Bır Model Resco Patriot

Mesaj 2fast4u » 04 Eyl 2010, 23:13

Resim
Resco Patriot

Yakın zamanda saat alırsam nato kayıslı yukarıdakı tarz bır saatle devam etmek ısterım. Sanırım bu tıp bır saatı sureklı kullanırım. Pekı bu marka nedır ne degıldır bılen varmı?

Resco Model Link :arrow: http://www.rescowatch.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=184
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Re: Sade fakat guclu bır model RESCO patriot

Mesaj razz » 05 Eyl 2010, 00:04

İlk defa görüyorum.. Model gerçekten sade yalnız fiyat da bir o kadar güçlü ;)
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj nickynick » 05 Eyl 2010, 00:12

Ben de ilk defa duydum bu markayı, ama bir o kadar da beğendiğimi söylemeliyim.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj sedir » 05 Eyl 2010, 05:03

Sitede About Resco kısmını tıkladığınızda Coming soon yazısının çıkması benim hoşuma gitmedi. Haklarında bilgi vermek için neyi hazırlıyorlar. Doğru dürüst bir firma adını, adresini, özelliklerini yazmaktan neden kaçınsın ki?
Ben şüpheli tarafta duruyorum. :?
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Clk » 05 Eyl 2010, 06:57

Lumileri güclü fiyat cok daha güclü...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Sade Fakat Güçlü Bır Model Resco Patriot

Mesaj Bond » 05 Eyl 2010, 08:57

Ben daha önce görmüştüm, kişisel gayret sonucu ortaya çıkmış bir model ve marka. Yabancı birçok forumda uzun şekilde üzerine konuşulmuş. Kısaca bahsedeyim.

R.E. Smith saatin fikir babası. Amacı kendi isteklerine uygun bir saat üretmek, Smith Amerikan ordusunda Navy SEAL eğitmeni ve aynı zamanda takımında bir üyesi. İlk modeli Patriot Slava S-2427 mekanizmayı baz alıyor. 42mm kasa Lum-Tec ile işbirliği sonunda hazırlandı. Kendi yazdıkları yabancı bir Navy SEAL forumunda grup olarak detayları konuşup saati ihtiyaçlarına göre tasarladılar. Kasanın teknik çizimlerinin yapılması ve döküm aşamasına gelmesi kısa sürede halledildi. Özellikleri 2Fast'in verdiği linkte mevcut.

İlk önce Lum-Tec MDV teknolojisini kullanmak için izin almamışlar ama daha sonra Lum-Tec firmasından Chris ile anlaşıp beraber çalışmışlar. İlk aşamada üretilen 300 adet Patriotun 80 tane prototipi SEAL eğitimlerinin bütün safhalarında uzun süre test edilmiş ve başarı ile çıkmiş. Belirli derinlik ve basınç koşullarında saatin tepkileri not edilmiş.

Eleştiriler ise yok değil, yeni bir ürün için fiyatı fazla bulan çok kişi olmuş, mekanizma için neden Slava diye düşünülmüş. SEAL'lar arasında belli sayıda gidince devam ettirmek istemişler böylece RESCO çıkmış ama henüz ürünler halen ön-siparşte.

Sloganları "By a SEAL, For a SEAL :) Bizde de baya SEAL tarz üye var duruma bakarız ilerde. :lol:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Frax » 05 Eyl 2010, 11:09

Fiyati tuzlu olsa da tasarimi mukemmel bir saat. Bilgi icin 2fast ve Bond beye tesekkurler :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Monarch » 05 Eyl 2010, 21:16

1350 USD'ye aman aman da bir saat değil bence.
Kullanıcı avatarı
Monarch

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners