Seiko pogue ve Citizen bullhead

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko pogue ve Citizen bullhead

Mesaj seastar1000 » 25 Şub 2021, 14:44

Forumda bilinen malum sarı sitede ve facebook üzerinde saat satış gruplarında çokca pogue ve bullhead ilanlarına rastlıyorum.Bu saatler orjınalmıdır yoksa rolex taklıtlerı gıbı bu saatlerınde taklıt pazarımı vardır.Konu hakkında bılgısı paylasımı olan var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Re: Seiko pogue ve Citizen bullhead

Mesaj fbC » 25 Şub 2021, 17:27

Bir ara Sirkeci'ye çuvalla aftermarket kadran, kasa, mekanizma getirilip toplandığı, piyasada vintage seiko panda diye satıldığı söylentisi dolanıyordu. Bu kadar çok ilan olması bana da çok şaibeli geliyor.
Kullanıcı avatarı
fbC

Mesaj argentum » 25 Şub 2021, 19:52

İlanların çok olması ve yakın geçmişten bugüne ortaya çıkmaları bu saatlerin toplama olduğunu düşündürüyor. Aynı taktik Omega'nın vintage modellerinde de zaman zaman denendi.
Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj MrPandül » 25 Şub 2021, 22:26

fbC yazdı:Bir ara Sirkeci'ye çuvalla aftermarket kadran, kasa, mekanizma getirilip toplandığı, piyasada vintage seiko panda diye satıldığı söylentisi dolanıyordu. Bu kadar çok ilan olması bana da çok şaibeli geliyor.

bunların hepsi doğru maalesef, nadir denilen bütün pandaların Türkiye'de olacağını pek sanmıyorum :) hangi model popüler ise onun sahteleri hemen geliyor maalesef ve ciddi rakamlara alıcı buluyor
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj SelAc » 26 Şub 2021, 17:59

Seiko panda mekanizma hariç kasa, kadran, kollar ve bileziğin set halinde satıldığını instagramda görmüştüm. Satıcı after market olduğunu belirtmişti.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj Umutunal » 26 Şub 2021, 20:34

Birkac ay inceye kadar seiko panda bulunmuyor, hatta bu saatlere 8, 9 bin tl fiyat söylüyorlardı. Yukarıda arkadaşın dediği gibi çuvalla bu saatlerin after market parcalari gelince piyasada bir anda cogaliverdi. Satıcıların yuzde 90i da , hemen hemen tüm parçaları degismis bu saatleri orijinal diye satmaya çalışmakta...
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 110 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners