Fiyat/Performans En Yüksek Swiss Made Saat Markaları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: F/p en yüksek Swiss Made saat markaları

Mesaj MehmetKaratürk » 14 Şub 2021, 14:52

Benim içinde TUDOR ulaşılabilirlik ve kalite hissiyatı ile bence de açık ara önde F/P olarak
Taktıkça zevk aldığım takmadığım zamanlarda özlem duyduğum bir model oldu
Geçenlerde aldığım dress longinens modeli beni o kadar mutlu etti ki taktıkça zevk alıyorum
En son MehmetKaratürk tarafından 15 Şub 2021, 10:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj Merdo » 14 Şub 2021, 15:40

Kesinlikle Hamilton derim. İlk saatim bir Hamilton jazzmaster'dı. Tissot-Nomos-Longines-Omega-rolex markalarının hepsinden saat alıp kullandım bu arada, bu hamlilton kadar fiyatına göre kaliteli bulduğum saat olmadı. 2.sıraya da omega planet ocean'ı koyardım (Tabi 5 sene önceki TR fiyatlarıyla :)))
Kullanıcı avatarı
Merdo

Mesaj westernboy » 14 Şub 2021, 15:40

Sinn,Hamilton,Omega,Longines aralarından sadece Hamilton'u deneyimleme şansım olsada diğer üç markada bence F/P olarak gayet iyi.Sinn 2000 yılında kurulan bir marka olmasına rağmen inanılmaz dayanıklı ve her koşulda kullanılabilecek saatleri iyi denebilecek bütçelerle sunuyor,özellikle kendi geliştirdiği tegiment adını verdikleri çeliğin yüzeyine uygulanan bir işlemle çeliğin çizilmemesini sağlamaları,ilk duyduğumda bu bütçelere olacağı aklıma gelmezdi şayet başka bir üst segment marka bunnu yaapmış olsaydı fiyatların kat kat üstünde olacağını düşünüyorum ancak maalesef bulunabilirlik açısından biraz sıkıntı umarım yakında bir butik açarlar
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Bir daha dene, bir daha yenil, daha iyi yenil.
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj coolfire » 14 Şub 2021, 16:58

Longines diyorum ben de. Tarih, sorunsuz mekanizma, ortalamanın üzerinde şıklık, işçilik ve marka algısı. Fiyatları son zamanlarda pahalı hale gelse de hala f/p olarak en iyi marka bence.
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj oxygene » 14 Şub 2021, 21:30

Alt segmentte Hamilton ve Mido. Mido'nun özellikle diver'ları çok hoşuma gidiyor ama Türkiye'de yok ayrıca çapları fazla büyük.

Orta segmentte Longines, Oris, Christopher Ward. İsviçre yapımı olması şart değilse Sinn markasını da eklerim.

Üst segmentte Omega ve İsviçreli olmak şart değilse Grand Seiko. Tudor diyenler neye göre diyor bunu anlamıyorum. Tudor'un fiyatları Omega fiyatlarına gelmiş. Omega'dan ne gibi bir üstünlüğü var? Tudor'un yeri bence Breitling'in yanı. Fiyatlamayı ona göre yapsalar fiyat performans ürünü diyebilirdim Tudor için.
Kullanıcı avatarı
oxygene

Re: Fiyat/Performans En Yüksek Swiss Made Saat Markaları

Mesaj Althor » 14 Şub 2021, 22:31

oxygene yazdı:Alt segmentte Hamilton ve Mido. Mido'nun özellikle diver'ları çok hoşuma gidiyor ama Türkiye'de yok ayrıca çapları fazla büyük.

Orta segmentte Longines, Oris, Christopher Ward. İsviçre yapımı olması şart değilse Sinn markasını da eklerim.

Üst segmentte Omega ve İsviçreli olmak şart değilse Grand Seiko. Tudor diyenler neye göre diyor bunu anlamıyorum. Tudor'un fiyatları Omega fiyatlarına gelmiş. Omega'dan ne gibi bir üstünlüğü var? Tudor'un yeri bence Breitling'in yanı. Fiyatlamayı ona göre yapsalar fiyat performans ürünü diyebilirdim Tudor için.

Omega smp şu an 48k, tudor bb58 hadi şu anki kurla 30k olsun. Aynı fiyata gelmişler demek pek doğru olmuyor bu durumda.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj cemhk » 17 Şub 2021, 08:45

Tudor'un müthiş bir inhouse mekanizması var, Breitling yanına koymak doğru değil. Rolex'le göbek bağı olmasa, marka çoktan alıp yürümüştü.
Kullanıcı avatarı
cemhk

Mesaj Ufkynl » 17 Şub 2021, 09:57

Bence ALS.
Aynı saatleri patek yapsa 10 katına satardı. Hatta alinamaz sırada beklenirdi :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 257 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners