Fiyat/Performans En Yüksek Swiss Made Saat Markaları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Fiyat/Performans En Yüksek Swiss Made Saat Markaları

Mesaj cemhk » 17 Şub 2021, 08:45

Tudor'un müthiş bir inhouse mekanizması var, Breitling yanına koymak doğru değil. Rolex'le göbek bağı olmasa, marka çoktan alıp yürümüştü.
Kullanıcı avatarı
cemhk

Mesaj Ufkynl » 17 Şub 2021, 09:57

Bence ALS.
Aynı saatleri patek yapsa 10 katına satardı. Hatta alinamaz sırada beklenirdi :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj kuntik17 » 06 Mar 2021, 16:56

Bence burada performansı da biraz açmak gerekiyor.. Burada saat konusunda çok deneyimli insanlar varken bana düşer mi bilmem ama ben performans değerlendirmesini yanlış buluyorum. Sen saatten anlarsın diye soranların hepsinin kafasındaki performans kriteri başka.

Kalite, tasarım, marka bilinirliği, dayanıklılık, servis kalitesi, mekanizma yapısı, ikinci el hareketliliği vs..

Benim hayalimdeki saat olmasına rağmen Tudor BB58 bunları düşününce bir performans ürünü değil. İsviçre saat takan bir çok isim Tudor markasını hala bilmiyor, yani marka bilinirliği hala düşük. Ben insanlara anlatırken hala rolex'in alt markası diyorum.

Yani yukarıda örnek verildiği için yazıyorum, yana yana koyuyorsunuz, Breitling'in SuperQuartz saatlerinden Inhouse mekanizmaya bir çok farklı saati var, yani ciddi bir ar-ge söz konusu. Markayı saate ilgi duymayan biri bile biliyor. Dayanıklılık konusunda kendini ispat etmiş. BB58'den daha ucuz modellerinde çok daha fazla derinliğe dayanan, antirefle..vs özelliği olan modelleri de var. Şimdi Tudor daha performanslı bir ürün demek çok subjektif bir yorum. Bu arada ben de elimde para olsa Breitling değil Tudoru alırım :champ:

Demek benim için tasarım diğer özelliklere göre performans sayılıyor :lol: :lol: :lol:

Son olarak ben hala tüm bunlar bir araya geldiğinde Tag Heuer'lerin gerçekten hakkının yendiğini düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
kuntik17

Re: F/p en yüksek Swiss Made saat markaları

Mesaj axiceco » 07 Mar 2021, 19:34

Althor yazdı:Geçen sene Mart ayına kadar Swatch grup saatlerinden özellikle Longines  ve Omega fiyatları, ülkemizde yurtdışına göre çok düşük kalıyordu. Döviz fiyatları bile genellikle kalitelerine göre bence gayet makulken bizdeki satış fiyatları çok avantajlıydı. 12k civarına LLD, 20-25k civarında smp alınabiliyordu. Döviz güncellemeleri ile şimdi bizdeki fiyatlar yurtdışından pahalı oldu. Seiko da keza kur dezavantajının yanında vergiler yüzünden yurtdışından daha pahalı bizde. Böyle saçma bir durum oluştu. Ben kendi seikomu internet üzerinden Almanya'dan sipariş ettim, kargosu ve vergisine rağmen buradaki fiyatından çok daha ucuza geldi...

Geçen senelerde döviz fiyatından uyguna sattıkları saatlerin intikamı alınırmışçasına şimdi garip bir fiyat politikası izliyor satıcılar. Şu an tek mantıklı seçenek döviz ile satılan markalara yönelmek. Tudor burada 3k$ bandını gerçekten domine ediyor.

Özet olarak geçen sene olsa giriş için seiko-hamilton, orta segmentte longines, üst-orta olarak tudor-omega derdim. Şu an gerçekten bilemiyorum. Ya bir şekilde yurtdışından mümkünse tax free ile almak ya da çok iyi indirim kovalamak gerekiyor bence.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Altına imza atılır yorum olmuş. Geçen sene olsa cümlesi o kadar üzücü ki. Hep mi geçmişi arayacağız ? Hiç mi iyiye gitmeyecek ? Saçma sapan fiyatlar var. Öyle oturup da pazarlık yapılmadan internet sitesi indirimleriyle 7500 liralar konuşuluyordu longines’de. Yeni yeni bu sevdaya tutulmuş benim gibiler için harika hedef saat kategorisi oluşturuyordu. Okuyup araştırırken 2 yıl evvel 1500-2000 liraya seikolar tissotlar bir tık üstene frederic constant falan vardı. Bu saatler kur artışı, vergi, satış politikası gibi birçok nedeni bence bahane göstererek inanılmaz saçma rakamlara satılıyor. Fc 15k, seiko 6k falan oldu. O performanslar bu fiyatları hakediyor mu hiç zannetmiyorum. Buradaki pek çok kişi benden çoook daha evvel bu sevdaya tutulmuş, almış, deneyimlemiş kişiler. Onların yanında belki kesin ve ağır cümleler bunlar ama hissettiğim duygular bunlar. Orta üst gibi olursa sizlerinde bahsettiği omega, tudor falan kesinlikle tamam ama giriş, alt, alt orta seviyede durum o kadar üzücü ki. Eli kolu bağladık seyrediyoruz. Anlaşılan daha da epey bakacağız.
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj argentum » 08 Mar 2021, 22:31

İsviçre saat markalarından Hamilton, Tissot, Longines ve Oris'in güncel modellerini kullandım. Bunların içinde Hamilton diyorum. Ayrıca kullanmasam da Tag-Heuer'in de bu kapsamda olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj cagataycelik » 11 Mar 2021, 09:56

Görüp kullanmadığım marka kalmamıştır herhalde. Birim fiyata en yüksek performans kesinlikle "Hamilton" derdim ben de.

Tudor'un F/P oranının iyi olduğunu düşünmüyorum. Aksine Omega'nın daha yüksek olduğuna inanıyorum. Tudor'un tarzı ve henüz ne kadar dayanıklı olduğunu bilmediğimiz görünüşteki fena olmayan makinesi dışında işçilik, teknik diğer özellikler ve detaylar konusunda önemli bir performansı yok.
Kullanıcı avatarı
cagataycelik

Mesaj mturann » 11 Mar 2021, 10:31

axiceco yazdı:
Althor yazdı:Geçen sene Mart ayına kadar Swatch grup saatlerinden özellikle Longines  ve Omega fiyatları, ülkemizde yurtdışına göre çok düşük kalıyordu. Döviz fiyatları bile genellikle kalitelerine göre bence gayet makulken bizdeki satış fiyatları çok avantajlıydı. 12k civarına LLD, 20-25k civarında smp alınabiliyordu. Döviz güncellemeleri ile şimdi bizdeki fiyatlar yurtdışından pahalı oldu. Seiko da keza kur dezavantajının yanında vergiler yüzünden yurtdışından daha pahalı bizde. Böyle saçma bir durum oluştu. Ben kendi seikomu internet üzerinden Almanya'dan sipariş ettim, kargosu ve vergisine rağmen buradaki fiyatından çok daha ucuza geldi...

Geçen senelerde döviz fiyatından uyguna sattıkları saatlerin intikamı alınırmışçasına şimdi garip bir fiyat politikası izliyor satıcılar. Şu an tek mantıklı seçenek döviz ile satılan markalara yönelmek. Tudor burada 3k$ bandını gerçekten domine ediyor.

Özet olarak geçen sene olsa giriş için seiko-hamilton, orta segmentte longines, üst-orta olarak tudor-omega derdim. Şu an gerçekten bilemiyorum. Ya bir şekilde yurtdışından mümkünse tax free ile almak ya da çok iyi indirim kovalamak gerekiyor bence.

Altına imza atılır yorum olmuş. Geçen sene olsa cümlesi o kadar üzücü ki. Hep mi geçmişi arayacağız ? Hiç mi iyiye gitmeyecek ? Saçma sapan fiyatlar var. Öyle oturup da pazarlık yapılmadan internet sitesi indirimleriyle 7500 liralar konuşuluyordu longines’de. Yeni yeni bu sevdaya tutulmuş benim gibiler için harika hedef saat kategorisi oluşturuyordu. Okuyup araştırırken 2 yıl evvel 1500-2000 liraya seikolar tissotlar bir tık üstene frederic constant falan vardı. Bu saatler kur artışı, vergi, satış politikası gibi birçok nedeni bence bahane göstererek inanılmaz saçma rakamlara satılıyor. Fc 15k, seiko 6k falan oldu. O performanslar bu fiyatları hakediyor mu hiç zannetmiyorum. Buradaki pek çok kişi benden çoook daha evvel bu sevdaya tutulmuş, almış, deneyimlemiş kişiler. Onların yanında belki kesin ve ağır cümleler bunlar ama hissettiğim duygular bunlar. Orta üst gibi olursa sizlerinde bahsettiği omega, tudor falan kesinlikle tamam ama giriş, alt, alt orta seviyede durum o kadar üzücü ki. Eli kolu bağladık seyrediyoruz. Anlaşılan daha da epey bakacağız.

Katılıyroum.
Aynen ben de böyle düşünüyroum
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj evsen81 » 11 Mar 2021, 11:30

axiceco yazdı:

Aynen çok yükseldi fiyatlar.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 174 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners