Seiko Baby-Alpinist Çelik Bilezik Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Baby-Alpinist Çelik Bilezik Öneri

Mesaj Althor » 12 Şub 2021, 21:30

Merhabalar değerli forum üyeleri. Bir süre önce forumda kutu açılışını yapmış olduğum Seiko Spb157 aka Baby-Alpinist saatimi severek kullanıyorum. Deri, rubber, nato, mn kayışlar derken aklıma takılan bu sefer bir çelik bilezik oldu. En son Oris Pointer Date saatimi yolcu ettikten sonra çelik bilezikli tek saatim Tudor Bb58 kaldığı için (Timex hariç, ama çok farklı bir dizaynı olduğu için onu saymıyorum şimdilik) bu konuda biraz eksiklik çektiğimi fark ettim.

Oem çelik bilezik sadece yeşil kadranlı modelde olduğundan ben deri kayış ile almıştım, ayrı olarak oem bileziği almak da takdir edersiniz biraz maliyetli olacaktır. Alternatif olarak Uncle Seiko'dan 2 tane çelik bilezik bulabildim. Biri beads of rice diğeri de president çelik bilezik. Linkleri de ekledim.

Beads of rice: https://www.uncleseiko.com/collections/ ... 7-alpinist

President: https://www.uncleseiko.com/collections/ ... 7-alpinist

Bunlardan hangisinin daha hoş duracağından emin olamadım. President daha spor olduğu için daha uyumlu olabilir ancak beads of rice tek başına incelediğimde daha şık. Ayrıca klipsi de daha kaliteli, president'ta ise stamped bir klips var daha zayıf şekilde. Biraz daha kafa karıştıracak olursam beads of riceta 2mm'lik taper varken president'ta 4mm'lik taper var, genelde daha çok daralan bilezikleri daha zarif buluyorum. Özetle kafam bir hayli karışık [emoji23]

Strapcode'a da baktım fakat oradaki bilezikler solid endlink'e sahip olduğu için sanırım bu yeni baby-alpinistler ile uyumlu olmayabilir. Sitelerinde bu soru sorulduğunda biraz muğlak konuşmuşlar. Uyumlu olmayabilir, şimdilik önermiyoruz gibi cevaplar vermişler. Bu nedenle strapcode'dan biraz çekindim.

Alpinist forumda popüler bir saat olduğundan sizlere bir danışmak istedim.

Son fotoda iki bikezik yan yana baby-alpinist'e takılmış sekilde. Referans olarak çok iyi denk geldi o görsel fakat yine de kararsızım [emoji28]ResimResimResim

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Re: Seiko Baby-Alpinist Çelik Bilezik Öneri

Mesaj manil » 12 Şub 2021, 22:02

Seiko'nun yeni Alpinist indeki çelik bilezik oldukça kaliteli ve turtle serisi ile kıyaslandığında çok daha ergonomik.

Saatin kadran sadeliğinden yola çıkarak oyster bileziği tercih ederdim.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Althor » 12 Şub 2021, 22:42

Evet ben de çok pozitif yorumlar görüyorum. Sizinle de konuştuktan sonra Aydın saat ile görüştüm. Oem bilezik için fiyat olarak 1600tl ve 2 ay bekleme süresi olduğunu söylediler :/.

Saat ile uyum olarak ben de president'tan yanayım, BOR biraz dressy kaçıyor gerçekten. Ancak klips kafamda biraz soru işareti. Biraz daha yakından fotolar buldum onları da paylaşayım.ResimResim

Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj evsen81 » 04 Mar 2021, 20:58

Althor yazdı:Evet ben de çok pozitif yorumlar görüyorum. Sizinle de konuştuktan sonra Aydın saat ile görüştüm. Oem bilezik için fiyat olarak 1600tl ve 2 ay bekleme süresi olduğunu söylediler :/.

Saat ile uyum olarak ben de president'tan yanayım, BOR biraz dressy kaçıyor gerçekten. Ancak klips kafamda biraz soru işareti. Biraz daha yakından fotolar buldum onları da paylaşayım.ResimResim

2. bilezik çok daha şık.1600 TL değmez bence bir de 2 ay bekleyeceksiniz.https://www.heimdallrr.com/collections/ ... d-for-nttd bu bilezikte alpiniste çok yakışır :thumbup:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj Althor » 26 Mar 2021, 16:47

President bilezik ile noktayı koydum. Teşekkürler [emoji4]Resim

Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj selfwinder » 26 Mar 2021, 20:30

Hayırlı olsun, president yakışmış saate :thumbup:
Bileziğin kalitesinden ve konforundan memnun kaldınız mı?
less is more
Kullanıcı avatarı
selfwinder

Mesaj eskiserkan » 26 Mar 2021, 20:51

Gercekten basarili bir saat. Bence tek eksigi akrep yelkovandaki ton farkliligi.
Kullanıcı avatarı
eskiserkan

Mesaj Althor » 26 Mar 2021, 21:14

selfwinder yazdı:Hayırlı olsun, president yakışmış saate [emoji106]
Bileziğin kalitesinden ve konforundan memnun kaldınız mı?
Teşekkürler. Bilezikteki baklalar oldukça esnek ve birbirleri üzerine katlanabiliyorlar o nedenle oldukça rahat. Ancak dolayısıyla çok solid bir bilezik değil, daha vintage tarzda bir hissi var diyebilirim. Saati çok ağırlaştırmadan güzel bir alternatif oldu benim adıma, görünüşü ve konforundan memnunum. Değiştirecek olsam clipsi değiştirebilirdim, en zayıf noktası bu bence ama o da çok önemli bir problem değil. Kalite hissi bileziğin geri kalanına göre biraz altta sadece. [emoji106]

Kullanıcı avatarı
Althor

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners