Yeni Tissot PRX "Royal Oak"

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Tissot PRX "Royal Oak"

Mesaj stovetopEMU5 » 02 Şub 2021, 11:31

Tissot yeni bir saat modeli tanıttı, T1374101105100 PRX. ETA F06.115 Quartz mekanizmaya sahip saatin tasarımı Genta inspired olarak geçiyor.

100 metreye kadar suya dayanıklı.

3 farklı kadran rengi mecvut ve Quartz mekanizması sayesinde incecik bir profile sahip. 375 dolar satış fiyatı açıklanmış.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Re: Yeni Tissot PRX "Royal Oak"

Mesaj Althor » 02 Şub 2021, 12:11

Bu modeli ben de çok beğenmiştim. Özellikle octo finissimo tarzı entegre bilezik çok güzel görünüyor. Kadran birazcık boş gibi geldi, ileride varyasyonları çıktıkça kesinlikle düşüneceğim modellerden [emoji108]

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj selfwinder » 02 Şub 2021, 15:20

Bu modelin mavi kadranlı modelini bir kaç gün önce satın alma fırsatım oldu ve Tissot'nun çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim.

Bana göre olumsuz iki yönü var saatin; Birincisi, bileziğin endlinki sabit olarak duruyor ve lug-to-lug mesafesini uzatmış biraz, bunun biraz daha kısa olmasını isterdim. (Kasa çapı 40 mm, lug-to-lug 44-45 mm gibi, endlinkler ile birlikte 50 mm'yi buluyor, ince bileklerde bilekten biraz taşabilir.)
İkincisi ise kasanın kalınlığı 10 mm'nin biraz üzerinde, quartz bir modelde 8 mm gibi bir kalınlık beklerdim ben.
Akrep, yelkovan ve indeksler fosforlu fakat performansı vasat. Geri kalan her yönüyle fiyatına göre harika bir saat olduğunu düşünüyorum.

Bu arada Tissot'nun resmi Youtube kanalında paylaştığı kısa tanıtım filminin açıklamasında bu yılın sonuna doğru otomatik modelinin de çıkacağı belirtilmiş. Beklemeye değer bence ama ben bekleyemedim :lol: Otomatik modelde mekanizmanın yanında belki bir kaç ekstra daha olacaktır diye düşünüyorum.(tarih penceresine çerçeve eklenmesi gibi vs.)
less is more
Kullanıcı avatarı
selfwinder

Mesaj Althor » 02 Şub 2021, 15:36

selfwinder yazdı:Bu modelin mavi kadranlı modelini bir kaç gün önce satın alma fırsatım oldu ve Tissot'nun çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim.

Bana göre olumsuz iki yönü var saatin; Birincisi, bileziğin endlinki sabit olarak duruyor ve lug-to-lug mesafesini uzatmış biraz, bunun biraz daha kısa olmasını isterdim. (Kasa çapı 40 mm, lug-to-lug 44-45 mm gibi, endlinkler ile birlikte 50 mm'yi buluyor, ince bileklerde bilekten biraz taşabilir.)
İkincisi ise kasanın kalınlığı 10 mm'nin biraz üzerinde, quartz bir modelde 8 mm gibi bir kalınlık beklerdim ben.
Akrep, yelkovan ve indeksler fosforlu fakat performansı vasat. Geri kalan her yönüyle fiyatına göre harika bir saat olduğunu düşünüyorum.

Bu arada Tissot'nun resmi Youtube kanalında paylaştığı kısa tanıtım filminin açıklamasında bu yılın sonuna doğru otomatik modelinin de çıkacağı belirtilmiş. Beklemeye değer bence ama ben bekleyemedim [emoji38] Otomatik modelde mekanizmanın yanında belki bir kaç ekstra daha olacaktır diye düşünüyorum.(tarih penceresine çerçeve eklenmesi gibi vs.)
Saatiniz hayırlı olsun [emoji106] Uygun bir vaktinizde birkaç fotoğraf ekleyebilirseniz harika olur, stok fotoğraflar yerine hayatın içinden fotoğraflar ile insan saati kafasında çok daha iyi konumlandırıyor [emoji4]

Kullanıcı avatarı
Althor

Re: Yeni Tissot PRX

Mesaj selfwinder » 02 Şub 2021, 18:11

Althor yazdı:
selfwinder yazdı:Bu modelin mavi kadranlı modelini bir kaç gün önce satın alma fırsatım oldu ve Tissot'nun çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim.

Bu arada Tissot'nun resmi Youtube kanalında paylaştığı kısa tanıtım filminin açıklamasında bu yılın sonuna doğru otomatik modelinin de çıkacağı belirtilmiş. Beklemeye değer bence ama ben bekleyemedim [emoji38] Otomatik modelde mekanizmanın yanında belki bir kaç ekstra daha olacaktır diye düşünüyorum.(tarih penceresine çerçeve eklenmesi gibi vs.)
Saatiniz hayırlı olsun [emoji106] Uygun bir vaktinizde birkaç fotoğraf ekleyebilirseniz harika olur, stok fotoğraflar yerine hayatın içinden fotoğraflar ile insan saati kafasında çok daha iyi konumlandırıyor [emoji4]

Teşekkür ederim, çok haklısınız stok görseller genellikle render oluyor ve gerçek fotoğraf kadar fikir vermiyor her zaman.
Aslında aklımda kutu açılışı ve detaylı bir inceleme yazmak vardı ama fırsat bulamıyorum maalesef, umarım yakın zamanda en azından fotoğraf çekip ekleyebilirim.
less is more
Kullanıcı avatarı
selfwinder

Mesaj stovetopEMU5 » 02 Şub 2021, 19:17

Bu arada Tissot'nun resmi Youtube kanalında paylaştığı kısa tanıtım filminin açıklamasında bu yılın sonuna doğru otomatik modelinin de çıkacağı belirtilmiş. Beklemeye değer bence ama ben bekleyemedim :lol: Otomatik modelde mekanizmanın yanında belki bir kaç ekstra daha olacaktır diye düşünüyorum.(tarih penceresine çerçeve eklenmesi gibi vs.)

Hayırlı olsun yeni saatiniz :champ: Görsel konusunda ben de çok meraklıyım nasıl acaba koldaki hali diye :) Lug to lug'ın 50mm'ye çıkması hoş olmamış evet :(
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj insane » 03 Şub 2021, 12:29

Bence Tissot bu saate kurmalı bir mekanizma koyup inceliği korumak suretiyle piyasaya vermeyerek çok büyük bir şansı tepmiş.
https://www.instagram.com/wristchecker/
Kullanıcı avatarı
insane

Mesaj Okanito » 03 Şub 2021, 13:05

insane yazdı:Bence Tissot bu saate kurmalı bir mekanizma koyup inceliği korumak suretiyle piyasaya vermeyerek çok büyük bir şansı tepmiş.
Kesinlikle

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Okanito

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners