TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Swiss Chronograph Tavsiyesi

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Swiss Chronograph Tavsiyesi

Mesaj freedom36 » 23 Oca 2021, 20:03

Herkese merhabalar. Uzun zamand─▒r kalbimde derinlere g├Âmd├╝─č├╝m saat merak─▒m tekrar su y├╝z├╝ne ├ž─▒km─▒┼č durumda :D

Hemen konuya girmek isterim. Hem g├╝nl├╝k kullan─▒mda hem de klasik/casual giyimde kullanabilece─čim bir saat bulmak istiyorum. Zaman─▒nda Orient ile homage Panerai ve Rolex Datejust tecr├╝belerim oldu. Orientleri satt─▒m, panerai homagelar 'k─▒r─▒ld─▒'; sa─č ├ž─▒kan ve t─▒k─▒r t─▒k─▒r ├žal─▒┼čan yaln─▒zca noname datejust oldu :roll: Ha bir de beyaz kadar Seagull Seamaster ─▒m bulunuyor, ondan da memnun oldu─čumu belirteyim. Y─▒llard─▒r sorunsuz g├Ât├╝r├╝yor ├žok ┼č├╝k├╝r.

Ama in┼čallah art─▒k orijinal bir Swiss saat istiyorum. Sebep ise tarz oldu─ču kadar uzun y─▒llar kullanaca─č─▒m, hatta benden sonrakilerin de hat─▒ra olarak kullanmaya devam edece─či bir saate sahip olmak. Zaten hepimiz bu sebepler i├žin burada de─čil miyiz? 8-)

Beni tekrar ara┼čt─▒rmaya sevk eden ise vintage bir Breitling Top Time ile kar┼č─▒la┼čmak oldu. Bir chronograph'─▒n bu kadar ho┼čuma gidece─čini hi├ž d├╝┼č├╝nmezdim. B├╝t├žemin ├╝zerinde olsa da g├╝ncel/modern Breitling Premium B01 (veya Limited Edition) de ├žok ┼č─▒k geliyor. ├ťzerinde ├╝├ž subdial bulunan Daytona, Autavia, Speedmaster'lar ise dikkatimi ├žekmiyor a├ž─▒k├žas─▒. Zenith istisna: Fiyattan ba─č─▒ms─▒z olarak g├Ânl├╝mdeki vazge├žemedi─čim saat Zenith El Primero 42 mm.

K─▒sacas─▒ derdim 'panda' kadranlar. Bu modellere en yak─▒n buldu─čum ise Hamilton Intra Matic Panda oldu. Benim dikkatimi, de─či┼čik kordon varyanslar─▒yla (kahverengi yar─▒┼č, milano gri bilezik, siyah d├╝z deri gibi) kullan─▒r─▒m d├╝┼č├╝ncesiyle mavi kadranl─▒ 'reverse panda' (H38416141) ├žekse de ger├žek pandan─▒n rengi itibariyle tam bir klasik oldu─ču da a┼čikar. Eh, Breitling ile esas benzeyen de bu tabi :roll:

┼×imdi vurucu noktaya gelerek son noktay─▒ koymak isterim:
- Hamilton'─▒n H31 ad─▒n─▒ verdi─či Valjoux 7753 varyans─▒, uzun y─▒llar -├Ârne─čin d├╝zenli bak─▒mlarla 30-40 y─▒l- g├Ât├╝recek bir mekanizma m─▒d─▒r?
- Zevkler elbette g├Ârecelidir ancak hem klasik giyimde hem g├╝ndelik ya┼čamda mavi ters panda kullanmak bir s├╝re sonra siyah-beyaz versiyona d├Ânme pi┼čmanl─▒─č─▒ olu┼čturur mu? Genelde renkli giyindi─čimi, ├Âzellikle siyah-beyaz k─▒yafet tak─▒nt─▒m olmad─▒─č─▒n─▒ da eklemek isterim.
- Bu mekanizma-marka-t├╝r bile┼čimine 15 bin lira verilir mi? Az da olsa bu soru kafam─▒ kemiriyor, ├ž├╝nk├╝ y─▒l sonunda bu saat 12,5k idi. B├╝t├ženin 15 bin TL/2 bin Usd oldu─ču d├╝┼č├╝n├╝l├╝rse ba┼čka neler tavsiye etmek istersiniz?
- Racing/chronograph istesem de bezel bulunan bir model d├╝┼č├╝nm├╝yorum a├ž─▒k├žas─▒.

G├Âr├╝┼člerinizi ├Â─črenmekten memnuniyet duyaca─č─▒m. Herkese ┼čimdiden te┼čekk├╝r ederim.
En son freedom36 taraf─▒ndan 23 Oca 2021, 20:58 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 2 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
freedom36

Kay─▒t: 29 Eki 2011, 22:05

Re: Swiss Chronograph Tavsiyesi

Mesaj gargamell » 23 Oca 2021, 20:21

Merhaba. B├╝t├že aral─▒─č─▒n─▒z─▒ s├Âylerseniz daha tutarl─▒ tavsiyeler gelecektir. Selamlar.
Are you not entertained?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gargamell

Kay─▒t: 15 Haz 2013, 13:39

Mesaj freedom36 » 23 Oca 2021, 20:43

Evet, model kodlar─▒n─▒ verirken o hususu es ge├žmi┼čim. B├╝t├že en fazla 15 bin TL/2k Usd. Yurt d─▒┼č─▒ndan vergi dahil bu tutara denk gelecek tekliflere de a├ž─▒─č─▒m ancak uzun y─▒llar kullanmak istedi─čimden y─▒pranm─▒┼č ikinci el veya vintage istemiyorum a├ž─▒k├žas─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
freedom36

Mesaj ibrahim223 » 23 Oca 2021, 20:50

Longines L3.744.4.96.6

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ibrahim223

Kay─▒t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj ibrahim223 » 23 Oca 2021, 20:52

Tam tarife uymasa da..Resim

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ibrahim223

Kay─▒t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj freedom36 » 23 Oca 2021, 21:02

ibrahim223 yazd─▒:Longines L3.744.4.96.6

G├Ârd├╝─č├╝m, ancak d├╝┼č├╝nmedi─čim bir model. Te┼čekk├╝r ederim. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
freedom36

Mesaj rekliox » 23 Oca 2021, 21:58

O tarz─▒n ve fiyat─▒n tasar─▒m─▒ en g├╝zel saati Hamilton intra matic bencede ben benzer homage modelini ald─▒m ama b├╝t├žem olsa Hamilton al─▒rd─▒m hatta forumda bir arkada┼č sat─▒yor diye biliyorum
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
rekliox

Kay─▒t: 31 May 2015, 11:05

Mesaj MrPand├╝l » 24 Oca 2021, 00:34

Hamilton intra-matic modelini bir ├žok farkl─▒ kay─▒┼č ile kullan─▒yorum ve saatin karakterini ├žok de─či┼čtiriyor ve her ortama uyum sa─čl─▒yor o y├╝zden de hi├ž s─▒k─▒lmadan her k─▒yafet ile kullanabiliyorum, makine olay─▒na gelince sonu├žta mekanik par├žalar d├╝zenli bak─▒m yap─▒ld─▒─č─▒nda bir sorun olaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum.

Resim_SRK9089 by Serkan ┼×ent├╝rk, on Flickr

Resim_SRK9254-1 by Serkan ┼×ent├╝rk, on Flickr

ResimDSCF2152-1 by Serkan ┼×ent├╝rk, on Flickr

ResimDSCF1670-1 by Serkan ┼×ent├╝rk, on Flickr

├že┼čitli natolar ile de kullan─▒yorum ama foto─čraflar─▒n─▒ bulamad─▒m maalesef
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrPand├╝l

Kay─▒t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj BatuhanKLC » 24 Oca 2021, 01:11

Longines Master Collection L27594783 modelinin yurt d─▒┼č─▒ f─▒rsatlar─▒na bakabilirsiniz . Fiyat─▒n─▒z─▒ biraz a┼č─▒yor ama y├╝ksek ihtimal memnun kal─▒rs─▒n─▒z.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
BatuhanKLC

Kay─▒t: 04 ┼×ub 2019, 01:31

Mesaj freedom36 » 24 Oca 2021, 09:16

Longines, bug├╝ne kadar nedense mesafeli oldu─čum bir marka oldu. Baz─▒ klasikleri elbette g├╝zel ancak g├╝ncel modellerde sanki tarih, tasar─▒m ve tarz a├ž─▒s─▒ndan hep bir s─▒k─▒┼čma, 'her ┼čeyden bir ┼čeyler olsun' derken ortaya kafa kar─▒┼čt─▒ran ├žal─▒┼čmalar ortaya koymu┼č gibi geliyor bana. Tekrar te┼čekk├╝r ederim ├Âneriniz i├žin.

Zaten sa─č olsun Serkan Bey, Hamilton'─▒n fahri tan─▒t─▒m el├žisi gibi ├žal─▒┼čm─▒┼č :D Karar─▒m─▒ bu anlamda verdim gibi. Renkten ├Ât├╝r├╝ teredd├╝tlerimi de kendisi sayesinde giderdim diyebilirim. Hemen her renk ve t├╝rdeki kay─▒┼ča gidecek yap─▒s─▒yla san─▒r─▒m klasik pandadan yana tercihimi kullanaca─č─▒m gibi duruyor. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
freedom36

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners