Saat Enstitüsüne merhaba

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Enstitüsüne merhaba

Mesaj kalibre » 06 Oca 2021, 19:58

Herkese merhabalar, Başlığı özellikle Ahmet Hamdi Tanpınar'ın saatleri ayarlama enstitüsüne vurgu yaparak başlamak istedim. Yeni üye oldum yaşım 35. Hayatımda her zaman kalite ve ince işçilik önem verdiğim şey olmuştur. saatleri ise eskiden beri severim fakat benim için çok büyük anlam ifade ettiğini sonradan farkederek otomatik saat edinmek istedim. fakat bilgi yetersizliğimden dolayı popülaritesi yüksek bilindik markalara bakıyordum ve Fossil marka bir otomatik saat edindim. tam bu sıralarda ise bu sayfayı keşfettim buradaki arkadaşların inceliğe önem vererek tıpkı kuyumcu hassasiyetindeki yorumlarını okumak çok keyifliydi özellikle ve bundan dolayı saat tutkunlarıyla ortak yanım olduğunu daha çok idrak ettim. fakat yine de Fossil markaya çok önyargı olduğunu farkettim zira Fossil saatleri fason üretim değil ve Fossil bir saat üreticisi olduğunu kabul etmek gerekir diye düşünüyorum aynı zamanda. Skagen Burberry gibi bir çok markanın saatlerini de üreticisi konumda olması, saat alanında söz sahibi olduğunu gösteriyor kanaatimce. Velakin her ne kadar saat markası olsa da yukarıda bahsettiğim kuyumcu hassasiyetinde işçiliği yakalamak ise bambaşka. Orient diye bir marka keşfettim burada okurken yorumları internet sayfasına girip saatlerini inceledim söyleyebilirim ki saatlerine hayranlık duydum ve bütçemin de sınırı dahilinde bir adet Orient saat edindim 41mm. Kargom geldiğinde kutusunu açıp baktığımda evet aşık oldum. Şimdi ise fossili günlük orientimi ise özel günlerde kullanmak niyetim. Herkese tekrardan selam ederim.
Kullanıcı avatarı
kalibre

Re: Saat Enstitüsüne merhaba

Mesaj Umutunal » 06 Oca 2021, 20:42

Hoş geldiniz, ayrıca bir edebî yönünüzün bulunması da mutlu edici :thumbup:
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj morningstar » 06 Oca 2021, 20:43

Hoşgeldiniz :champ:
Guzel zamanlar gostersin yeni saatiniz Orient ile güzel bir başlangıç yapmışsınız

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj kalibre » 06 Oca 2021, 21:26

Umutunal yazdı:Hoş geldiniz, ayrıca bir edebî yönünüzün bulunması da mutlu edici :thumbup:

Teşekkür ederim efendim, onore oldum.
Kullanıcı avatarı
kalibre

Mesaj kalibre » 06 Oca 2021, 22:00

morningstar yazdı:Hoşgeldiniz :champ:
Guzel zamanlar gostersin yeni saatiniz Orient ile güzel bir başlangıç yapmışsınız

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim varolunuz sizlere de güzel zamanlar dilerim.
Kullanıcı avatarı
kalibre

Mesaj ErsinGS » 06 Oca 2021, 23:11

hoşgeldiniz forumumuza
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj Umutt » 06 Oca 2021, 23:28

Hoşgeldiniz
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj argentum » 06 Oca 2021, 23:31

Hoşgeldiniz
Kullanıcı avatarı
argentum

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 119 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners