SKX007 Modlama Önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

SKX007 Modlama Önerisi

Mesaj hatunogluoguz » 18 Ara 2020, 01:16

Herkese merhaba,

Uzun zamandır severek kullandığım bir skx007 saatim var. Aslında tek saatim bu şu an için ama şu sıralar inanılmaz bir yeni saat alma isteğim var, bu duyguyu bilen çoktur burada :) Gel gelelim yeni bir saat için yeterli bütçem yok, o nedenle modlama yaparak kendimi bir süre kandırmak istiyorum.

Başta niyetim ilk fotoğraftakine benzer şekilde seramik bezel ve mavi safir cam ile ufak bir dokunuş yapmaktı ama sonra beyaz kadranlı modu gördüm ve çok beğendim, halbuki beyaz kadranlı saatlere hiç sıcak bakamadım bugüne kadar. Şimdi çok kararsızım ve sizin yorumlarınızı ve/veya olursa farklı fikirlerinizi duymayı çok isterim.

Herkese sağlıklı günler diliyorum.ResimResim

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
hatunogluoguz

Re: SKX007 Modlama Önerisi

Mesaj fbC » 18 Ara 2020, 15:11

SKX sanırım modlanmaya en musait saattir. Çok fazla parçası mevcut. Kasa, kadran, bezel, cam derken isterseniz sıfırdan bilgisayar toplar gibi skx toplayabilirsiniz. Namokimods firmasının epey fazla parçası var. Kendi sayfalarında da örnek modlanmış saatlerde mevcut. SKX007 kendi kadrani, bezeli ile kült olmuş bir saat, eğer modlanacak ise bezeli yine siyah ama seramik bir bezelle, camı safir bir camla değiştirmek modelin özüne sadık kalmak daha güzel olur diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
fbC

Mesaj SelAc » 18 Ara 2020, 16:07

Safir cam ile Yacht master bezel de düşünülebilir. Beyaz kadran hoş ama saat skx değil başka bir saat olmuş gibi.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj canmurat » 29 Ara 2020, 22:00

Mavi safir camla seramik bezel güzel kombin olmuş, bence denemekte fayda var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
canmurat

Mesaj yamancs » 30 Ara 2020, 14:46

fbC yazdı:SKX sanırım modlanmaya en musait saattir. Çok fazla parçası mevcut. Kasa, kadran, bezel, cam derken isterseniz sıfırdan bilgisayar toplar gibi skx toplayabilirsiniz. Namokimods firmasının epey fazla parçası var. Kendi sayfalarında da örnek modlanmış saatlerde mevcut. SKX007 kendi kadrani, bezeli ile kült olmuş bir saat, eğer modlanacak ise bezeli yine siyah ama seramik bir bezelle, camı safir bir camla değiştirmek modelin özüne sadık kalmak daha güzel olur diye düşünüyorum.
Kesinlikle katılıyorum. Aynı bezelin ve camın vb seramiği safiri mevcut. Oem+ görüntü çok yakışıyor SKX e

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
yamancs

Mesaj Ufkynl » 30 Ara 2020, 15:50

Bence submariner ı modlama ne kadar doğru bir hareket ise skx ı modlama da o kadar doğru olur. Mod için seiko 5 modellerini kullanmak daha mantıklı.
Ayrıca safir cam skx i mahvediyor diye dusunuyorum.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj kethuda57 » 30 Ara 2020, 17:42

Vaktinde modlama yapmış biri olarak tavsiye etmiyorum... hele skx bu kadar değerlenmişken hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. Skx için tek tavsiyem miltat jubilee kordon.
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj Oguzhanm » 31 Ara 2020, 00:34

kethuda57 yazdı:Vaktinde modlama yapmış biri olarak tavsiye etmiyorum... hele skx bu kadar değerlenmişken hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. Skx için tek tavsiyem miltat jubilee kordon.

Tam aynısını düşünerek açmıştım başlığı ki yorumunuzu gördüm. Aslında üç yönü var.

1.Modlama çok pahalıya gelecek. Araştırdınız mı biliyorum ama kur sebebi ile bir bezel insert bile çok saçma paralara geliyor. Ki hangi birini değiştireceksiniz. Bezel+safir+nh35 alsanız saatten daha pahalıya gelecek.

2.Üretimi biteli birkaç yıl oldu. Özellikle kendine kült derecesinde bir yer edindi. Hatırı sayılır bir hayran kitlesi var. O yüzden olabildiğince orijinal kondisyonunda saklamak çok daha mantıklı.

3. nh35 mekanizma, seramik bezel, safir cam vs özellikler istiyorsanız zaten bunları mod parçalarından daha uygun fiyata homage saatlerde bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 196 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners