Homage Saatlerle İlgili Yorumlar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Homage Saatlerle İlgili Yorum

Mesaj fbC » 16 Ara 2020, 12:26

Cihan1212 yazdı:Bir amatör olarak yazılan bütün yorumları dikkatle okudum, ve kendi düşüncelerimi de sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle foruma kısa zaman önce üye oldum ve kendimi sürekli forumda gezen birisi olarak buldum. Daha gencim ve tecrübeli üye arkadaşlarımdan birçok şey öğrendim, ve saatlere olan merakımı bilgi ile pekiştirme şansı buldum.

Herkesin kendine göre bir zevki bir beğenisi var, bazen çok aşırı pahalı olan bir saat tasarımı benim ilgimi çekmiyor mesela. İster rolex olsun ister patek isterse de seiko. Saate bakınca, bir tasarım görüyoruz, markanın verdiği güven hissi de saate yönelmemizi sağlıyor.

Ben kendimi bildim bileli saat meraklısı birisiyim, birkaç hayalini kurduğum saatlere erişecek maddi durumda olamadım. Ve bu ekonomik durumlar devam ederse de asla olamayacağım.

Geçenlerde skx ile ilgili açtığım bir konuda da bana önerilenler üzere bu konuya göz attım ve çok ilgimi çekti. Şimdi kendimden örnek verecek olursam, uzun zamandır seiko prospex, tuna gibi modelleri feci beğeniyorum. Ama hayat şartlarından dolayı, gidip 8k ödeyecek durumum yok. Bu durum beni, en azından giriş seviyesi olsun ama otomatik olsun mantığıyla skx lere seiko 5 sports gibi saatlere yöneltti. Saat güzel ikonik orijinal bir ürün ancak sırf marka ismi seiko olsun diye, arkadaşların dediği gibi teneke bilezikli eski bir mekanizmaya 3k 4k fiyat ödemek bana çok mantıklı gelmemeye başladı.

Araştırmalarıma devam ederken, YouTubeda mert kalafatın heimdallr markası hakkında söylediklerinden sonra sitesine girip incelediğimde, benim uzun bir süre asla alamayacağım tuna ve monster modellerinin homagelerini gördüm.

Ve açıkçası kadrandaki köpek balığı logosu seramik bezeli nh36 mekanizması safir camı beni benden aldı. Bence tasarım açısından seikodan çok daha güzel olduğunu düşünüyorum.

Birçoğumuz için olay saatin tarihçesi hikayesi iken bazılarımız için görsel tasarımdan ileri gitmiyor. Ve bu tasarıma envanter olarak hangi üretici daha kaliteli malzeme koyarsa, onu almak bana daha mantıklı geliyor.

Bu sebeple sırf ismi seiko olduğu için skx almak yerine, heimdallr alarak beğendiğim tasarıma uygun bir fiyat ile sahip olacağım.

Eğer sizin için kadranda gün-tarih gözükmesi çok önemli bir kriter değilse, steeldive skx modelinde sadece tarih göstergesi mevcut, fiyati heimdallr'a göre daha uygun. Gün-tarih göstergesi olmasını istiyorsanız heimdallr'ın modeli gayet ulaşılabilir düzeyde. Hatta isterseniz bu skx modeline marinemaster veya tuna veya fugu kadranla sahip olabilirsiniz.

Kadrandaki köpekbalığı logosu diver saatler için hoş bir detay bence. San martin'de de bu detay var ama kadranda değil, kurma kolunda ve arka kapakta mevcut.
Kullanıcı avatarı
fbC

Mesaj seastar1000 » 16 Ara 2020, 12:46

Forumumuz da steeldive ile san martin saatlerini kıyaslayacak bir arkadasımız var mı acaba ben iki markayı da beğenıyorum acaba biri diğerine göre daha üstünmüdür acaba
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj fbC » 16 Ara 2020, 13:19

:champ:
seastar1000 yazdı:Forumumuz da steeldive ile san martin saatlerini kıyaslayacak bir arkadasımız var mı acaba ben iki markayı da beğenıyorum acaba biri diğerine göre daha üstünmüdür acaba

San martin kullanan bir arkadaşımız vardı, daha önceki entrylerde yorumlarını belirtmişti. Steeldive kullanan yok sanırım.

Yurtdışı incelemeleri ve fiyatları göz önüne alındığında, san martin 1-2 gömlek daha kaliteli sanırım kasa bileklik konusunda. Mekanizmada ikisi de NH35 kullanıyor zaten.
Kullanıcı avatarı
fbC

Mesaj Cihan1212 » 16 Ara 2020, 14:02

fbC yazdı:
Cihan1212 yazdı:Bir amatör olarak yazılan bütün yorumları dikkatle okudum, ve kendi düşüncelerimi de sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle foruma kısa zaman önce üye oldum ve kendimi sürekli forumda gezen birisi olarak buldum. Daha gencim ve tecrübeli üye arkadaşlarımdan birçok şey öğrendim, ve saatlere olan merakımı bilgi ile pekiştirme şansı buldum.

Herkesin kendine göre bir zevki bir beğenisi var, bazen çok aşırı pahalı olan bir saat tasarımı benim ilgimi çekmiyor mesela. İster rolex olsun ister patek isterse de seiko. Saate bakınca, bir tasarım görüyoruz, markanın verdiği güven hissi de saate yönelmemizi sağlıyor.

Ben kendimi bildim bileli saat meraklısı birisiyim, birkaç hayalini kurduğum saatlere erişecek maddi durumda olamadım. Ve bu ekonomik durumlar devam ederse de asla olamayacağım.

Geçenlerde skx ile ilgili açtığım bir konuda da bana önerilenler üzere bu konuya göz attım ve çok ilgimi çekti. Şimdi kendimden örnek verecek olursam, uzun zamandır seiko prospex, tuna gibi modelleri feci beğeniyorum. Ama hayat şartlarından dolayı, gidip 8k ödeyecek durumum yok. Bu durum beni, en azından giriş seviyesi olsun ama otomatik olsun mantığıyla skx lere seiko 5 sports gibi saatlere yöneltti. Saat güzel ikonik orijinal bir ürün ancak sırf marka ismi seiko olsun diye, arkadaşların dediği gibi teneke bilezikli eski bir mekanizmaya 3k 4k fiyat ödemek bana çok mantıklı gelmemeye başladı.

Araştırmalarıma devam ederken, YouTubeda mert kalafatın heimdallr markası hakkında söylediklerinden sonra sitesine girip incelediğimde, benim uzun bir süre asla alamayacağım tuna ve monster modellerinin homagelerini gördüm.

Ve açıkçası kadrandaki köpek balığı logosu seramik bezeli nh36 mekanizması safir camı beni benden aldı. Bence tasarım açısından seikodan çok daha güzel olduğunu düşünüyorum.

Birçoğumuz için olay saatin tarihçesi hikayesi iken bazılarımız için görsel tasarımdan ileri gitmiyor. Ve bu tasarıma envanter olarak hangi üretici daha kaliteli malzeme koyarsa, onu almak bana daha mantıklı geliyor.

Bu sebeple sırf ismi seiko olduğu için skx almak yerine, heimdallr alarak beğendiğim tasarıma uygun bir fiyat ile sahip olacağım.

Eğer sizin için kadranda gün-tarih gözükmesi çok önemli bir kriter değilse, steeldive skx modelinde sadece tarih göstergesi mevcut, fiyati heimdallr'a göre daha uygun. Gün-tarih göstergesi olmasını istiyorsanız heimdallr'ın modeli gayet ulaşılabilir düzeyde. Hatta isterseniz bu skx modeline marinemaster veya tuna veya fugu kadranla sahip olabilirsiniz.

Kadrandaki köpekbalığı logosu diver saatler için hoş bir detay bence. San martin'de de bu detay var ama kadranda değil, kurma kolunda ve arka kapakta mevcut.

Köpekbalığı logosu kesinlikle çok güzel duruyor dediğiniz gibi.
Ya kendi sitesinden ya da aliexpressten sipariş geçeceğim. Beğenirsem bir tane de tuna modeli alacağım
Kullanıcı avatarı
Cihan1212

Mesaj scorpus » 18 Ara 2020, 00:26

seastar1000 yazdı:Forumumuz da steeldive ile san martin saatlerini kıyaslayacak bir arkadasımız var mı acaba ben iki markayı da beğenıyorum acaba biri diğerine göre daha üstünmüdür acaba

aliexpresten saat bakıyorum.birçok marka var.dediğin saatleri de inceledim.alış veriş yapanların yorumlarından çıkarak steeldive yi eledim.işçilik konusunda baya şikayet vardı.aynı mekanizmaları kullanmalarına rağmen diğer parçalarda steeldive güven vermiyor.san martin kaliteli ama fiyatları yüksek.biraz daha bakacam ama muhtemelen tercihim parnis olacak
Kullanıcı avatarı
scorpus

Mesaj FıratYldrm » 25 Ara 2020, 11:06

Homage saat üreten firmalar her geçen gün kaliteyi yükseltiyorlar. Aşağıdaki gibi Steinhard'ı sanırım yakın bir zamanda satın alacağım. Vintage bir model olduğu için gönlüm de rahat olur. Nasıl olsa artık üretilmeyen bir Rolex modeli :lol:

Resim
Kullanıcı avatarı
FıratYldrm

Mesaj raven » 27 Ara 2020, 00:35

scorpus yazdı:

aliexpresten saat bakıyorum.birçok marka var.dediğin saatleri de inceledim.alış veriş yapanların yorumlarından çıkarak steeldive yi eledim.işçilik konusunda baya şikayet vardı.aynı mekanizmaları kullanmalarına rağmen diğer parçalarda steeldive güven vermiyor.san martin kaliteli ama fiyatları yüksek.biraz daha bakacam ama muhtemelen tercihim parnis olacak

Cronos ve Addiesdive incelenmeye değer görünüyor.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj mostwanted » 27 Ara 2020, 16:44

kafa karıştırıcı bir konu.aliexpreste bazı markaların(özellikle parnis)seagull veya miyota mekanizma kullandıkları modelleri başka markaların nh35 kullandıkları modellerinden daha pahalı.ayrıca safir cam da kullanmıyorlar.
https://tr.aliexpress.com/item/4001252398759.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.16472e4efHEIiA&algo_pvid=9077b961-0dcf-4c7f-94cf-56174a5a9778&algo_expid=9077b961-0dcf-4c7f-94cf-56174a5a9778-22&btsid=0b0a557016090211796891954e1139&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
şu markayı hiç duymadım ama saate baktığımda nh35 mekanizma safir cam.kullanıcı yorumları olumlu mağaza puanı yüksek ama parnis marka saatler bundan daha pahalı ve özellik olarak bu kadar etmiyorlar.bu farkın sebebi ne acaba

günlük kullanım için(muhtemelen hor kullanacam) snk809 bakıyordum ama kafam acayip karıştı şimdi
Kullanıcı avatarı
mostwanted

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners