Homage Saatlerle İlgili Yorumlar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Homage Saatlerle İlgili Yorum

Mesaj mturann » 17 Şub 2021, 09:44

copycat yazdı:PT5000 mekanizma ile ilgili bilgi isteyenlere fikir versin diye paylaşıyorum.

4 gün sonunda, 5. günde toplam +12 saniye sapma ile devam ediyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkrüler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj freedom36 » 18 Şub 2021, 22:10

Pagani Design sanırım Aquaracer yapıyor ancak beyaz kadranlı bir modeli mevcut değil herhalde, yoksa ben mi göremedim? İlla Aquaracer olması şart değil ancak çelik bezele sahip ve 300/500m modellerinde olduğu gibi hafif desenli beyaz kadranlı, renkli silikonlu kayışlarla uyum sağlayacak sportif bir saat arıyorum.

Homage şart değil aslında, uygun fiyatlı bilindik bir marka da olabilir. Seiko hariç; diverlarına ısınamıyorum bir türlü, ama bazıları müthiş modlama yapıyor. Herhalde orijinal Aquaracer parasına yaklaşıyordur diye tahmin ediyorum.

Aquaracer'ı çok beğeniyorum gerçekten, o yüzden ilk etapta hevesimin geçici olup olmadığını tartmak istiyorum. :D
Kullanıcı avatarı
freedom36

Mesaj Ahmetrefik » 19 Şub 2021, 14:54

Bence Çin işi homageler horoloji zevkini, saat zevkini öldürüyor, dejenere ediyorlar , yozlaşmaya neden oluyorlar diye düşünüyorum. Orjinali varken bunlarla tatmin olmak çok doğru gelmiyor bana, bazı arkadaşların belirttiği gibi bütçemize göre tercihler yapmalıyız ,Sub alamıyorsak SKX007 tercih edebiliriz.Fakat Çin işi ikonik modellerin birebir kopyalarına ben katılmıyorum.Burada butik üreticileri ve kaliteli microbrandları ve Seiko, hamilton, Alpina, Orient gibi seri üretim yapan,köklü ve bilinen üreticileri ayrı tutmak lazım. Crepas, Aqudive, Doxa, Steinhart, Magrete, Glycine gibi markalar daha özgün ve kaliteli saatler üretiyorlar , tabi bu tip markalardan 100-150 $ a saat almak da mümkün değil.

Diğer taraftan da homage saatler hepimiz iyi biliyoruz saat koleksiyonculuğunun ilk adımıdır,daha akıllıca satın almalara, hatta bazen "gerçek olanı" satın almaya yönlendirebilen bir geçiş saati diyebiliriz. Bir görüşe göre de saatçilik tarihinin ürettiği büyük, bazen de ikonik olan saatleri takdir etmektir.
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj mostwanted » 22 Şub 2021, 01:09

copycat yazdı:PT5000 mekanizma ile ilgili bilgi isteyenlere fikir versin diye paylaşıyorum.

4 gün sonunda, 5. günde toplam +12 saniye sapma ile devam ediyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saatiniz ne marka?
Kullanıcı avatarı
mostwanted

Mesaj stovetopEMU5 » 24 Şub 2021, 14:00

Tisell Vintage Submersible sahibi veya denemiş olan var mı acaba? [emoji18]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj Tgm » 24 Şub 2021, 15:52

Ahmetrefik yazdı:Bence Çin işi homageler horoloji zevkini, saat zevkini öldürüyor, dejenere ediyorlar , yozlaşmaya neden oluyorlar diye düşünüyorum.

Katılmamak ne mümkün.
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Dag » 25 Şub 2021, 17:28

Çok güzel konu olmuş, keyifle okudum yorumları.

Genel olarak Homage / Çin Homage (Replikamsı) olarak sınıflandırılmış.

Açıkçası Homage saatlerin çok etik dışı olduğunu düşünmüyorum, kısıtlı kaynaklara sahip olan ya da mevcut kaynağını lüks saate harcamak istemeyen kullanıcının "deneyimleme" alanı olarak görüyorum Homage saatleri.

Şu an parasını verseniz bile bir PP ya da Rolex temin edemiyorsunuz :) Ama kendisi olmasa da benzerini deneyimlemek de istiyorsunuz o noktada iki seçenek kalıyor.

Replika ya da Homage, replika zaten hem etik değil hem de takan kişi de sahte olduğunu bilip kendisini de kandırmaktadır. Zaten bir saat sever mantalitesinden daha çok kısa yoldan saatin / markanın statü, zenginlik, hava atma nimetlerinden faydalanmaya çalışmaktadır.

Ana noktayı "deneyimleme" olarak kabul ettiğimde, Homage bu noktada çok daha makul ve masum geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
Dag

Mesaj Altar » 01 Mar 2021, 13:29

solinari yazdı:Homage saatlerin horoloji dünyasında eşit yer edinmeye çalıştığını hatta şu an da bir yer edinmeye çalıştığını düşünmüyorum.
Yahut homage sever insanların sahiplenilme ihtiyacında olduklarını.
Homage olayı fazla abartılıyor sanki.
Finansal olarak beğendiği saate ulaşamayan insanlarin ulaşabileceği ve modeli deneyimleyebilecegi bir alternatif.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

++++
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 133 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners