TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Homage Saatlerle ─░lgili Yorum

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj fbC » 09 Ara 2020, 13:04

Arkada┼člar forumda ad─▒n─▒ pek duymad─▒─č─▒m birka├ž marka hakk─▒nda sizlerden bilgi almak, homage, orijinaline benzer ve bunlar─▒n ortas─▒nda bulunan tam s─▒n─▒fland─▒ramad─▒─č─▒m bir t├╝re ait saatler hakk─▒nda d├╝┼č├╝ncelerimizi payla┼čmak i├žin bu konuyu a├žt─▒m.

Forumda g├Ârd├╝─č├╝m ├╝zere ├žo─čunluk olarak homage saatleri seviyoruz, orijinal olmayanlardan uzak duruyoruz. Birde bu ikisinin aras─▒nda g├Âr├╝nt├╝ olarak orijinaline benzer, mekanizma olarak homage gibi duran ├že┼čitli saatler var. Bu s─▒n─▒f─▒ ├žo─čunlukla ├žinliler temsil ediyor diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. ├ľrne─čin alttaki Pagani Design PD-1645 gibi.

Resim

G├Âr├╝nt├╝ olarak datejust benzeri, fakat i├žinde alelade uydurma bir mekanizma veya datejust'─▒n klon mekanizmas─▒n─▒ de─čil, seiko'nun NH35A mekanizmas─▒n─▒ bar─▒nd─▒r─▒yor. Bu t├╝r saatler bana hayallerdeki saatlerin nispeten daha ula┼č─▒labilir versiyonlar─▒ olarak geliyor. Sahte de─čil, en az─▒ndan i├žinde bilindik bir markan─▒n g├Ârece iyi bir mekanizmas─▒ var diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Pagani Design ├žo─ču modelinde NH35 kullan─▒yor.

Resim

Resim

Resim

Ayn─▒ d├╝┼č├╝nceyle ├╝retim yapan ├že┼čitli firmalar mevcut.

62MAS homag─▒'─▒ bir SAN MART─░N, NH35 kullan─▒yor.

Resim

Railmaster homage'─▒ bir Corgeut, Miyota veya Seagull mekanizma tercih edilebiliyor.

Resim

Monster homage'─▒ bir Heimdallr, NH36A kullan─▒yor.

Resim

SKX homage'─▒ bir Steeldive, NH35 kullan─▒yor.

Resim

Submariner No-Date homage'─▒ bir Steeldive, NH35 kullan─▒yor.

Resim

Royal Oak homage'─▒ bir Cadisen, NH35A kullan─▒yor.

Resim

Hulk homage'─▒ bir Loreo, Seagull mekanizma kullan─▒yor.

Resim

Daytona homage'─▒ bir Pagani Design, Seiko meka-quartz VK63 kullan─▒yor.

Resim

Hamilton Intramatic homage'─▒ bir Sugess Chronograph, Seagull ST1901 mekanizma kullan─▒yor.

Resim

Kendi ad─▒ma ben bu tarz saatleri seviyorum ve e─čer ald─▒─č─▒m saat koleksiyonumda s├╝rekli kalacaksa (ki hep ├Âyle oluyor, 2 y─▒l ├Ânce ald─▒─č─▒m slazenger saat hi├ž takmamama ra─čmen ├žekmecede duruyor) al─▒nmas─▒n─▒ mant─▒kl─▒ buluyorum. En az─▒ndan datejust veya monster hevesini t├Ârp├╝ler, koleksiyonunda orjinalleri olmasa da bir datejust, bir monster, bir 62mas bulunur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Siz de─čerli forumda┼člar─▒n bu saatler ve benzer ┼čekilde g├Âr├╝nt├╝de orijinal olmayan fakat i├žinde g├╝zel makineler bulunduran saatler hakk─▒nda yorumlar─▒n─▒z d├╝┼č├╝nceleriniz nelerdir?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

Kay─▒t: 01 Ara 2019, 21:17

Re: Homage Saatlerle ─░lgili Yorum

Mesaj mlm » 09 Ara 2020, 15:19

Ben bir gazla be─čendi─čim tasar─▒mlardan bir hayli ald─▒m bir k─▒sm─▒ geldi bir k─▒sm─▒ yolda, kalite hissiyatlar─▒ ve i┼č├žilikleri bekledi─čimin ├žok ├╝zerinde oldu. Dedi─činiz gibi bir k─▒sm─▒nda NH35 baz─▒lar─▒nda Myota baz─▒lar─▒nda Seagull var.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Instagram: watchtron
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj fbC » 09 Ara 2020, 15:51

mlm yazd─▒:Ben bir gazla be─čendi─čim tasar─▒mlardan bir hayli ald─▒m bir k─▒sm─▒ geldi bir k─▒sm─▒ yolda, kalite hissiyatlar─▒ ve i┼č├žilikleri bekledi─čimin ├žok ├╝zerinde oldu. Dedi─činiz gibi bir k─▒sm─▒nda NH35 baz─▒lar─▒nda Myota baz─▒lar─▒nda Seagull var.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

g├╝zel saatlermi┼č hocam, g├╝zel zamanlar g├Âstersin :thumbup: feice ve rocos benimde radar─▒mda. Bu iki marka hakk─▒nda g├Âr├╝┼čleriniz nelerdir? sapmalar─▒, bilezik ve kasa kalitesi vs.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

Mesaj mlm » 09 Ara 2020, 15:57

A├ž─▒k├žas─▒ di─čer saatlerimle birlikte toplamda 20ÔÇÖyi ge├žen saat aras─▒nda sapma ├Âl├žemiyorum maalesef :D Ama kulland─▒─č─▒m zaman zarf─▒nda fark edilir bir sapmalar─▒ olmad─▒. Markalar hakk─▒nda bir g├Âr├╝┼č├╝m yok, orijinal olmayan saatlerin ├╝zerine kendi markalar─▒n─▒ basmak, ├žaplarda birka├ž mm de─či┼čiklik yapmak ve NH35 kullanmak suretiyle hadiseyi daha masum bir hale getirmi┼čler :lol: Bi SteinhartÔÇÖtan ya da SqualeÔÇÖden mental olarak bir fark─▒ olmad─▒─č─▒ kanaatindeyim.
Ama nihayetinde homage saatleri sevdi─čimi ve keyifle kulland─▒─č─▒m─▒ s├Âyleyebilirim.

Instagram: watchtron
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj designer » 09 Ara 2020, 16:08

Bence, bu homage saatler kadar sa├žma bir olay yok. Sahte saatler ile aras─▒ndaki tek fark─▒n, marka ve logo olmas─▒ bana ├žok masumca gelmiyor a├ž─▒k├žas─▒.
Paray─▒ koyaca─č─▒n─▒z yer cebinizdir, kalbiniz de─čil...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
designer

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 26 May 2014, 00:41

Mesaj mbs1905 » 09 Ara 2020, 16:42

Zaman─▒nda Steinhart Ocean kullanm─▒┼č biri olarak Homage saatler, b├╝t├že a├ž─▒s─▒ndan ula┼č─▒lmas─▒ zor saatlere sahte olmayan iyi bir alternatif olu┼čturuyor. Ama homage olmas─▒ndan san─▒r─▒m ├žok ├žabuk s─▒k─▒l─▒yorsun. En az─▒ndan bende ├Âyle olmu┼čtu. Forumda seveni de nefret edeni de ├žok. Ben seven tarafa daha yak─▒n─▒m.
Burak
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mbs1905

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 11 Oca 2019, 21:48

Mesaj mrtkrks » 09 Ara 2020, 21:05

designer yazd─▒:Bence, bu homage saatler kadar sa├žma bir olay yok. Sahte saatler ile aras─▒ndaki tek fark─▒n, marka ve logo olmas─▒ bana ├žok masumca gelmiyor a├ž─▒k├žas─▒.
+1

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mrtkrks

Kay─▒t: 04 Ara 2019, 16:48

Mesaj fbC » 09 Ara 2020, 21:07

designer yazd─▒:Bence, bu homage saatler kadar sa├žma bir olay yok. Sahte saatler ile aras─▒ndaki tek fark─▒n, marka ve logo olmas─▒ bana ├žok masumca gelmiyor a├ž─▒k├žas─▒.

hocam bu minvalde bakarsak, horolojik tarihteki k├╝lt baz─▒ modeller d─▒┼č─▒nda t├╝m modeller sa├žma oluyor, ├žo─ču diver g├╝me gitti :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

Mesaj Aequidas » 09 Ara 2020, 22:07

Bu i┼čin nike yerine mike,adidas yerine abibas olay─▒ndan bence fark─▒ yok.

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Aequidas

Kay─▒t: 13 Haz 2019, 17:15

Mesaj HknDrsn » 09 Ara 2020, 23:37

fbC yazd─▒:

hocam bu minvalde bakarsak, horolojik tarihteki k├╝lt baz─▒ modeller d─▒┼č─▒nda t├╝m modeller sa├žma oluyor, ├žo─ču diver g├╝me gitti :D

+ Kesinlikle
Submarine benzeyen ne kadar saat varsa ayn─▒ durum onlar i├žinde ge├žerli.
─░nvicta, steinhart, squale, timex vs. vs. uzar gider.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
HknDrsn

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 13 Oca 2014, 15:27

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners