Sevmediğiniz,tercih etmediğiniz saat markaları ve nedenleri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sevmediğiniz,tercih etmediğiniz saat markaları ve nedenl

Mesaj Reczebb » 27 Kas 2020, 17:15

oxygene yazdı:Maurice Lacroix ve Frederique Constant. İsimleri feci derecede çakma olduğundan itici geliyor bana. Yok Kurucularından birinin dedesinin takma adı Frederique miş de diğer kurucunun eniştesinin adı da Constant mış ta yalan dolan.
Bu önyargı, nereden oluştu bilmiyorum ama, cok uzun suredir bende de vardi. Yeni yeni aikona gözüm alıştı ve sevmeye başladım. Ha benim markaların geçmişi hakkında pek bilgim yoktu. Herhalde ülkemizde pek yaygın uydurma italyan isimli moda markalarını çağrıştırdığı icin olabilir[emoji3]

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj SelAc » 27 Kas 2020, 17:54

Reczebb yazdı:
oxygene yazdı:Maurice Lacroix ve Frederique Constant. İsimleri feci derecede çakma olduğundan itici geliyor bana. Yok Kurucularından birinin dedesinin takma adı Frederique miş de diğer kurucunun eniştesinin adı da Constant mış ta yalan dolan.
Bu önyargı, nereden oluştu bilmiyorum ama, cok uzun suredir bende de vardi. Yeni yeni aikona gözüm alıştı ve sevmeye başladım. Ha benim markaların geçmişi hakkında pek bilgim yoktu. Herhalde ülkemizde pek yaygın uydurma italyan isimli moda markalarını çağrıştırdığı icin olabilir[emoji3]

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fernando Colli, Antonio Bertoldi vs vs gına geldi artık. :lol: :lol:
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj SelAc » 27 Kas 2020, 18:03

Markaya karşı bir ön yargım olmamakla birlikte şu modeli hiç sevemedim. Her bakışımda civata somununu hatırlatıyor bana. Sebebi bu olsa gerek. :D
Resim
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj Ufkynl » 27 Kas 2020, 19:40

Submariner. Özellikle hulk smurf kermit vb. Zaman içinde severmişim gibime geliyordu. Bunca saat sever yanılıyor olamazdi fakat hala değişen birşey yok :)Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Althor » 27 Kas 2020, 20:08

Ben de op, explorer 1 ve no-date subları(özellikle vintage) çok beğensem de mercekli rolexleri güzel bulamıyorum. Benim için kadrandaki tüm dengeyi bozuyor.
Tag Heuer'de kadranda sadece Heuer yazan re-issuelar harika, eski aquaracerlar da oldukça hoştu fakat şimdiki mercekli aquaracerlar da bana hitap etmiyor. Sanırım saat zevkimdeki önemli bir motto: MERCEK DOSTUMUZ DEĞİLDİR!
Elbette bu kişisel düşüncem, seven ve fonksiyonel bulan çoktur.

Bir de saatleri ilk araştırmaya başlarken diverları çok garip ve kaba buluyordum. Ne kadar gereksiz diye düşündüğümü hatırlıyorum. Şimdi en çok ilgimi çeken modeller diverlar. Insanın beğenileri hobide ilerledikçe çok değişiyor gerçekten de. Ilk başta 42mm ve üstü odağımdayken şimdi de 38-40mm aralığını tercih ediyorum. Ileride 35-36mm bir Nomos da radarımda. Insan denemeden bilemiyor. Forumdaki tecrübeler bu anlamda çok faydalı oluyor, katkıları olan herkese buradan bir teşekkür etmiş olayım [emoji4]

Öğrenmeye, gelişmeye, denemeye devam.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj MehmetKaratürk » 27 Kas 2020, 20:21

Ufkynl yazdı:Submariner. Özellikle hulk smurf kermit vb. Zaman içinde severmişim gibime geliyordu. Bunca saat sever yanılıyor olamazdi fakat hala değişen birşey yok :)Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle aynı fikirdeyim

Nodate simetrisiyle çok daha hoş ve güzel bu konuda
Büyüteç konusunda bir zamanlar aquaracer düşüncesindeydim sonradında oris aquis aldım ve simetrisi tarih çarkı harka konumdaydı
Omega seamaster da fena sayılmazdı
Haaa tarihsiz daha da güzel belli aylarda düzeltmesi vs beni uğraştırıyordu
Üstelik tarihi bildiğim halde belli zamanlarda reflex üzere tarihe bakmam ve sonrası ayrı tabi

Sanırım benim için en güzeli tarihsiz simetrisi düzgün modeller olmalı
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj westernboy » 28 Kas 2020, 00:24

Althor yazdı:Ben de op, explorer 1 ve no-date subları(özellikle vintage) çok beğensem de mercekli rolexleri güzel bulamıyorum. Benim için kadrandaki tüm dengeyi bozuyor.
Tag Heuer'de kadranda sadece Heuer yazan re-issuelar harika, eski aquaracerlar da oldukça hoştu fakat şimdiki mercekli aquaracerlar da bana hitap etmiyor. Sanırım saat zevkimdeki önemli bir motto: MERCEK DOSTUMUZ DEĞİLDİR!
Elbette bu kişisel düşüncem, seven ve fonksiyonel bulan çoktur.

Bir de saatleri ilk araştırmaya başlarken diverları çok garip ve kaba buluyordum. Ne kadar gereksiz diye düşündüğümü hatırlıyorum. Şimdi en çok ilgimi çeken modeller diverlar. Insanın beğenileri hobide ilerledikçe çok değişiyor gerçekten de. Ilk başta 42mm ve üstü odağımdayken şimdi de 38-40mm aralığını tercih ediyorum. Ileride 35-36mm bir Nomos da radarımda. Insan denemeden bilemiyor. Forumdaki tecrübeler bu anlamda çok faydalı oluyor, katkıları olan herkese buradan bir teşekkür etmiş olayım [emoji4]

Öğrenmeye, gelişmeye, denemeye devam.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende aynı şekilde takvimli ve mercekli sub. güzel bulamıyorum kadrandaki tüm simetri ve altın oranı bozuyor bence,sub alsaydım tercihim no date olurdu :thumbup:
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Bir daha dene, bir daha yenil, daha iyi yenil.
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj Archimed » 28 Kas 2020, 13:37

Tarihi, hikayesi, kolayca değiştirilen kayışları sayesinde kullanışlı olması gibi artıları, pek çok koleksiyonerin kasasında yer alması ve pek çok hayranı olmasına rağmen; Panerai saatlerini sevemedim gitti. Tasarımları bana çok kaba geliyor :?

Tasarımları nedeniyle şimdiye kadar hiç ilgimi çekmeyen markalardan biri de Graham :?
Kullanıcı avatarı
Archimed

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: parlakvepas ve 62 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners