Sevmediğiniz,tercih etmediğiniz saat markaları ve nedenleri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sevmediğiniz,tercih etmediğiniz saat markaları ve nedenl

Mesaj mrtkrks » 01 Ara 2020, 23:06

alihoca yazdı:Richard Mille. Nedenine gelirse, kasa tasarımlarını, abartılı kadranlarını sevmem; hatta saat tarihine ve zanaatına hakaret sayarım.
Zenci basketçiler ile Arap şeyhleri çok sever, ben sevmem.(Ramiz Dayı’ya selam olsun)
20 gr ağırlığında (kordon dahil) tourbillon üretebilen başka bir babayiğit yok. Zanaat konusunu ayırdıktan sonra tüm söylediklerinize katılıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj yunusrg » 15 Ara 2020, 21:30

Bende oris markasına bir türlü ısınamadım. Bana mücevher markasını anımsatıyor.
Kullanıcı avatarı
yunusrg

Mesaj FTürker » 21 Ara 2020, 22:44

TAG heuer ..ismi kulağıma amblemi de gözüme hitap etmiyor (yani kız olsa koluma takmam :/) ..Ayrıca çok sponsor oluyor fazlaca reklam veriyor(Acaba bu saatin fiyatını ne kadar etkiliyor) .
Kullanıcı avatarı
FTürker

Mesaj oxygene » 22 Ara 2020, 00:54

FTürker yazdı:TAG heuer ..ismi kulağıma amblemi de gözüme hitap etmiyor (yani kız olsa koluma takmam :/) ..Ayrıca çok sponsor oluyor fazlaca reklam veriyor(Acaba bu saatin fiyatını ne kadar etkiliyor) .

Tag öncesi Heuer logosu çok karizmatikmiş aslında. Tag logosunu ben de sevmiyorum. Ayrıca yeni tasarımları bana çok karaktersiz geliyor. Reissue modellerini ise bi o kadar seviyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
oxygene

Mesaj fbC » 01 Oca 2021, 15:51

SKX009, pogue veya citizen ny modellerindeki gibi pepsi bezeller. Simetriyi bozdukları için ısınamadım gitti. Timex Q veya rolex gmt'deki gibi bezelin yarım yarım farklı renk olması çok daha hoş bence.
Cyclops içeren hiçbir saati sevmiyorum, sebebi yine simetrinin bozulması
Saatin sol tarafında bulunan helyum vanası, ap diver modellerindeki iç bezelin kolu, citizen diverlarındaki kurma kolu ve mako 1'deki kurma kolunun üstündeki takvim pompası çok gözüme batıyor.
Tarih penceresi yerine coctail time'daki gibi yuvarlak disk şeklinde tarih bence daha hoş duruyor.
Son olarak tabiki bezeli veya kadranı taşla kaplı saatler.

Tüm bunları birleştirince ortaya çıkacak unicorn, rolex 1953

Resim

Marka genelinde bakarsak, hublot, bvlgari, lorus, pulsar ve bilumum moda markası.
Kullanıcı avatarı
fbC

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 109 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners