İşlemci Hakkında Intel vs amd

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İşlemci Hakkında Intel vs amd

Mesaj evsen81 » 20 Kas 2020, 15:08

Ryzen 5 2600 işlemcim var sunbeam core contact eski bir soğutucu ile kullanıyorum gayet sessiz ve soğuk çalışıyor. Soğutucu çok iyi ama üretimi bitti. Muadil bir soğutucu ile gayet iyi çalışır..
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj Altar » 23 Kas 2020, 16:17

evsen81 yazdı:Ryzen 5 2600 işlemcim var sunbeam core contact eski bir soğutucu ile kullanıyorum gayet sessiz ve soğuk çalışıyor. Soğutucu çok iyi ama üretimi bitti. Muadil bir soğutucu ile gayet iyi çalışır..

Amd lise yılların da kullandım 15 yıl önce ısınma sorunu vardı, Isınma sorununa bir türlü halledemediler. Forum sitelerin de kaliteli bir sıvı soğutma ile ısınma sorununu hallediyormuş. Şuan da iyi bir sıvı soğutucu 1000 tl başlangıç fiyat, o paraya ram var. Ülke girdap yutuyor resmen bizi. Tavsiye için de teşekkür ederim.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj evsen81 » 25 Kas 2020, 00:31

Altar yazdı:
evsen81 yazdı:Ryzen 5 2600 işlemcim var sunbeam core contact eski bir soğutucu ile kullanıyorum gayet sessiz ve soğuk çalışıyor. Soğutucu çok iyi ama üretimi bitti. Muadil bir soğutucu ile gayet iyi çalışır..

Amd lise yılların da kullandım 15 yıl önce ısınma sorunu vardı, Isınma sorununa bir türlü halledemediler. Forum sitelerin de kaliteli bir sıvı soğutma ile ısınma sorununu hallediyormuş. Şuan da iyi bir sıvı soğutucu 1000 tl başlangıç fiyat, o paraya ram var. Ülke girdap yutuyor resmen bizi. Tavsiye için de teşekkür ederim.

Hava soğutma gayet yeterli olur. Üzerinde gelen soğutucuda gayet iyi deniyor. Ben önceki soğutucu ile devam ettim kullanmaya işlemciyi değişince :thumbup:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj Shonage » 25 Kas 2020, 11:40

Merhabalar,
Ryzen 5 işlemci kullanıyorum üstündeki soğutucu yetmediği için kule tipi bir soğutucu ile değiştirdim.
10 - 15 derece (yük altında olmadan) sıcaklık düşüşü sağladı.
Ryzen 7 grubundaki soğutucular 5'lere göre daha iyi ama onlarda yük altında yetmiyor.
Noctua yada su soğutma ile çok verimli bir hale geliyorlar.
Kullanıcı avatarı
Shonage

Mesaj asufcakir » 25 Kas 2020, 12:12

Altar yazdı:Herkese cevapları için teşekkür ederim, Herkes araştırdığım kadar ile aynı şeyleri yazmışlar. :super: :super:

Bütçeniz ile ilgili sıkıntı yok ise intel 10700KF yaklaşık %10-15 daha iyi performansı olan bir işlemcidir. Bunun yanı sıra bahsettiğiniz işlemcilerde AMD 2019 oratsı çıkışlı iken I7 10. Nesil 2020 ortası piyasa çıkışlıdır.

Karar sizin tabi I7 100USD daha pahalı olması gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
asufcakir

Mesaj Altar » 27 Kas 2020, 08:33

asufcakir yazdı:
Altar yazdı:Herkese cevapları için teşekkür ederim, Herkes araştırdığım kadar ile aynı şeyleri yazmışlar. :super: :super:

Bütçeniz ile ilgili sıkıntı yok ise intel 10700KF yaklaşık %10-15 daha iyi performansı olan bir işlemcidir. Bunun yanı sıra bahsettiğiniz işlemcilerde AMD 2019 oratsı çıkışlı iken I7 10. Nesil 2020 ortası piyasa çıkışlıdır.

Karar sizin tabi I7 100USD daha pahalı olması gerekiyor.

Zaten i7 10 nesil işlemci aldım,Amd aldıktan sonra ekstra iyi bir sıvı sogutucu almak gerekiyor.Hesapladıgım zaman aynı fiyata geliyor.
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj Altar » 27 Kas 2020, 08:35

Shonage yazdı:Merhabalar,
Ryzen 5 işlemci kullanıyorum üstündeki soğutucu yetmediği için kule tipi bir soğutucu ile değiştirdim.
10 - 15 derece (yük altında olmadan) sıcaklık düşüşü sağladı.
Ryzen 7 grubundaki soğutucular 5'lere göre daha iyi ama onlarda yük altında yetmiyor.
Noctua yada su soğutma ile çok verimli bir hale geliyorlar.

Sırf ekstra soğutucu almamak için tercih etmedim amd,iyi bir sıvı sogutucu 1000 tl gibi bir fiyattan başlıyor.
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj Byfree » 17 Ara 2020, 14:13

Ryzen 5600x tek geçerim 3700x yerine tercih edebileceğiniz çok daha iyi bir işlemci ayrıca yorumlara az bir göz gezdirdim herkes ısınma sorununundan bahsetmiş ama o olay bundan 5 yıl öncesine kadar geçerliydi amd nin son 3 yılda ne kadar iyi işler çıkardığını görmek istiyorsanız en basit örnek son 3 yıllık hisse senetleri artışına bakabilirsiniz son 3 yılda hisselerini 10 a katlamak her şirketin başarabileceği iş değil yani bu da yeni nesil ryzen işlemcilerinin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor
Kullanıcı avatarı
Byfree

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners