Casio Edifice Slim Line

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Casio Edifice Slim Line

Mesaj Eterna » 15 Kas 2020, 15:58

Selam arkadaşlar,

Senelerdir otomatik saatleri çok seviyorum ve kullanıyorum. Bu br hastalık. Ama arada gözüme güzel gözüken uygun fiyatlı pilli saatler de edinmişimdir. Maalesef artık hepsi çok pahalı olduğundan arada derede pilli saat alma hevesimde kırılmış durumda.

Bir süredir kibar ve yakışıklı olduğunu düşündüğüm bir Casio Edifice var. 8 milim kalınlığında çelik kasa, safir kristal cam, çelik kordon, 100 metre wr ile dikkatimi çekiyor. Eğer eski günlerde olsak, rakam uygun olsa kesin alırdım. Ama öyle değil. Fiyat 2000 TL civarı ve indirimli olarak 1600 TL civarına satılıyor Konyalı saat mağazalarında.

Ersa saat kendi web sitesinde 1179 TL ye satıyor. 11.11 günü 100 TL indirim kodu ile 1079 TL ye sattı. Hiltown Konyalı saat mağazasında koluma taktım ve inceledim. Çok zarif, güzel buldum. Kolumda çok güzel durdu.

Bu para verilir mi bilmiyorum. Gerçi plastik dijital Casio saatler 300-400 TL olduysa herhalde bu da normaldir diye düşünüyorum. Ben yine de 1000 TL üzeri kıyamadım.

Sohbet olsun diye sizlerle de paylaşmak istedim.

https://products.edifice-watches.com/asia-mea/en/_detail/EFR-S107D-1AV/

https://www.youtube.com/watch?v=ehP085BMKGk&t=137s

WITH SAPPHIRE CRYSTAL

8.3 mm slim case
Flat bezel
Sapphire crystal
100-meter water resistance
Date display

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Casio Edifice Slim Line

Mesaj Althor » 15 Kas 2020, 18:43

Bence çok şık bir saat, özellikleri de bu fiyat bandı için oldukça iyi. Quartz saatlerin de kendine göre avantajları oluyor, koleksiyonda en azından bir tane tutmaya çalışıyorum kendimce. Alırsanız şimdiden hayırlı olsun [emoji4]

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj mturann » 16 Kas 2020, 09:49

Zaman tutma noktasında sıkıntı yaşayan benim gibiler için pilli saatler çok iyi bir şey. Ama maalesef yine de otomatik kullanıyorum.
Pilli saatler içinde swatch lar bile bu fiyatların üzerinde artık ve camları da safir değil.
Safir cam ise bence bu rakamları yapabilir bu saat. Ayrıca tasarım olarak da çok güzel geldi bana da.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj raven » 16 Kas 2020, 10:44

Bence çok şık bir saat. Ne idüğü belli olmayan saatler nile bu fiyatın üzerine çıkabiliyor. Çelik kordonlu modeli alıp bazen deri kayış ile de kullanarak her tür kıyafete (toxedo ve smokin hariç) gidecek bir saat.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj ibrahim223 » 16 Kas 2020, 11:14

Çelik kordonlu olan nefis duruyor..
Slim, hafif, evladiyelik..
Bence değer..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj fbC » 16 Kas 2020, 13:24

10 saatimin 5i casio (efr539, efr554, mtd1076, marlin ve çelik bezel ve bilezikli dw5600). Edifice serileri piyasadaki uygun fiyatlı quartz modeller arasında başı çeker diye düşünüyorum. Fakat tek dezavantajları neredeyse her edifice modelinin kronometreli olması, klasik sade bir kadranlı modeli yok denecek kadar az. Sorduğunuz modeli kısa süre kullanma şansım olmuştu, hem klasik hem spor çok güzel bir model. Casual giyimde dress watch olarak bile kullanılabilir. Hemde safir camlı. Moda markalarının bile saatleri 1000 liradan aşağı değilken bu saatin bence fiyat çok uygun.

althor'a katılıyorum, her koleksiyonda günlük kullanılacak bir quartz bir de digital saat bulunmalı bence.
Kullanıcı avatarı
fbC

Mesaj stovetopEMU5 » 16 Kas 2020, 18:34

Saat çelik kordonla çok güzel görünüyor. Yaklaşık 10 senedir koleksiyonumda sürekli değişen saatlerim oldu. Sabit kalan ise quartz Swatch saatim :) Söylenenlere kesinlikle katılıyorum her koleksiyonun bir quartz saate ihtiyacı vardır :thumbup:
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj kaanknv » 05 Nis 2022, 22:34

Konu geçeli nerdeyse iki yıl olmuş ancak fırçalı bezeli, siyah fırçalı kadranı ile Prx'e alternatif olabilir düşüncesiyle almıştım bu saati. Hemen sonrasında yerini tabi ki tutamadığı için Prx aldım. Dolayısıyla bilek göremedi. Bugün itibariyle de veda etmiş oldum. Nerdeyse bir defa takmama rağmen sattığım için neredeyse pişman oldum.
Gayet şık görünen günlük kullanılabilecek bir saat. Gayet hafif, şık ve sade. 2 yılda fiyatının neredeyse aynı kalmasını düşünürsek çelik kordonunun kalite hissi fiyatına göre gayet iyiydi.
Kullanıcı avatarı
kaanknv

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 149 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners