Yeni Saat Tavsiyesi Tissot- Seiko

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Saat Tavsiyesi Tissot- Seiko

Mesaj osmndogukann » 24 Eyl 2020, 19:35

Selamlar Forum arkadaşlarım Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Seiko Snk809 ilk otomatik saatimi değiştirmek için verdim. Şimdi iki tane model atacağım sizce bu fiyat bandında hangisini tercih edersiniz :) Bütçem 2500- 2600 civarı. Bahsettiğim iki saat modeli aşağıdadır. Görüşlerinizi Tavsiyelerinizi Bekliyorum. Çok Teşekkürler.
(https://www.edipsaat.com/seiko-5-sports-srpd63k)

(https://www.edipsaat.com/tissot-t106407 ... -16-031-00)
Kullanıcı avatarı
osmndogukann

Re: Yeni Saat Tavsiyesi Tissot- Seiko

Mesaj digitusmaximus » 24 Eyl 2020, 20:53

İkisi de hem marka olarak hem de saat olarak kaliteli saatler ama ben linkte paylaştığın saatler arasinda senin için 2 sebepten dolayı Seikoyu tercih ederdim.

1-) Seikoyu daha sportif duruyor. Genç adamsın madem sana daha sportif bir şeyler gider.
2-) Seikoyu modlanması kolaydır. Modlama derken örneğin saatin renginden mi sıkıldın açarsın internetin iç kadranını sarı yaparsın kırmıı yaparsın yeşil yaparsın. Camını dış bükey mercekli camla değiştirirsin kordonunu jübile yaparsın. Yani anlatabiliyor muyum Seikonun yedek parça yelpazesi çok geniştir. Saat güncellemelere açık bir saattir. Parça satın alıp iyi bir saatçide değişim işlemini yaptırabilirsin.
En son digitusmaximus tarafından 24 Eyl 2020, 21:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj digitusmaximus » 24 Eyl 2020, 21:00

Yukarıda yazdıklarımı dışında keşke Casio G-Steel denesen diyorum. Tam genç işi.

Resim
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj osmndogukann » 25 Eyl 2020, 00:15

Selamlar bu attığınız tam olarak model nedir acaba :) yorumlarınız için Teşekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı
osmndogukann

Mesaj argentum » 25 Eyl 2020, 00:20

Seiko daha iyi duruyor.
Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj Umutunal » 25 Eyl 2020, 00:27

Mekanizma olarak seiko çok daha iyi. Swismatik mekanizma hakkında hiç olumlu yorum okumadım.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj osmndogukann » 25 Eyl 2020, 00:49

Seikoyu alıcaktım ama öğlen 2500 dü şimdi aynı site 2800 gözüküyor :// çok kırıcıı
Kullanıcı avatarı
osmndogukann

Mesaj digitusmaximus » 25 Eyl 2020, 00:52

osmndogukann yazdı:Selamlar bu attığınız tam olarak model nedir acaba :) yorumlarınız için Teşekkür ediyorum

Casio GSteel GST-B200D-1A modeli kardeşim. Blootooth ile telefona bağlantı kurabiliyor. Işığı gördüğü an kendini şarj etmeye başlar. Bakım masrafıyla pil masrafıyla uğraştırmaz seni. Geç kalma, ileri gitme gibi tedirginlikler yaşatmaz. Alarm takvim v.s gibi özellikleri zaten saymaya gerek yok. Çok güzel bir saat.. Hem şık hem sağlam hem teknolojik..
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners