Saat estetiği ve görselliği hakkında

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat estetiği ve görselliği hakkında

Mesaj görkemk » 22 Eyl 2020, 10:49

Resim
Resim
Resim

biraz ince ve kibar modellerine gidildiğinde ben golden bridge saatlerini seviyoyurum , richard mille boyutunda olmaz zorunda değil illaki
Kullanıcı avatarı
görkemk

Re: Saat estetiği ve görselliği hakkında

Mesaj hknmtn » 23 Eyl 2020, 01:06

Merhaba

Makinenin cılız ve kalitesiz görünmesinin nedeni ; paylaştığınız örnekteki makinenin cılız ve kalitesiz olmasından kaynaklı tamamen. (:
Yani demem o ki Corum Golden Bridge'de gördüğümüz işçilik ve malzeme kalitesi bize bu bahsettiğiniz cılız ve kalitesiz hissiyatını hatırlatmayacak hatta bize bu kadar ince bir makinenin nasıl çalıştığı konusunda merak uyandıracaktır. Hatta o altın köprüden karşıya geçip geldikçe hayranlık uyandıracak, baktıkça bakasımız gelecek, çarklara dalıp dalıp gidecek, köprüden inmek bile istemeyeceğiniz belki (: O kollardaki kıllar da o zaman gözümüze daha az batar diye düşünüyorum. (:

Ben iskelet saatleri kullanmayı tercih etmeyen birisiyim. Yani en azından bu dönemlerimde deyim. Çünkü saat zevki zaman içinde değişebiliyor. Belki bir gün bende bir iskelet saat almak isteyeceğim.
İskelet saatlerde malzeme kalitesi ve işçilik kesinlikle çok büyük rol oynuyor. Çünkü mekanizmayı kapatacak bir kadran olmadığı için direk mekanizma görünüyor. Sadece mekanizmadaki kalite ve işçilik ön plana çıkıyor. Mekanizma kalitesiz ve 'işçiliksiz' ise sizin de dediğiniz gibi. Cılız ve göze hiç hitap etmeyen bir şey ortaya çıkıyor.

Arkadaşlarımız verdiği çok güzel iskelet saat örnekleri var. Mesela o kalitedeki saatlerde bu olumsuz hislere kapılmayacağınızı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 198 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners