Kuvars Saat Markası Oluşturmak Bilgi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Kuvars Saat Markası Oluşturmak Bilgi

Mesaj anarquia » 14 Eyl 2020, 19:35

Merhaba dostlar. Sizlere bir şey danışacagım. Türkiye'de kendi saat markamı oluşturmak istiyorum. Bunun yolu nereden geçer? Yapanları görüyorum ama bir türlü kaynağını bulamadım. Üzerinde marka logosu olmayan kuvars saatleri toptan olarak alıp daha sonra kendi logolarını yerleştirip satıyorlar. Ben de yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
En son anarquia tarafından 15 Eyl 2020, 23:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
anarquia

Re: Mekanik Saat Markası Oluşturmak Bilgi

Mesaj digitusmaximus » 15 Eyl 2020, 16:41

Öncelikle ne tarz saatler satmak istediğine karar vermelisin. Eğer otomatik saat kulvarında satış yapmak istiyorsan Parnis adında bir marka var. Hong Kong merkezli bir saat ama fiyata göre oldukça iyi iş çıkarıyor. Bu saatin konumuz ile ilgisine gelince Parnis, bazı modeller için iç mekanizmada logo veya herhangi bir marka belirteci olmayan modeller üretiyor. Bu modelleri toplu olarak satın aldıktan sonra uzman bir saatçi ile anlaşıp içerisine markanızı işletip yeni kapatabilirsiniz.

Saatin görünüşü örnek olarak aşağıdaki gibidir. Ama marka seçiminize dikkat edin. Aşağıdaki saati aldıktan sonra marka yerine Rolex yazarsanız veya Relox yazarsanız veya Lorex yazarsanız olmaz... :D (Zaten çinliler bu markaları kendileri basıyor hali hazırda.)

Resim
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj anarquia » 15 Eyl 2020, 20:58

digitusmaximus yazdı:Öncelikle ne tarz saatler satmak istediğine karar vermelisin. Eğer otomatik saat kulvarında satış yapmak istiyorsan Parnis adında bir marka var. Hong Kong merkezli bir saat ama fiyata göre oldukça iyi iş çıkarıyor. Bu saatin konumuz ile ilgisine gelince Parnis, bazı modeller için iç mekanizmada logo veya herhangi bir marka belirteci olmayan modeller üretiyor. Bu modelleri toplu olarak satın aldıktan sonra uzman bir saatçi ile anlaşıp içerisine markanızı işletip yeni kapatabilirsiniz.

Saatin görünüşü örnek olarak aşağıdaki gibidir. Ama marka seçiminize dikkat edin. Aşağıdaki saati aldıktan sonra marka yerine Rolex yazarsanız veya Relox yazarsanız veya Lorex yazarsanız olmaz... :D (Zaten çinliler bu markaları kendileri basıyor hali hazırda.)

Hocam bahsettiğiniz saat markasını araştırdım biraz pahalı geldi bana. Ben daha çok 25-50 TL bandında toptan alabileceğim saatler arıyorum. Hani siyahilerin çantayla sokaklarda sattığı türden
Kullanıcı avatarı
anarquia

Mesaj CptOz » 15 Eyl 2020, 22:40

25-50 TL ye mekanik saat bulmanız için Çin saat forumlarına veya dediginiz gibi Sirkeci siyahi girisimcilerine danışmanız lazım derim. Bulsanız bile koyacağınız logo kime aitse bence sonradan çok kötü bir reklam olacaktır. Şimdi baktım en ucuz Çin malı mekanik saatler bile 150 TL den başlıyor. Aramanızda kolaylıklar dilerim...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj anarquia » 15 Eyl 2020, 23:04

Logo bize ait olacak hocam. Kendi oluşturduğum logoyu basacağım yani. Dediğiniz gibi en sağlıklısı Sirkeci'ye gitmek olacak galiba
Kullanıcı avatarı
anarquia

Re: Kuvars Saat Markası Oluşturmak Bilgi

Mesaj hknmtn » 16 Eyl 2020, 01:55

Alibaba'da markasız saat satan firmalar var onlarla yazışıp anlaşabilir hatta direk logonuz basılı bir şekilde de getirtebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Stingray » 16 Eyl 2020, 09:03

Oncelikle bir patent burosuna basvurup markaniz ne olacaksa sanayi odasindan kendi adiniza tescil ettirmeniz gerekmekte.Tescil islemi sonuclaninca,gene bir araci kurumla markaniza ait garanti belgesi ve servis yetki belgesi cikaracaksiniz.Bu islemler bitince ya hong kong tan bir araciyla yada bizzat shenszhen civarindaki fabrikalara gidip istediginiz saatleri ithal edeceksiniz,bu asamada bir gumrukleme firmasi gereken belgeler ve gumruk oranlari konusunda sizi bilgilendirir.Burdan alip kendi markami koyacam diyorsaniz Tahtakalede bir cok firma mevcut,Vakif han,Pir han,buralara bakabilirsiniz...

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj digitusmaximus » 16 Eyl 2020, 09:31

25-50 TL lik bir saat ile nasıl bir marka algısı oluşturacaksınız bu mümkün mü diye soracaktım ama çiçeksepeti.com sitesinde aşağıdaki gibi bir saat buldum. 24.90TL fiyatı var. Yani çiçeksepeti bunu satıp üzerine kar elde edebiliyorsa siz de yapabilirsiniz. Mümkünmüş aslında.

https://www.ciceksepeti.com/emperor-erkek-kol-saati-brec23019-deri-lacivert-brec23019

Yanlız şunu diyeceğim, siz bu saati çinden almak üzere anlaştığınızda, adamlar zaten sizin logonuzu saatin içine basıp size göndereceklerdir. Sizin ekstra bir zahmete katlanmanıza gerek yok bunun için.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 169 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners