Yurtd覺覺 Al覺verite Vergi ve G羹mr羹k Hakk覺nda Bilgi Talebi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yurtd覺覺 Al覺verite Vergi ve G羹mr羹k Hakk覺nda Bilgi Tale

Mesaj Eterna » 21 Au 2011, 09:36

Thevenin yazd覺:
Frax yazd覺:Ben yurtd覺覺ndan gelen, getirilen her eyden vergi al覺nmas覺 taraftar覺y覺m. 75Euro s覺n覺r覺 bile bence gereksiz. Yurti癟inde ald覺klar覺m覺za 繹d羹yoruz da d覺ar覺dan keyfi olarak getirilen bir癟ok ey i癟in vergi 繹dememeyi mi normal g繹r羹yoruz? stelik d覺ar覺 para ak覺覺 var bunu engellemek i癟in mutlaka bir 繹nlem olmas覺 gerekir. Bu konuda yukar覺daki yorumlara kat覺lm覺yorum. Ne al覺yorsak vergisini vereceiz bu iin az覺 癟ou olmaz.

x2.

Bu konu tamam覺 ile kiisel g繹r羹t羹r. Sayg覺 duyar覺m herkese. Ben cep telefonu faturamda d羹nyan覺n en 癟ok vergi 繹deyen 羹lkelerinden biriyim. D羹nyan覺n en pahal覺 benzinini kullan覺yorum. Emlak vergisi, 癟繹p vergisi, ta覺t vergisi vs. Hayat覺mda ki hereyin vergisini zaten 繹d羹yorum. Bari yurt d覺覺ndan posta ile ald覺覺m 50 -100 dolarl覺k incik boncuk i癟in ba覺m覺n a覺rt覺lmamas覺n覺 beklerim.

Kimi dostumuz orada da vergi al覺ns覺n ister. a覺r覺r覺m ama sayg覺 duyar覺m.

Sevgiler,
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj razz » 21 Au 2011, 13:02

Vergi alnmasinda bir yanlis yok, alinmasi gerekir.. Onemli olan orandir.. 100 liralik aracin 45 lrasi vergiyse bu sistemin hali zaten bitiktir..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan覺c覺 avatar覺
razz

Ya: 47
Kay覺t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj Frax » 21 Au 2011, 13:49

Herhangi bir ekilde kadroya al覺narak ortalama bir vatanda olmas覺na ramen devletimiz taraf覺ndan i yapmadan beslenenlerin sonucu olduunu d羹羹n羹yorum bu vergi durumlar覺n覺n. T羹m ailem iveren, asgari 羹cretin durumu ve devletin 繹zel sekt繹re bindirdii y羹k ortada. Park ve bah癟eler m羹d羹rl羹羹nde 癟al覺an ve bah癟e sulayan amca 1200 lira al覺rken, herhangi bir fabrikadaki i癟i 600-700 lira kazan覺yorsa ortada b羹y羹k bir hak ve emek ihlali var. Bu a癟覺覺 kapatmak i癟in tek 癟繹z羹m ise tabi ki vergi. Vergi 羹st羹ne vergi. Verginin vergisi. Yapacak bir ey yok.
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj invicta » 21 Au 2011, 14:00

vergi konusunda hem fikiriz san覺yorum ama bizim vergi sistemimizde bir sakatl覺k yok mu? d羹nyan覺n en pahal覺 akaryak覺t覺yla balay覺p iletiimle devam ederek ben de onlarca 繹rnek verebilirim.

devletin sadece gelir amac覺 g羹tmesi baka hi癟 bir eyi umursamamas覺 normal mi? sosyal devlet anlay覺覺na s覺ar m覺?

Y覺llard覺r kaos olmas覺na ramen Mahmutbey gieleri kald覺rm覺yorlar, insanlar sabah akam trafikte kafay覺 yiyor. Nedeni Mahmutbey Gieler T羹rkiyenin en 癟ok gelir getiren giesi. Mevzu paral覺 yol ve verilen hizmetin kar覺l覺覺n覺n al覺nmas覺 ise bu gieleri atalcaya ta覺, hem hizmetini ver, hem gelir elde et, evine gitmek i癟in bu yolu kullanmak zorunda olan vatandatan ne istiyorsun.

Ayn覺 bak覺 a癟覺s覺 g羹mr羹k vergileri i癟in de ge癟erli, 150 EUR ya kadar 羹r羹nler zaten bireysel kullan覺m i癟in, yani adam hobi yada buna benzer nedenlerden takip ediyor bir eyleri ve 羹lkesiyle s覺n覺rl覺 olmayan bir al覺-veri 繹zg羹rl羹羹 talep ediyor, buradaki s覺n覺r覺n d羹羹r羹lmesi toplamda ciddi bir vergi geliri salamayaca覺 i癟in bence 癟ok anlams覺z.
Kullan覺c覺 avatar覺
invicta

Kay覺t: 30 Nis 2011, 13:44

Mesaj coparan » 21 Au 2011, 14:28

arkadalar 羹lkemiz insan覺n覺n cebi daha yeni yeni rahat y羹z羹 g繹r羹yor, imdiye kadar oyuncak k羹lt羹r羹m羹z bile yoktuki, para ay覺ramazd覺k 癟ounluk halk olarak. Bu nedenle vergiler vs. gibi durumlardan 癟almak, bir adet yerini alm覺t覺.

Bu al覺kanl覺覺m覺z elimizin rahatlam覺 olmas覺na ramen hala youn ekilde devam ediyor. 襤stimar boyutlar覺 korkun癟, adam DX'ten 1 dolara getirip sahibinden'de vergi vermeksizin 20 liraya sat覺yor vs. vb.
Bu nedenle bu vergi iini devlet s覺k覺 tutmaya balad覺. Kurunun yan覺nda yata yan覺yor o ayr覺. Ancak pire i癟in yorgan yak覺lm覺yor, yorgan zaten pire istilas覺na uram覺, yorgan覺 yakmadan temizlemeye 癟al覺覺yor,

ne zamanki baz覺 istatistikler ve al覺kanl覺klar devletin istedii konuma gelir, bu ite kendiliinden d羹zelir. unutmayal覺mki avrupada amerikada acaip vergiler al覺nmakta, ama maddi durumlar覺 iyi olduu i癟in g繹ze batmamakta ( ger癟i oralarda 癟繹k羹yor, yak覺nda bizim lehimize tersine d繹ncek oradaki maddi rahatl覺k bu gidiler)

ama sonu癟 olarak: bende isyan ediyorum 75 avro s覺n覺r覺na :lol: :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
coparan

Ya: 47
Kay覺t: 24 ub 2011, 19:24

Mesaj Kaans » 21 Au 2011, 22:48

21.08.2011 - 11:01 Yurt d覺覺ndan posta ya da h覺zl覺 kargo yoluyla gelen eyadaki muafiyet s覺n覺r覺, 150 eurodan 75 euroya d羹羹r羹ld羹.

Bakanlar Kurulu, 4458 Say覺l覺 G羹mr羹k Kanununun Baz覺 Maddelerinin Uygulanmas覺 Hakk覺nda Kararda deiiklik yapt覺.

Resmi Gazete'de yay覺mlanarak, y羹r羹rl羹e yeni d羹zenlemede, posta veya h覺zl覺 kargo yoluyla gelen eya ile ilgili 繹nemli deiikliklere gidildi.

Buna g繹re, T羹rkiye g羹mr羹k b繹lgesindeki bir kiiye posta ya da h覺zl覺 kargo ta覺mac覺l覺覺 yoluyla gelen, bedeli g繹nderi ba覺na toplam 75 euroyu ge癟meyen eyaya muafiyet uygulanacak.

Yeni d羹zenlemede, ''ticari miktar ve mahiyet'' ayr覺m覺 ortadan kald覺r覺l覺rken, ger癟ek kiilerin yan覺 s覺ra t羹zel kiilere gelen eya da, muafiyet kapsam覺na al覺nd覺.

G羹mr羹k ve Ticaret Bakanl覺覺 yetkilileri, PTT ve kargo iletmeleri nezdinde yapt覺klar覺 bir arat覺rmaya g繹re, yurt d覺覺ndan posta ya da h覺zl覺 kargo yoluyla gelen eyan覺n y羹zde 95'inin 75 euronun alt覺nda olduunun belirlendiini bildirdi.
Hayata nicelik deil, pozitif nitelik katt覺覺m覺zda yaad覺覺m覺z zaman deerlenir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Kaans

Ya: 53
Kay覺t: 20 Eyl 2010, 20:42

Mesaj asymptote » 21 Au 2011, 23:14

Kaans b羹t羹n bu bilgiler 繹nceki sayfada verdiim haber linkinde var, biz haberi 癟oktan ald覺k kullan覺c覺 g繹r羹lerini merak ediyoruz. Senin kanaatin nedir bu hususta?
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj bavyerablue » 21 Au 2011, 23:49

Her ne kadar 繹dediimiz vergi oranlar覺 ac覺mas覺z olsa da tabi ki vergisini 繹deyerek bir mal覺 almak vicdanen doru olan覺d覺r. Ancak bu uygulamalar覺n bizi nereye g繹t羹receini kestirmek gerekir diye d羹羹n羹yorum.
Mesela art覺k distrib羹t繹rler fiyat politikalar覺nda bu unsuru da kullanacaklard覺r. Yurtd覺覺 fiyatlarla k覺yalad覺覺m覺z zaman fark daha da artabilir diye d羹羹n羹yorum.
Tabi bu u an akl覺ma gelen; daha farkl覺 sonu癟lar da doacakt覺r derine inersek. Zira burada genelde saatler 羹zerine younla覺yoruz ama invicta n覺n da bahsettii gibi eitim malzemelerinin de ula覺labilirlii k覺s覺tland覺覺 zaman konu 癟ok farkl覺 yerlere gider.
D羹羹nmek laz覺m yani bence...
Kullan覺c覺 avatar覺
bavyerablue

Kay覺t: 12 Nis 2011, 16:56

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 105 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners