TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Swatch'mu - Casio'mu?

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Swatch'mu - Casio'mu?

Mesaj meliihdogann » 26 Tem 2020, 21:41

Arkada┼člar hepinize merhabalar, kendime alacak oldu─čum bi saat i├žin sizleri rahats─▒z ediyor ve fikrinizi almak istiyorum.
Swatch marka "Sistem51 Y─▒s401g (Boreal)" modeli ve
Casio marka "EFR-552GY-8AVUDF (Edifice)" modeli aras─▒nda kald─▒m.
Swatch marka saati otomatik oldu─ču i├žin baya kan─▒m ─▒s─▒n─▒yor ama baz─▒ yorumlar ├žok k├Ât├╝ ├Âzellikle cam ├žizilmeye kar┼č─▒.
Siz olsan─▒z tercihiniz hangi y├Ânde olurdu acaba, te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
meliihdogann

Ya┼č: 24
Kay─▒t: 26 Tem 2020, 21:35

Re: Swatch'mu - Casio'mu?

Mesaj Umutunal » 26 Tem 2020, 22:40

Sistem 51 ar─▒za yapt─▒─č─▒nda tamir edilebiliyor mu, buna bakmak laz─▒m, casio da g├╝zel.ama casionun bu modeline ben bin kusur lira vermem a├ž─▒k├žas─▒.
Umutunal

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj meliihdogann » 27 Tem 2020, 09:20

Hocam merhabalar tekrardan, nas─▒l ├Â─črenebiliriz tamir edilip edilemeyece─čini acaba? Bir de suya kar┼č─▒ 3 atm olmas─▒ bi s─▒k─▒nt─▒ a├žar m─▒ bana?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
meliihdogann

Ya┼č: 24
Kay─▒t: 26 Tem 2020, 21:35

Mesaj fsenturk » 27 Tem 2020, 10:04

Swatch takarsan k─▒zlar─▒n dikkatini ├žekebilirsin. "Aaa sen swatch m─▒ tak─▒yorsun, ka├ž paraya ald─▒n nereden ald─▒n ├žok g├╝zelmi┼č" gibi ┼čeyler duyarbilirsin. Bu bak─▒mdan pop├╝lerlik i├žin swatch tercih edebilirsin. (Otomatik mekanizmas─▒na pek de g├╝venmemek laz─▒m. C─▒l─▒z duruyor.)

Di─čer taraftan e─čer arad─▒─č─▒n sa─člaml─▒ksa, uzun y─▒llar sana arkada┼čl─▒k edecek, seninle beraber d├╝┼čt├╝─č├╝nde kalkt─▒─č─▒nda ├žocuk gibi salya s├╝m├╝k a─člamayacak ta┼č┼č┼č gibi bir saat istiyorsan o zaman Casio tercih et.

Temel kriterinin ne oldu─čunu belirtirsen daha kolay fikir s├Âyleyebiliriz.

(Benim ki┼čisel tercihim Casiodan yana olurdu. Swatch saatlerini ├žocuk saati gibi g├Âr├╝yorum ben. Bir de i├ž mekanizmas─▒ a├ž─▒lmas─▒n diye presleyip sat─▒yorlar. Yani saat bozuldu─ču zaman kald─▒r─▒p ├ž├Âpe at─▒yorsun. Narsislikten ba┼čka kendini be─čenmi┼člikten ba┼čka bir ┼čey de─čil. Saat seni d├╝┼č├╝nm├╝yor kendini d├╝┼č├╝n├╝yor.)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fsenturk

Kay─▒t: 23 Ara 2015, 14:36

Mesaj syndrome23 » 27 Tem 2020, 12:40

Edifice saatler son vergi zamm─▒yla bin liran─▒n ├╝zerine ├ž─▒kt─▒ ben ├žok pahal─▒ buluyorum ama bu ikili aras─▒nda bir tercih yap─▒lacaksa kesinlikle Casio'yu tercih ediyorum.

Swatch saatler tamir olsa bile genelde k─▒sa ├Âm├╝rl├╝ oluyorlar, kasa ve cam kalitesi olduk├ža k├Ât├╝ oluyor ve her ┼čeyden ├Âte inan─▒lmaz sesliler. Ben tek ba┼č─▒ma odada ├žal─▒┼čan, zaman zaman pc ba┼č─▒nda bir ┼čeyler okuyan bir insan olarak Sistem 51'lerin sesini ├žok duydu─čum i├žin al─▒r almaz elden ├ž─▒karm─▒┼čt─▒m. Casio ise ├Âzellikle Edifice serisinde malzeme ve g├Âr├╝nt├╝ olarak ├žok ba┼čar─▒l─▒ bence.

Ben Swatch'─▒n bu modelini ├Âzellikle ├žok be─čeniyorum ama yine de a├ž─▒k├žas─▒ tercih etmezdim.

Yaln─▒z bu iki saati k─▒yaslamak ┼ču a├ž─▒dan da yanl─▒┼č, istedi─činiz Casio'nun kasa ├žap─▒ 47mm iken Swatch 42mm. E─čer geni┼č bile─če sahip de─čilseniz hem lug aral─▒─č─▒ hem ├ža─č─▒ b├╝y├╝k Edifice ├žok b├╝y├╝k durabilir bilekte.

Bence de e─čer daha fazla kriter bilrisek bilirsek daha iyi yard─▒mc─▒ oluruz. Ancak bu iki saatten daha iyi saatler bulunabilir bence 1000 lira civar─▒nda.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
syndrome23

Kay─▒t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj seastar1000 » 27 Tem 2020, 15:58

Swatch saatler genelde tam─▒r olmaz G├Ât├╝r├╝rs├╝n├╝z bir Swatch bayiine al─▒rlar k─▒sa b─▒r s├╝re sonra size saati ald─▒─č─▒n─▒z zamanki tl kadarl─▒k saat alabilirsiniz derler yada ├╝ste para verirsiniz yeni saat al─▒rs─▒n─▒z Yeni saatin garantisi eski saatin al─▒nd─▒─č─▒ g├╝nden ba┼člam─▒┼č say─▒l─▒r Pilli saatlerin pilleri ├Âm├╝rboyu bedava de─či┼čtirilir cam─▒ ├žizilen saatlerin camlar─▒ bedava parlat─▒l─▒r Swatch sistem 51 sesli ├žal─▒┼č─▒r ama 51 adet par├ža ile yap─▒lm─▒┼č otomatik saat takmak da ayr─▒ bir zevk olsa gerek
Ben nacizane swatchlar─▒ seven ├ž─▒kt─▒klar─▒ndan beri arada alan pek takmasam da zevkle toplayan biriyim
Sat─▒c─▒ vs de─čilim Bilginize
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
seastar1000

Kay─▒t: 17 Nis 2011, 19:46

Mesaj ibrahim223 » 29 Tem 2020, 16:41

Casio [emoji106]

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ibrahim223

Kay─▒t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj SelAc » 29 Tem 2020, 19:41

seastar1000 yazd─▒:Swatch saatler genelde tam─▒r olmaz G├Ât├╝r├╝rs├╝n├╝z bir Swatch bayiine al─▒rlar k─▒sa b─▒r s├╝re sonra size saati ald─▒─č─▒n─▒z zamanki tl kadarl─▒k saat alabilirsiniz derler yada ├╝ste para verirsiniz yeni saat al─▒rs─▒n─▒z Yeni saatin garantisi eski saatin al─▒nd─▒─č─▒ g├╝nden ba┼člam─▒┼č say─▒l─▒r Pilli saatlerin pilleri ├Âm├╝rboyu bedava de─či┼čtirilir cam─▒ ├žizilen saatlerin camlar─▒ bedava parlat─▒l─▒r Swatch sistem 51 sesli ├žal─▒┼č─▒r ama 51 adet par├ža ile yap─▒lm─▒┼č otomatik saat takmak da ayr─▒ bir zevk olsa gerek
Ben nacizane swatchlar─▒ seven ├ž─▒kt─▒klar─▒ndan beri arada alan pek takmasam da zevkle toplayan biriyim
Sat─▒c─▒ vs de─čilim Bilginize

Pil de─či┼čiminin baz─▒ illerde belirli ma─čazalarda oldu─čunu duymu┼čtum. Ekleyeyim.
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj fsenturk » 30 Tem 2020, 11:17

SelAc yazd─▒:[

Pil de─či┼čiminin baz─▒ illerde belirli ma─čazalarda oldu─čunu duymu┼čtum. Ekleyeyim.

Zaten sevmiyordum swatch saati bu dedi─činizden sonra iyice nefret geldi. Bu nedir karde┼čim amerikan─▒n radara yakalanmayan u├ža─č─▒n─▒ m─▒ yapt─▒n da mekanizmas─▒n─▒ kimsenin g├Ârmesini istemiyorsun bu kadar engel neyin nesi?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fsenturk

Kay─▒t: 23 Ara 2015, 14:36

Mesaj silahs─▒zkuvvet » 30 Tem 2020, 13:35

Swatch
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
silahs─▒zkuvvet

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 25 May 2020, 01:27

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners